NEVEROVATAN PORAZ ZVEZDE U PIONIRU: Crveno-beli ispustili 20 poena prednosti i izgubili od Obradovićevog Monaka! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Monaka sa 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27), u utakmici 25. kola Evrolige.Crveno-beli su upisali 14. poraz u Evroligi i, uz osam pobeda, zauzimaju 14. mesto na tabeli, dok je Monako osmi sa skorom 12/12.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ostin Holins sa 19 poena, 15 je dodao Nikola Ivanović, dok je Ognjen Dobrić utakmicu završio sa 13 poena.

Monako je do pobede vodio Donatas Monteijunas sa 20 poena, tri manje je ubacio Dvejn Bejkon, Majk Džejms je postigao deset, a Danilo Andjušić osam poena.

Zvezda je dobro počela utakmicu i od rezultata 13:13 je serijom 17:3 stigla do dvocifrene prednosti, koja je potom u drugoj četvrtini rasla do maksimalnih plus 20 (45:25).

Medjutim, Monako je u poslednjih nekoliko minuta druge deonice uspeo da se vrati u meč iskoristivši pad u igri domaće ekipe, pa su crveno-beli na veliki odmor otišli sa "samo" deset poena viška na svom kontu - 52:42.

Tim Saše Obradovića, koji je u Pioniru dočekan zvižducima, se u trećoj četvrtini potpuno vratio u meč. Monako je prvo poenima Džejmsa, Tomasa i Monteijunas prišao na minus četiri (54:50), da bi posle četiri vezana poena Andjušića i izjednačio na 64:64.

Monako je koristio lošu igru crveno-belih u poslednjoj četvrtini, pa je predvodjen Bejkonom i Monteijunasom, poveo sa 84:73, što crveno-beli nisu uspeli da sustignu do kraja meča.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu Evrolige gostovati Uniksu, dok će Monako dočekati Žalgiris.

1 / 7 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

80:91 - Kraj meča!

39. minut - 75:86 - Prvi poen Lija na meču, Zvezda se praktično predala.

38. minut - 75:84 - Treća trojka Motejunasa, ne promašuje u šutu za tri poena.

37. minut - 73:81 - 15. poen Bejkona na meču, a posle novog ofanzivnog skoka gostiju.

36. minut - 71:77 - Maksimalna prednost za goste.

36. minut - 71:75 - Sedamnaest poena Motejunasa koji je nezaustavljiv večeras u Pioniru.

35. minut - 71:73 - Trojka Dobrića koji vraća neizvesnost u meč.

33. minut - 68:67 - Pogađa Lazić sa penala, a nakon tehničke za klupu gostiju.

31. minut - 67:65 - Dobrić trojkom otvara poslednji kvartal.

Zvezda, Monako

Treća četvrtina:

30. minut - 64:64 - Završena je treća četvrtina. Navijači sa tribina brutalno vređaju Danila Anđušića, bivšeg igrača Partizana.

29. minut - 64:64 - Anđušić ponovo siguran sa penala i egal u Pioniru. Serija grešaka Zvezde u ovom kvartalu.

29. minut - 64:62 - Siguran je Anđušić sa penala.

28. minut - 60:58 - Utara pogađa otvoren šut i smanjuje zaostatak Francuza na samo dva poena.

27. minut - 59:55 - Bejkon ubacuje nove poene posle sjajnog pasa Džejsma, bez gledanja.

25. minut - 59:53 - Motejunas sa penala smanjuje zaostatak gostiju. Zvezda je izašla iz bonusa.

23. minut - 54:50 - Gosti dosta bolji u nastavku.

21. minut - Počeo je drugi deo igre.

Druga četvrtina:

20. minut - 52:42 - Završeno je prvo poluvreme.

20. minut - 50:42 - Monako se vratio serijom 9:0.

19. minut - 50:36 - Pogodio je Dialo trojku iz ćoška i smanjo zaostatak.

18. minut - 48:29 - Osma trojka Zvezde, pogodio je sada Nikola Kalinić.

16. minut - 45:25 - 13. poen Holinsa koji igra kao u transu večeras.

15. minut - 42:25 - Nikola Ivanović krade loptu i ubacuje nove lake poene za svoj tim.

14. minut - 38:23 - Druga trojka Holinska i njegov 10. poen na meču.

11. minut - 33:19 - Zvezda trojkom Ivanovića otvara drugu četvrtinu.

Prva četvrtina:

10. minut - 30:19 - Završen prvi kvartal.

9. minut - 28:16 - Nova trojka Zvezde, pogodio je sada iz ćoška Ognjen Dobrić.

8. minut - 25:16 - Siguran je sa penala bio Kuzmić, a onda su usledile ovacije za Cirbesa koji je ušao umesto Ognjena. Već u sledećen napadu odlična odbrana crveno-belih i trojka Lazića za tajm-aut Obradovića.

7. minut - 20:16 - Pogodio je sada za tri Danilo Anđušić, treća na meču za goste. A, onda je vratio istom merom Aron Vajt.

6. minut - 17:13 - Serija Zvezde od 4:0 posle tajm-auta. Četvrti poen Nikole Kalinića na meču.

5. minut - 13:13 - Treća trojka za Monako, a Zvezda još uvek nije ni faul napravila, potrebna joj je agresivnost.

4. minut - 11:10 - Trojka Holinsa, njegov 7. poen.

3. minut - 4:8 - Trojka Vila Tomasa.

2. minut - 4:5 - Volter ubacuje prve poene za Zvezdu na meču.

1. minut - 2:3 - Nakon trojke Motejunasa na drugoj strani pogađa Holins.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je danas da je Monako u dobroj formi i da njegovu ekipu u predstojećoj utakmici Evrolige čeka težak zadatak.

"Utakmica protiv Milana je bila fizički jako zahtevna. Bila je velika borba 40 minuta i kratak je period za potpuno regeneraciju, a sada čeka nas još jedan atletski jak tim. Očekuje nas Monako, tim koji ima individualce koji su sposobni da sami dobiju utakmicu", rekao je Radonjić, prenosi klub.

"Jedan od najboljiih igrača u Evroligi godinama je Džejms, tu su Montejunas, Bejkon, Anđušić... U dobroj su formi i bez ikakve dileme čeka nas težak zadatak", dodao je on.

Saša Obradović

Crveno-beli su trenutno 14. na tabeli Evrolige sa osam pobeda i 13 poraza, dok je Monako na osmoj poziciji sa skorom 11/12.

"Umor je naše standardno stanje i pokušavamo da igramo kroz to. Ono što je dobra stvar, kada dođe poraz, a igramo duplo kolo je to što brzo imamo šansu da se iskupimo i nadamo se da ćemo uraditi već protiv Monaka", rekao je košarkaš Zvezde Nikola Ivanović.

On je naveo da francuski tim igra izuzetno jako i agresivno.

"Čvrsto u odbrani, u napadu imaju ogroman kvalitet, puno igrača koji mogu da 'izmisle' koš i urade dobre stvari na terenu. Moramo da odigramo kao što znamo, dakle u odbrani kao protiv Armanija, ali da u napadu pronalazimo bolja rešenja", rekao je Ivanović.

Zanimljivo je da na klupi Monaka sedi bivši trener Crvene zvezde Saša Obradović.

Utakmica Crvene zvezde i Monaka igra se od 19.00 u hali "Aleksandar Nikolić".