LAZIĆ POKRENUO ZVEZDU: Crveno-beli slomili otpor Igokee u poslednjoj četvrtini, kapiten trojkama razoružao goste VIDEO

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde su odličnom igrom u poslednjem kvartalu savladali Igokeu 76:61 i stigli do prve pobede u polufinalnoj seriji regionalne ABA lige, koja se igra do dva trijumfa.

Ekipa Dragana Bajića pokazala je da je zasluženo u plej-ofu, dok su crveno beli opravdali ulogu favorite, ne samo u polufinalu, već i u celom takmičenju.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, pa nije čudno što je posle prvih 10 minuta bilo 20:20.

U drugoj deonici ekipe su igrale u serijama, dok je završnicu obeležio veliki broj slobodnih bacanja. Crveno-beli su bili neprecizni, Džeki Karmajkl na drugoj strani vukao svoju ekipu, koja na poluvreme odlazi sa vođstvom 42:39.

Velika borba viđena je i u nastavku. Igokea se trudila da zadrži prednost, ali je Zvezda na krilima Branka Lazića (tri trojke u trećoj deonici) ponovo stigla do prednosti - 56:55.

Stečenu prednost crveno-beli nisu ispustili, već je samo uvećavali kako se susret bližio kraju, a posle trojke Lojda iz faul Zvezda je prvi put stekla dvocifrenu prednost, na četiri minuta do kraja.

Samo šest poena postigla je Igokea u poslednjoj četvrtini, pa povratka u meč za ekipu iz Aleksandrovca više nije bilo – Zvezda povela sa 1:0 u polufinalu.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Džordan Lojd, koji je postigao 21 poen, Volden je dodao 13, Dobrić 12, dok je Atić bio jedini dvocifren u gostujućoj ekipi sa 15 poena.

Naredni meč serije, koja se igra na dve pobede, na programu je u petak od 18.30 u Laktašima.

U drugom polufinalu sastaju se Budućnost i Mornar.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:61 - Kraj utakmice

38 minut 76:61 - Zvezda sada potpuno kontroliše igru, primila je u dosadašnjem delu poslednjeg kvartala svega šest poena

37. minut 74:60 - Posle trojke Lojda špod faulom Zvezda ima maksimalnu prednost. Odbrana domaćih je mnogo agresivnija i pravi probleme gostima

36. minut 68:60 - Floter Voldena

35. minut 66:60 - Simonoviću je sviran nesportski faul posle duela sa Jošilom

35. minut 66:58 - Zvezda koristi činjenicu da je Igokea postigla samo tri poena i da je uz to ispunila bonus

34. minut 64:58 - Period bolje igre Zvezde u napad, za najveću prdnost u nastavku

32. minut 61:58 - Lojd je pri padu udario glavom o nogu Nikole Jovanovića,ali je nastavio meč i uspešno izveo oba bacanja

32. minut 59:58 - Trojka Pota, deveta za goste

31. minut 59:55 - Prva trojka Dobrića

30. minut 56:55 - Odluka o pobedniku pašće u poslednjih deset minuta

29. minut 56:53 - Trojka Lazića, kapiten Zvezde je uradio mnogo dobrih stvari za tim u ovom periodu

28. minut 53:51 - Sjajna akcija, Zvezda vodi

26. minut 47:47 - Atić i Lazić su pogodili po trojku

24. minut 44:44 - Lazić je pogodio trojku za izjednačenje i to su njegovi prvi poeni iz igre

21. minut 41:42 - Volden je pogodio, ali je zatim napravio prekršaj u napadu

Treća četvrtina

20. minut 39:42 - Igokea šutira odlično, dok se Zvezda muči sa slobodnim bacanjima, promašila ih je 5 za poluvreme. Uz to problem je i ofanzivni skok Igokee u drugom kvartalu

