ZVEZDA NADOKNADILA 16 RAZLIKE I SAVLADALA BASKONIJU: Crveno-beli drže korak u borbi za Top 8 fazu! VIDEO

Nova drama

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu u okviru 28. kola Evrolige Baskoniju rezultatom 86:83 (13:26, 28:15, 14:15, 31:27).

Crveno-beli su nadoknadili 16 poena minusa i stigli do 11. pobede iz 26 odigranih utakmica. Baskonija je ostala na sedam pobeda i 18 poraza.

Po novoj tabeli bez ruskih timova Zvezda ima 9-12 i nalazi se na desetoj poziciji. Fenerbahče na devetom mestu ima 9-13, a osmi Monako 10-12.

Mitrović je postigao 18 poena, Volters je postigao 17 poena. Na suprotnoj strani Montekio je postigao 19, a Boldvin 18.

Crveno-beli 8. marta igraju protiv Reala u Beogradu, zatim dva dana kasnije i protiv Makabija.

Crveno-bele pre toga u nedelju očekuje večiti derbi u ABA ligi kada gostuju Partizanu.

4. ĆETVRTINA

40. minut - Mitrović sa linije penala postiže nove poene - 84:78. Fontekio pogađa trojku - 84:81.

40. minut - Kostelo smanjuje na 82:75. Kostelo postiže trojku posle greške Zvezde, pogađa od tablu - 82:78.

39. minut - Volters je precizan - 80:72. Volters do kraja i pogađa za 82:72. Njegovih 17 poena.

38. minut - Kalinić koristi slobodno bacanje posle tehničke greške gostiju, tačnije trenera Nevena Spahije - 78:72.

37. minut - Boldvin pogađa trojku - 75:70. Peters u kontri smanjuje na 75:72. Kalinić postiže svoj deseti poen - 77:72.

36. minut - Fontekia smanjuje na 72:67. Holins vraća trojku - 75:67.

35. minut - Kalinić trojkom donosi Zvezdi najveću prednost, njegova druga trojka - 70:61! Grejndžer pogađa svoju četvrtu trojku - 70:64. Volters pogađa za dva - 72:64.

34. minut - Volters vraća trojku - 67:61.

33. minut - Vrlo važna trojka Holinsa - 62:58. Volters polaže za 64:58. Boldvin trojkom smanjuje rezultat - 64:61.

32. minut - Dobrić postiže svoj osmi poen - 59:58.

31. minut - Holins je prvi strelac u poslednjoj četvrtini - 57:56. Boldvin iz nemoguće pozicije pogađa - 57:58.

Crvena zvezda, Baskonija, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Davidovac vraća vođstvo Zvezdi - 55:54. Rezultatska klackalica, Piters pogađa - 55:56.

28. minut - Grendžer sa penala smanjuje na 53:51. Grendžer o tablu pogađa trojku, njegovih 12 poena - 53:54.

27. minut - Period nešto lošije igre Zvezde, Grendžer trojkom smanjuje na 52:50. Tajm-aut za Radonjića. Vajt je polovičan sa penala - 53:50.

25. minut - Kalinić sa linije penala povećava na 52:43. Baskonija je izašla iz bonusa. Inoh smanjuje na 52:45. Inoh jedini raspoložen u Baskoniji - 52:47.

24-. minut - Sjajni Luka Mitrović za 50:41. Enoh smanjuje na 50.43, prvi poeni Baskonije posle tri i po minuta - 50:43.

23. minut - Vajt dodatno povećava prednost - 48:41.

22. minut - Mitrović sa linije penala povećava prednost - 46:41.

21. minut - Kalinić postiže trojku, njegovi prvi poeni i prvo vođstvo Zvezde - 44:41.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kostelo pogađa za 35:39. Mitrović pogađa pod faulom, zatim posle ofanzivnog skoka donosi izjednačenje - 39:39. Njegovih deset poena. Grendžer iz koraka poentira - 39:41. Mitrović se razigrao, njegovih 12 poena za nerešeno na poluvremenu - 41:41.

