VELIKA POBEDA ZVEZDE U RUSIJI: Crveno-beli savladali favorizovani Uniks i sačuvali šanse za top 8! Kalinić HEROJ trijumfa!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Uniks na gostovanju u utakmici 26. kola Evrolige rezultatom 77:84 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12)

Zvezdu su predvodili Nikola Kalinić sa 20 poena i šest skokova i Nejt Volters sa 19 poena, četiri skoka i dve asistencije. Luka Mitrović i Ostin Holins dodali su po 10 poena.

U ruskom timu najefikasniji je bio Mario Hezonja sa 19 poena uz devet skokova, a Marko Spisu postigao je 17 poena uz šest asistencija. Džon Braun dodao je 13 poena i šest skokova.

Zvezda je bila bolja u prvoj deonici, a domaći tim preokrenuo je u drugoj četvrtini. Uniks je vodio gotovo čitavu treću četvrtinu u kojoj je imao i devet poena prednosti.

Zvezda je od završnice treće četvrtine i u četvrtoj napravila seriju 11:0 za vodjstvo 67:65, a utakmicu je "prelomila" serijom 9:0, za 78:71, koje do kraja nije ispustila.

Beogradska ekipa sada ima devet pobeda i 14 poraza, a Uniks 13 pobeda i 11 poraza.

U sledećem kolu Zvezda će 25. februara igrati u Atini protiv Panatinaikosa, a Uniks će dan ranije u Španiji igrati protiv Baskonije.

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Volters pogađa nakon prodora,potom i Vajt iz kontre 74:84. Zvezda pred pobedom!

38. minut - Hezonja pogađa za tri 74:78, ali Kalinić iz jako teške pozicije pogađa 74:80

37. minut - Trojka Ostina Holinsa, možda prelomna 71:78

34. minut - Trojka sjajnog Kalinića 71:72, a onda i Volters 71:75

31. minut - Sjajna serija Zvezde, Mittrović, pa Kalinić, 11:0, za ukupnih 65:67 trenutno

Treća četvrtina:

30. minut - Uniks serijom 7:0, dolazi na maksimalnih + 9 65:56, ali Marković trojkom i Mitrović nakon kontre, apotom i Holins sa penala vraćaju Zvezdu 65:63

27. minut - Hezonja, raspoložen, pogađa iz reketa 58:53, a Davidovac uzvraća za tri 58:56

25. minut - Kalinić u ovim momentima održava Zvezdu u životu, njegovih 13 poena, 56:53

22. minut - Uniks je bolje ušao u drugo poluvreme, domaćin ima pet poena prednosti 50:45

Druga četvrtina:

20. minut- Opet Spisu sa dve trojke vraća Uniks, 43:43 na poluvremenu

19. minut- Nova serija Zvezde, čudan meč u Kazanu, 33:41. Pogađaju Kalinić uz faul i Mitrović

18. minut - Važna trojka Ostina Holinsa 33:36

17. minut - Hezonja pogađa za izjednačenje, 29:29, a potom Džekiri za prvo vođstvo domaćina 31:29

15. minut- Krenuo je šut Uniks, Spisu još jednom za tri, potom Hezonja, a za Zvezdu Lazarević 25:29

12. minut - Uniks je ušao mnogo jače u drugu četvrtinu domaćin preko Spisua i njegove dve trojke smanjuje na 17:24

Prva četvrtina:

10. minut - Ognjen Dobrić sjajan, nova trojka 11:22

9. minut - Poentira Dobrić nakon kontre, uzvraća Uniks, a potom i Kuzmić pogađa 11:19

7. minut - Seriju Uniksa od šest vezanih poena prekida Kalinić 9:13

5. minut - Sjajna akcija Zvezde i poeni Kalinića 3:11

4. minut - Pogađa i Volters, sjajan start Zvezde 0:7

3. minut - Odličan start Zvezde, već četiri poena Erona Vajta 0:5

1. minut - Utakmica je počela

Crveno-beli su na put u Rusiju otišli bez centra Majka Cirbesa, koji je povređen. Zvezda ima motiv protiv ruske ekipe, koja je slavila u Beogradu rezultatom 98:78 i već tada istakla kandidaturu za plasman među osam najboljih ekipa na kontinentu.

- Pre svega treba reći da se radi o kvalitetnom protivniku, koji nije samo protiv nas pokazao kvalitet. U dobroj su formi s puno kvaliteta. Individualno su izuzetno jaki, atletski takođe. Sigurno nas čeka težak zadatak. Mi smo u našoj situaciji koja se dogodila u januaru, kad smo imali veliku pauzu van hale, što je posebna problematika u ovom delu sezone - rekao je Dejan Radonjić i dodao:

Crvena zvezda, Zvezda, Mega, KK Crvena zvezda, KK Mega, Dejan Radonjić

- Cirbes neće putovati, nadam se da će početi s treningom sledeće nedelje. Nemamo ozbiljnijih povreda, ali imamo određenih problema.

Na pitanje da li razmišlja o plasmanu u top osam, Radonjić je rekao:

- Sada razmišljam o trenutnim stvarima, potpuno je jasno i zašto. To je naša realnost.

Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić o meču u Rusiji kaže:

- Igraju s mnogo energije, imaju visoku liniju. Fizički su dominantni u odnosu na sve ekipe u ligi. Moramo da budemo čvrsti i da ne dozvolimo da se opuste u napadu. Tu su Hezonja, Lorenco Braun, Džon Braun, jaki pojedinci koji funkcionišu kao tim. Igraju kvalitetno svih 40 minuta.