PARTIZAN PREKINUO PROKLETSTVO MORAČE: Crno-beli posle osam godina savladali Budućnost u Podgorici! VIDEO

Derbi 22. kola

Košarkaši Partizana savladali su u derbiju 22. kola ABA lige Budućnost u Podgorici rezultatom 80:72 (24:13, 17:24, 17:14, 20:21).

Crno-beli su ovim trijumfom odmakli Podgoričanima dve pobede, sada imaju 18-3 učinak, a Budućnost - 14-5.

Željko Obradović je tako uspeo da prekine prokletstvo Partizana koji punih osam godina, od 2014. nije slavio u "Morači".

Ekipu Partizana su predvodili Avramović i Panter sa po 13 poena, dok su Ledej i Madar postigli po 12.

U timu Budućnosti Peri je ubacio 16 poena, Kobs je postigao 15 poena, Jagodić Kuridža 11, a Rid 10.

4. ČETVRTINA

40. minut - Trojka Pantera - 67:78. Kobs polaže - 69:78. Madar sa linije penala donosi Partizanu 10 poena - 80:70. Jagodić Kuridža uz zvuk sirene postavlja konačnih 80:72.

39. minut - Lopta je bukvalno pala u ruke Ledeju koji zakucava - 73:67. Trojka Madara na isteku napada - 76:67. Do kraja je 1:12.

38. minut - Panter posle tajm-auta pogađa dvojku - 71:66. Njegovih 10 poena. Rid na liniji penala, promašio je prvo, pogodio drugo - 71:67.

38. minut - Dva i po minuta pre kraja Obradović je zatražio tajm-aut. Partizan ima tri poena viška i napad - 69:66.

37. minut - Rid promašuje dva slobodna bacanja. Ledej sa linije penala postiže jedan poen - 69:66.

36. minut - Rid je još jednom precizan - 68:66.

35. minut - Aleksa Avramović vezuje dve trojke - 68:62. Rid zakucava za 68:64.

34. minut - Zoran Nikolić promašuje oba bacanja a Avramović odmah iz driblinga postiže trojku - 65:60. Jagodić - Kuridža smanjuje na 65:62.

33. minut - Popović trojkom donosi izjednačenje - 60:60. Ledej posle ofanzivnog skoka ponovo donosi Partizanu prednost - 62:60.

32. minut - Lesor sa linije penala prekida nalet domaćina - 60:57.

32. minut - Serija Budućnosti 6:0 na početku poslednje četvrtine. Zoran Nikolić je strelac - 58:57.

31. minut - Zoran Nikolić postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 58:53. Peri lako prolazi kroz odbranu Partizana za svoj 16. poen - 58:55. Lesor je promašio dva slobodnja bacanja.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej drži prednost Partizanu - 55:51. Lesor pod faulom pogađa - 57:51. Precizan je - 58:51.

29. minut - Jagodić - Kuridža postiže dvojku - 53:51.

28. minut - Ledej je siguran - 53:49.

27. minut - Kobs pogađa - 49:49. Avramović u kontri pogađa - 51:49.

26. minut - Balša Koprivica koristi sjajnu asistenciju Ledeja - 49:47.

25. minut - Zagorac u kontri donosi izjednačenje - 47:47.

24. minut - Rezultatska klackalica, Koprivica postiže nove poene - 45:44. Rid pogađa pod faulom - 47:45.

23. minut - Madar prekida nalet domaćina - 43:42. Micov vraća prednost domaćinu - 43:44.

22. minut - Atić sa linije penala donosi Budućnosti prvo vođstvo u meču - 41:42.

21. minut - Prva trojka Perija u meču, njegovih 14 poena - 41:40.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kobs dugom dvojkom završava poluvreme - 41:37. Budućnost je napravila 8:0 u finišu.

20. minut - Kobs postiže svoj prvi poen iz igre - 41:33. Kobs je ponovo na liniji penala - 41:35. Budućnost je izvela 16 slobodnih bacanja, Partizan šest do sada.

19. minut - Kobs je na liniji penala, precizan je 41:31.

18. minut - Odlična akcija Madara i Koprivice koji postiže nove svoje poene - 41:28. Micov smanjuje na 41:29.

17. minut - Jagodić-Kuridža smanjuje - 37:27. Silovito zakucavanje Koprivice - 39:27. Micov sa linije penala postiže poen - 39:28.

16. minut - Kobs sa linije penala postiže prve poene - 34:23. Odlična akcija Madara, njegova trojka - 37:23. Popović dvojkom smanjuje na 37:25.

