POBEDA KAO KUĆA VELIKA! Moćni Partizan PREGAZIO Žalgiris na VRELOM gostovanju, konačno SJAJNO izdanje Parnog valjka na strani!

evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su Žalgiris na gostovanju rezultatom 88:74 u okviru 23. kola Evrolige.

Odlično su crno-beli otvorili večerašnju utakmicu, na samom startu su stekli prednost koju su potom održavali i s vremena na vreme uvećavali. Sjajno su izabranici Željka Obradovića na početku meča igrali u odbrani, kontolisali su skok, dok su u napadu bili maksimalno fokusirani i fenomenalno šutirali.

U prvom poluvremenu, briljirali su Kevin Panter i Joanis Papapetru, a nakon prve dve deonice crno-beli su otišli u svlačionicu sa +17, što im je dalo vetar u leđa i dodatno olakšalo posao u nastavku igre.

A onda, u trećoj deonici usledio je apsolutni pad u igri Partizana, dok su Litvanci bili mnogo agresivniji i pametniji u napadu. Prednost se istopila, pa su crno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa svega +7.

Pad u igri crno-belih nije dugo trajao, pošto se četa Željka Obradovića trgla u poslednjoj deonici i zaigrala onako kako je potrebno da bi se pobedila ovakva utakmica. Kada je bilo najpotrebnije, vredne poene za Partizan postigao je Džejms Naneli, koji je u poslednjoj deonici postigao 10 poena.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Papapetru sa 17 poena, dok su na Matijas Lesor i Kevin Panter meč završili sa po 14 postignutih poena. U domaćem timu istakao se Brazdeikis koji je na svom kontu imao 17 poena.

Partizan se posle večerašnje pobede nalazi na sedmom mestu na tabeli, sa skorom od 12 pobeda i 11 poraza, dok Žalgiris zauzima 10. mesto sa identičnim skorom.

Uživo,

Žalgiris - Partizan: 74:88

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

9. minut - Šmits pogađa uz faul, potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 69:84 Panter pogađa sa poludistance 69:86

8. minut - Lesor je izgubio loptu, što Brazdeikis kažnjava trojkom 66:82 Željko Obradović je zatražio tajm-aut.

7. minut - Kako igra Naneli u poslednjoj četvrtini, posle njegove nove trojke Partizan ima +20

6. minut - Naneli se lepo snašao i lako poentirao 61:78

5. minut - Dimša preko Smailagića pogađa trojku, Partizan ima +15

4. minut - Zek Ledej pogađa dva slobodna bacanja 58:74

3. minut - Naneli!!! Bitna trojka za Partizan, trener Žalgirisa je zatražio tajm-aut 56:72

2. minut - Ponovo crno-beli imaju dvocifrenu prednost, trojku je pogodio Alen Smailagić 54:67

1. minut - Trener Žalgirisa je dobio tehničku grešku. Eksum je uspešno realizovao slobodno bacanje, a onda u istom napadu doneo nove poene svom timu 54:64

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

9. minut - Papapetru pogađa veoma važnu trojku 52:61

8. minut - Žalgiris uspeva da uhvati priključak, crno-beli u ovom trenutku imaju +8 Željko Obradović je zatražio tajm-aut

7. minut - Zek Ledej siguran sa linije za slobodna bacanja 46:58

6. minut - Lesor se lako otarasio svojih čuvara, sjajno prošao i stigao do novih poena 43.56

5. minut - Kakav potez Smailagića. Centar crno-belih nije želeo da šutira, već se zaleteo ka protivničkom košu i brutalno zakucao 43:54

4. minut - Brezdeikis se prošetao kroz reket Partizana i lako poentirao 38:52

3. minut - Papapetru trojkom prekida mini seriju Žalgirisa 34:50

1. minut - Brazdeikis posle ofanzivnog skoka stiže do novih poena 32:47

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut - Nova trojka za crno-bele, ovog puta u režiji Dantea Eksuma 29:47

9. minut - Lesor 2/2 sa penala 25:44 Potom i Polonara postiže dva slobodna bacanja 27:44

