Košarkaši Srbije ubedljivi na gostovanju Slovačkoj

Srbija u narednom kolu igra protiv Estonije u Novom Sadu

Muška košarkaška reprezentacije Srbije savladala je večeras na gostujućem terenu selekciju Slovačke sa 93:71 (26:24, 30:15, 23:13, 14:19), u trećem kolu A grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2013.

To je druga pobeda srpskih košarkaša u dosadašnjem delu kvalifikacija, nakon startne protiv Islanda, i neočekivanog poraza u Beogradu od selekcije Crne Gore u 2. kolu.

Izabranici selektora Dušana Ivkovića večeras su bili na visini zadatka i rutinski su izborili ubedljivu pobedu nadmoćnom igrom tokom celog susreta. Razlika u kvalitetu bila je očigledna, a borbeni Slovaci uspeli su jedino da u poslednjoj četvrtini ublaže poraz.

Srpsku reprezentaciju do trijumfa su vodili Miloš Teodosić sa 15, kapiten Nenad Krstić sa 14 i Nemanja Bjelica sa 11 poena, dok je u ekipu domaćina Anton Gavel ubacio 26, a Martin Sikora 12 poena.

U nastavku kvalifikacija za kontinentalni šampionat najbolji košarkaši Srbije dočekuju 24. avgusta selekciju Estonije.

SLOVAČKA - SRBIJA 71:93

(24:26, 15:30, 13:23, 19:14)

SLOVAČKA: Pandula 8, Gavel 26, Vido 3, Marko, Bilik 3, Vojtek 4, Sikora 12, Moravek 4, Batka 9, Mrviš, Nuber 3.SRBIJA: Teodosić 15, Tepić 9, Rašić 3, Paunić 4, Bjelica 11, Savanović 8, Kešelj, Krstić 14, Anđušić 9, Mačvan 9, Musli 6, Štimac 5.

STATISTIKA

4. ČETVRTINA

Bez ikakvih većih promena na parketu. Visoko vođstvo na počtku poslednje deonice (79:52) umrtvilo je igru. Ovo je prilika da se raspucaju, uslovno rečeno, rezervisti.

Kraj utakmice, 93:71 za Srbiju. Odličan šut Srbije, solidna igra i nova dva boda.

3. ČETVRTINA

Srbija, ne samo da brani visoku prednost, već koristi svaku priliku da je poveća. Dve trojke Anđušića i naš tim u 23. minutu vodi sa 65:44. Slovaci uglavnom pokušavaju za tri poena, ali bez većeg uspeha.

Rutinska igra Srbije. Utišana je domaća publika, prednost je konstantno iznad 20 poena. Ivković je iskoristio priliku i dao veću minutažu igračima koji nisu proveli puno minuta u prethodna dva kola.

2. ČETVRTINA

Puno poena je primila Srbija u prvih deset minuta, pa je presing bio razumljiva odluka na startu drugog perioda. Dve vezane trojke, prvo Teodosića, potom i Rašića doneli su Srbiji prednost 34:28 sredinom druge četvrtine. Očigledno su obe reprezentacije stegle odbranu, jer nema puno poena u ovim minutama.

Raspucali su se igrači Srpskog tima, nove dve trojke Paunića i Teodosića i prvo dvocifreno vođstvo našeg tima - 40:30 u 16. minutu meča. Pridružuje se Krstić novim poenima za 44:30, a Teodosić postiže i treću trojku za 47:32 u 17. minutu. Sve ono što nije ušlo protiv Crne Gore sada se vraća. Čak sedam trojki našeg tima iz 12 pokušaja.

Poeni Bjelice, potom i Krstića sa linije penala donose Srbiji 16 poena prednosti u 18. minutu - 53:37. Kapiten srpske reprezentacije postigao je do sada 13 poena.

Na isteku prvog poluvremena velikih 17 poena prednosti za Srbiju - 56:39.

Najefikasniji u srpskom timu su Krstić sa 13, Bjelica sa 11, Teodosić i Mačvan sa po 9 poena.

Šut je služio Srbiju, 19/29 ili 65 odsto šuta, uz dominaciju u skokovima (21:10).

1. ČETVRTINA

Dobra vest za ljubitelje košarke je povratak kapitena Nenada Krstića, posle povrede. U startnoj petorci su još Teodosić, Tepić, Bjelica i Savanović.

Upravo je Krstić upisao prve poene za srpski tim, ali je Gavel sa dve trojke doneo prednost svom timu 6:3 posle dva minuta igre. Sedam vezanih poena Srbiji su u trećem minutu vođstvo 10:6. Vraćaju se Slovaci u vođstvo sa pet uzastopnih poena.

Veliki broj poena za sada, ekipe se smenjuju u vođstvu. Mačvan trojkom i Štimac zakucavanjem donose Srbiji prednost 26:22, 35 sekundi pre isteka prve četvrtine. Slovaci postižu poene i odlaze na prvu pauzu između četvrtina sa dva poena manjka - 26:24 za Srbiju.