15. minut - Trifunović pogađa trojku - 32:19. Peri uzvraća dvojkom - 32:21. Madar je sve završio jedan na jedan - 34:21.

14. minut - Zoran Nikolić postiže svoje prve poene - 27:19. Lesor 2/2 sa linije penala - 29:19.

13. minut - Peri sa linije penala dodatno smanjuje prednost - 24:17. Ledej posle tajm-auta Obradovića pogađa trojku - 27:17.

12. minut - Peri otvara drugu četvrtinu - 24:15.

Budućnost, Partizan

1. ČETVRTINA

10. minut - Peri sa linije slobodnih bacanja smanjuje rezultat - 24:13.

9. minut - Zakucavanje Rida - 22:8. Peri uz faul pogađa posle solo-prodora - 22:10. Precizan je - 22:11. Madar prekida nalet Budućnosti - 24:11.

8. minut - Zagorac pogađa - 20:4. Sili pogađa prvu dvojku za Budućnost snažnim zakucavanjem - 20:6. Panter sa linije penala 2/2 - 22:6.

7. minut - Avramović prolazi kroz odbranu Budućnosti - 15:1. Posle šest i po minuta igre jagodić Kuridža postiže prve poene iz igre za Budućnost - 15:4. Avramović vraća trojku za trojku - 18:4.

6. minut - Smailagić posle solo-prodora pogađa - 10:1. Zagorac krade loptu i pogađa pod prekršajem - 12:1. Precizan je za 13:1.

5. minut - Panter pogađa trojku pod prekršajem. Pogađa i dodatno bacanje, njegovih šest poena - 8:1.

4. minut - Koprivica pogađa za 4:0. Micov sa linije penala postiže prvi poen za Budućnost - 4:1.

3. minut - Panter posle skoro dva i po minuta postiže prve poene na meču, Partizan vodi 2:0.

Morača je ispunjena do poslednjeg mesta.

Kobs, Popović, Micov, Jagodić-Kuridža i Zoran Nikolić počinju meč za Budućnost.

Partizan startuje sa petorkom: Avramović, Panter, Zagorac, Smailagić, Koprivica. U timu nema Kuruca.

BUDUĆNOST - PARTIZAN

Hala: Morača

Sudije: Javor, Petek, Špendl

BUDUĆNOST: Kobs, Atić, Šehović, Micov, Barović, D. Nikolić, Sili, Z. Nikolić, Jagodić Kuridža, Popović, Rid, Peri. Trener: Aleksandar Džikić

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana u derbiju 22. kola ABA lige gostuju Budućnosti u Podgorici.

Četa Željka Obradovića je trenutno prva sa učinkom 17-3, ali i utakmicom više u odnosu na Crvenu zvezdu koja ima 17-2. Budućnost je trenutno četvrta sa 14-4, ali je po broju pobeda na trećem mestu pošto Igokea ima tri utakmice više i dve pobede manje.

Svakako, ova utakmica bi mogla da odluči o drugom mestu i prednosti domaćeg terena u plej-ofu.

Na strani Partizana nije tradicija koja kaže da crno-beli punih osam godina nisu trijumfovali u dvorani kraj Morače.

U prvom ovosezonskom duelu crno-belih i plavo-belih, Parni valjak je u areni odneo pobedu rezultatom 75:66. Pred meč u Podgorici, gde Partizan od 2014. godine nije pobedio Budućnost, kapiten Rade Zagorac kaže:

"To je utakmica koja spada u svojevrsan derbi ABA lige. Neću da kažem da je to rivalstvo poput onog koje imamo sa gradskim rivalom, Zvezdom ali je opet na neki način vrlo živopisno. Uvek su to kvalitetne utakmice i uvek ima šta da se vidi. Oni su ove godine kao i do sada napravili odličan tim sa dobrim trenerom koji igra dobro. To je utakmica koja može mnogo toga da nam donese a isto tako i da nam oduzme u slučaju da ne budemo na nivou na kom želimo da budemo. Odradili smo dva dobra treninga, mislim da smo odradili dobru pripremu. Hrabrost, odlučnost i koncentracija će biti potrebni za pobedu u Podgorici", poručio je Zagorac.

Trener crno-belih, Željko Obradović je pred utakmicu u Podgorici rekao:

"Duel protiv iskusnog i izuzetno kvalitetnog tima. Imamo utakmicu koja dosta toga može da odluči. Mislim da su oni u stanju da odigraju veoma dobro. Pokazali su to tokom cele sezone, igrali su veoma dobru utakmicu i protiv nas u Beogradu koja je bila neizvesno do same završnice. Očekuje nas veoma neizvesna utakmica", istakao je Obradović.