19. minut - Mitrović sa linije penala smanjuje rezultat - 35:37.

18. minut - Kostelo za mini seriju Baskonije - 31:37. Volters siguran - 33:37.

17. minut - Pogađa Fontekio, njegovih 13 poena - 31:35.

16. minut - Boldvin polovičan sa linije penala - 29:33. Volters posle solo prodora precizan - 31:33.

15. minut - Dobrić u kontri zakucava - 26:30. Gidreitis prekida seriju Zvezde - 26:32. Ivanović pod faulom poentira - 29:32.

14. minut - Trojka Dobrića za nastavak Zvezdine serije - 24:30.

13. minut - Davidovac trojkom nastavlja seriju Zvezde na 5:0 - 21:30.

12. minut - Piters koristi slobodno bacanje posle tehničke greške Branka Lazića. kapiten Zvzede je veoma brzo stigao do treće lične greške - 16:30. Nikola Ivanović smanjuje na 18:30.

11. minut - Grendžer pogađa za tri poena - 13:29. Treća trojka španskog tima. Lazić vraća trojku - 16:29.

Crvena zvezda, Baskonija

1. ČETVRTINA

10. minut - Boldvin sa linije penala dodaje nova dva poena svom timu - 11:24. Mitrović opet prolazi, njegova četiri poena - 13:24. Kostelo završava prvu četvrtinu poenima - 13:26.

9. minut - Mitrović je precizan ispod koša Baskonije - 11:18. Fontekio je nezaustavljiv, njegovih 11 poena - 11:20. Boldvin u kontri postiže svoj sedmi poen - 11:22, prva dvocifrena prednost Baskonije.

8. minut - Razigrani Fontekio postiže svoj deveti poen za 9:18.

7. minut - Prvi poeni Nejta Voltersa - 9:12. Kostelo sa linije penala povećava prednost Baskonije - 9:14. Gedraitis sa linije penala povećava na 9:16.

6. minut - Fontekio posle greške Zvezde u napadu zakucava - 4:12. Vajt trojkom smanjuje na 7:12.

4. minut - Holins sa linije penala dodatno smanjuje rezultat - 4:8. Fontekio iz drugog pokušaja poentira - 4:10.

3. minut - Posle tri minuta Zvezda postiže prve poene, strelac je Vajt - 2:8.

2. minut - Fontekio trojkom uvećava prednost Baskonije - 0:5. Boldvin postiže svoju prvu trojku - 0:8.

1. minut - Boldvin postiže prve poene na meču, Baskonija vodi - 0:2.

Crvena zvezda, Baskonija, Ognjen Kuzmić

Košarkaši Crvene zvezde u 28. kolu Evrolige ugostiće špansku Baskoniju.

Crveno-beli su trenutno 13. sa učinkom 10-15, dok su Španci 17. sa sedam pobeda i 18 poraza.

Ipak, suspenzija ruskih klubova od strane Evrolige daje veću nadu crveno-belima da bi mogli do Top 8, pa je svaka pobeda veoma bitna.

Do sada su ova dva tima igrala 13 puta, a Baskonija vodi sa 7:6. Poslednji meč koji je odigran u novembru u Španiji pripao je ubedljivo Baskoniji rezultatom 93:74.

Trener crveno belih Dejan Radonjić očekuje težak meč.

"Čeka nas opet veliko iskušenje, iza nas je vreme u kome smo odigrali veliki broj utakmica u kratkom vremenskom periodu. Sada nas čeka Baskonija, ekipa koja nas je nadigrala u prvom meču, i to je jedna od retkih utakmica gde realno nismo imali šansu. Odigrali su jako dobar meč, pa i sinoć su pokazali da igraju dobro, da su dobili Makabi u Tel Avivu ne bi bilo nezasluženo".