20. minut 35:39 - Dobar potez i poeni Noka uz faul

19. minut 33:39 - Serija gostiju 9:0

18. minut 33:35 - Trojka Jošila i poeni Klemonsa za novo vođstvo gostiju

17. minut 33:30 - Lojd je pogodio 4 od 5 šuteva iz igre, za sada ima devet poena

16. minut 30:30 - Davidovac je posle povratnog pasa pogodio trojku, za Zvezdinu seriju 6:0

16. minut 27:29 - Trojka Lojda

15. minut 24:29 - Sa tri vezane trojke, Igokea je napravila preokret

13. minut 24:20 - Period slabije košarke, sve poene u nastavku je nakon ofanzivnog skoka upisao Dobrić

Druga četvrtina

10. minut 20:20 - Jovanović je doneo izjednačenje na kraju prvog kvartala

8. minut 17:16 - Fantastična blokada Dobrića

8. minut 17:16 - Trojka Pota, treća za goste

6. minut 13:12 - Po trojka Voldena i Jošila na svakoj od dve strane terena

5. minut 10:9 - Ekipe se uglavnom smenjuju u vođstvu

3. minut 6:4 - Trojka Voldena

3. minut 3:4 - Prvi put na meču Igokea vodi, Klemons je pogodio oba bacanja

1. minut 2:2 - Obe ekipe realizovale su prve akcije, Zvezda posle skoka u napadu

Prva četvrtina

Pre meča u Beogradu Liga je dodelila nagrade Draganu Bajiću iz Igokee, koji je proglašen za najboljeg trenera, najboljem igraču Lige Filipu Petruševu (Mega) i najuspešnijem odbrambenom igraču, kapitenu Crvene zvezde Branku Laziću.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić svestan je koliko rival može da bude opasan.

Dajemo veliki respekt ekipi Igokee, imamo apsolutno punu koncentraciju na taj prvi meč. Igokea je pokazala dosta tokom sezone, ima odličnu godinu iza sebe u ABA ligi i Evropi, imali su konstantne periode koji su pokazali njihov kvalitet. Ekipa ima svoj kvalitet, jako dobro, precizno i karakterno igra, a mi moramo da budemo bar jednaki da bismo mogli da računamo na pobedu. U onom meču u Laktašima su pokazali svoj kvalitet, mi smo tada odigrali jako loše. U Beogradu je duel bio nešto drugačiji i pre svega jako interesantan, taj meč je pokazao da moramo da budemo vrlo oprezni i spremni za meč u ponedeljak. Iskreno, u tom meču gde smo ih pobedili tek na kraju, da su oni dobili bilo bi zasluženo. Koristimo vreme da što spremniji uđemo u meč”, rekao je trener crveno-belih Dejan Radonjić.

Igokea kao hit lige ne želi da se zaustavi, već sanja iznenađenje protiv tima Dejana Radonjića.

Mnoge granice smo pomerili tokom cele sezone i na kraju smo uspeli da se plasiramo u plej-of ABA lige. Ovo je prvi put u klupskoj istoriji da igramo u plej-ofu ABA lige, s obzirom na to da je 2013. godine format bio drugačiji i da smo igrali na fajnal-foru. Biće ovo potpuno novo iskustvo i za klub i za mene kao trenera. U polufinalu ćemo se suočiti sa Crvenom zvezdom, ekipom koja je imala jedan jedini cilj pred ovu sezonu, a to je osvajanje prvenstva. Izuzetno ih poštujem, kao i njihovog glavnog trenera Dejana Radonjića. Ako dobijemo priliku, mislim da imamo dovoljno kvaliteta i motiva da tu šansu iskoristimo. Jedino što ću tražiti od svojih igrača je da se bore za svaku loptu. Ovo je jedinstvena prilika za naš klub i uveren sam da će momci odgovoriti na pravi način“, rekao je trener Igokee Dragan Bajić.

U drugom polufinalu sastaju se Budućnost i Mornar. Polufinalna serija igra se do dve pobede.

Šampion ABA lige izboriće plasman u Evroligu naredne sezone.