NOVI PORAZ ZVEZDE U EVROLIGI: Nikola Kalinić BEZ MILOSTI prema bivšem klubu! Crveno-beli NEPREPOZNATLJIVI

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Valensije u Španiji sa 91:71, u 20. kolu Evrolige.

Zvezda je izgubila drugu utakmicu uzastopno, a sada ima ukupno 13 poraza u Evroligi i nalazi se na 15. mestu.

Najefikasniji u beogradskom klubu bio je Džoni O'Brajant sa 21 poenom.

Valensija je protiv Zvezde prekinula niz od tri poraza i sada je sedma na tabeli sa skorom 11/9.

Zvezda će u ponedeljak ponovo igrati u Španiji, odloženu utakmicu 19. kola protiv Real Madrida, a potom je četiri dana kasnije čeka gostovanje Barseloni.

Real Madrid je prethodno u 20. kolu posle produžetka pobedio Bajern u Minhenu rezultatom 81:76, dok je Asvel kao gost sa 69:63 slavio protiv Olimpijakosa.

Kraj!

40. minut - 91:71 - Nesportska Radanova, raste prednost Valensije.

39. minut - 87:71 - Dobrić pogađa sa penala, njegov 6. poen na meču.

38. minut - 85:69 - Sjajna akcija domaćih i 13. poen Tobija na meču.

36. minut - 80:69 - Druga trojka Lazića na meču.

35. minut - 78:66 - Ponovo uz zvuk sirene pogodio je Obrajnat. Volden je završio meč zbog penala.

34. minut - 75:64 - Sa poludistance Kuridža, njegov 6. poen na meču.

33. minut - 72:62 - Tehnička Laberi, Kolom sa penala pogađa.

33. minut - 72:61 - Ponovo Obrajant vadi Zvezdu.

32. minut - 72:59 - Ponovo Kolom.

31. minut - 72:57 - Domaći ponovo imaju veliku prednost.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 68:57 - Kraj trećeg kvartala.

29. minut - 66:57 - Trojka Koloma, njegov 8. poen na meču, na drugoj strani ponovo Kalinić.

27. minut - 63:52 - Novi koš Tobija i nova asistencija Kalinića.

27. minut - 61:51 - Nova trojka Rosoma, tajm-aut Zvezda.

25. minut - 56:51 - Kolom uz faul pogađa i smanjuje zaostatak ekipe.

24. minut - 56:48 - Trojka Vilijamsa posle novih poena Obrajanta.

23. minu - 51:46 - 15. poen Obrajanta na meču.

22. minut - 51:44 - Za Zvezdu prve poene ubacuje Obrajant.

21. minut - 51:42 - Prvi koš u nastavku ubacuje Tobi.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 49:42 - Sjajnom igrom u drugom kvartalu Zvezda se vratila u meč iako je sve delovalo izgubljeno.

20 minut - 49:40 - Kuridža vraća Zvezdi jednocifren zaostatak posle dugo vremena.

19. minut - 49:38 - Dobrić pogađa sa penala sada.

19. minut - 49:36 - Novi poeni Laberija. njegov 12 na meču.

18. minut - 47:36 - Trojka Obrajanta, tajm-aut domaći.

18. minut - 47:33 - Posle tehničke Kalinića, trojka Branka Lazića.

17. minut - 46:30 - Laberi pogađa preko Davidovca, tajm-aut Zvezda. Kalinić je upisao sedam poena uz sedam asistencija do sada.

15. miut - 44:30 - Loša odbrana Zvezde, novi laki poeni domaćih.

15. minut - 39:26 - Uz puno sreće Rit ubacuje prve poene.

14. minut - 39:24 - Hermanson sa penala čuva prednost domaćih.

13. minut - 35:20 - Sjajan pas Kalinića i zakucavanje Tobija, tajm-aut Zvezda.

12. minut - 33:20 - Dve trojke domaćih, druga Sanemeterija na meču.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 27:15 - Tobi sa penala prekida Zvezdinu seriju za kraj prvog kvartala.

10. minut - 25:15 - Laberi sa penala prekida seriju Zvezde.

9. minut - 23:15 - Radanov pogađa za Zvezdu, a odmah zatim ponovo i Obrajant. Zvezda se vratila u meč.

9. minut - 23:11 - Obrajant košem prekida seriju promašaja svoje ekipe.

6. minut - 19:7 - Raste prednost Valensije, posle nove greške Zvezde pogađa Laberi sa penala.

6. minut - 14:7 - Novi poeni Kalinića, njegov 7 na meču. Tajm aut Radonjić

5. minut - 12:7 - Trojka Van Rosoma.

4. minut - 9:7 - Posle sjajne akcije domaćih, na drugoj strani zakucava Kuridža.

3. minut - 7:5 - Prva trojka Zvezde na meču, pogodio je Davidovac.

2. minut - 7:2 - Trojka Kalinića koji je veoma raspoložen večeras.

1. minut - 2:2 - Dobrić pogađa za Zvezdu.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić najavljuje težak meč protiv Valensije.

Očekuje nas izuzetno težak meč protiv ekipe koja je još letos u prelaznom roku pokazala da su joj ambicije izuzetno visoke, veće nego ranijih godina. Doveli su igrače koji ih čine timom koji može do vrlo visokih pozicija. Valensija je pokazala sjajne igre u pojedinim mečevima. Ima i dobre rezultate i plasman na tabeli. Čeka nas težak meč„, rekao je Radonjić za klupski sajt.

Beograđani neće biti u najjačem sastavu, pošto put Valensije nisu krenuli Marko Simonović, Džordan Lojd, Lendri Noko i Boriša Simanić.

Naše je da pokušamo da odigramo dobro. Da budemo konkrentni i rasterećeni i da iz te rasterećenosti koja dolazi iz realnosti, ako bude šanse, pokušamo da je iskoristimo„, zaključio je Radonjić.

U superlativu o protivniku govorio je i Dejan Davidovac.

Doveli su Vilijamsa, Hermansona, Kalinića, koji igra sjajno i pravi ozbiljnu razliku ove sezone. Tipična španska ekipa koja igra vrlo brzo, šutira dosta trojki. Igra u tranziciji puno, i na dosta poseda. Pokušaćemo da iskoristimo i informacije Kina Koloma koji je igrao tamo sezonu i po, ali naše je da se podižemo iz utakmice u utakmicu. Nismo ni kompletni u Španiji, ali želimo da dođemo u priliku da napravimo dobar rezultat„, poručio je krilni igrač.

Zvezda ima skor 6-12. Valensija je na 10-9.