8. minut - Crno-belima sve polazi za rukom, novu trojku je postigao Panter, ali na drugoj strani Polonara uzvraća istom merom 23:42

7. minut - Partizan ima plus +19, Papapetru je uspešno realizovao oba slobodna bacanja 20:39

6. minut - Aleksa Avramović u isteku postiže trojku 19:37

5. minut - Odlično šutira Partizan za tri poena, novu trojku pogodio je Alen Smailagić 19:34

4. minut - Crno-beli dva napada zaredom gube loptu, ali i dalje imaju dvocifrenu prednost 19:31

2. minut - Nova trojka za crno-bele, ovog puta je Ledej bio precizan van linije 6,75

1. minut - Sjajna akcija Trifunovića i Lesora, Francuz je snažnim zakucavanjem povećao prednost svog tima 15:28

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Sjajan prodor Eksuma koji stiže do svojih prvih poena, Partizan ima najvećih +12 Birutis na drugoj strani lako poentira 13:23

9. minut - Matijas Lesor je promašio prvo, dok je pogodio drugo slobodno bacanje 11:21

8. minut - Raspucan je Panter ove večeri. Kapiten Partizana postiže dolazi do 7. poena na večerašnjoj utakmici 11:20

7. minut - Papapetru postiže trojku, trener Žalgirisa je primoran da zatraži tajm-aut 9:18

5. minut - Šmits na drugoj strani uzvraća istom merom 6:9 Lesor posle još jednog ofanzivnog skoka zakucava 9:13

4. minut - Sjajnu akciju Partizana Lesor kruniše pogotkom uz faul, potom je promašio slobodno bacanje 4:6 Potom i Kevin Panter postiže trojku 4:9

3. minut - Ledej u karakterističnom stilu postiže prve poene na današnjem meču, Partizan vodi 2:4

2. minut - Papapetru se odlično snašao na drugoj strani i lako poenirao 2:2

1. minut - Šmit postiže prve poene za Žalgiris 2:0

Uoči meča:

Pomenuti klubovi sastali su se u petom kolu Evrolige, kada su crno-beli na domaćem terenu u Štark areni slavili rezultatom 87:76.

Trener Partizana Željko Obradović je svestan da Žalgiris mnogo bolje igra na svom terenu.

- Činjenica je da Žalgiris igra mnogo bolje na svom terenu. Procenti šuta su im skoro za 10 procenata veći nego u gostima, takođe i broj skokova… Igraju sa visokom postavom, igraju sa igračima na poziciji dva i tri koji su dominantni, koji pokušavaju da igraju na donjem postu. Imaju Šmitsa koji je takođe tu veoma dobar. Uz probleme koje su imali sa povredama oni pronalaze rešenja jer ti igrači mogu da igraju na razlitičim pozicijama. Plus Ulanovas, koji je na donjem postu skoro svim timovima u Evroligi pravio probleme i Lekavičijus, kao neko ko pokreće ritam, ko ulazi sa klupe, izuzetno brz igrač. To su najbitnije stvari o kojima razmišljamo u pripremi ove utakmice - rekao je trener crno-belih.

Centar Partizana Matijas Lesor istakao je da je njegov tim u dobrom momentu.

- Biće to teška utakmica. Igraju kod kuće i tamo su drugačiji tim u odnosu na gostovanja. Pre mesec dana smo bili bez šansi za plej-of, a sada se priča o ključnoj utakmici. To vam govori kako stvari mogu da odu u bilo kom pravcu. Ključna utakmica... Svaka utakmica je ključna utakmica. Mi ćemo pokušati da dobijemo utakmicu, ali niko ne može da kaže koja će biti odlučujuća, a koja neće. Ovo je zapravo samo još jedna utakmica u kojoj hoćemo da pobedimo. Naš stav je da igramo utakmicu po utakmicu. Pobedu u prethodnoj smo ostavili iza nas, potrudićemo se da zapamtimo dobre stvari koje smo radili u njoj. Trenutno igramo dobro, imamo dobru energiju i fokus. Ako to ne radiš, neće biti ni velikih pobeda - završio je snažni centar.