ZVEZDA PONOVO KOCKALA POBEDU, PA DODALA GAS: Crveno-beli RAZBIJALI Mornar, STALI, ali sačuvali nadu za prvo mesto pred plej-of!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar na gostovanju u zaostaloj utakmici 23. kola ABA lige rezultatom 65:87

Zvezda je silovito ušla u meč i preko raspoloženog Nedovića u startu stigla do 0:9

Zvezda je prvu četvrtinu dobila je sa ubedljivih 23:7, a na veliki odmor je otišla s vođstvom 47:25.

Izabranici Duška Ivanovića su održavali dvocifrenu prednost do polovine poslednje deonice kada je Mornar, predvođen Glasom, prišao na samo šest poena zaostatka.

Međutim, Zvezda je taj nalet domaćeg tima odbila serijom 9:0 i tako stavila tačku na ovaj meč.

Nemanja Nedović je meč okončao sa 20 poena, Luka Mitrović sa 13, a Nikola Ivanović 10 u pobedničkom timu.

Gregor Glas je bio odličan kod Mornara sa 19 poena uz 6 postignutih trojki, Vujačić ga je pratio sa 14.

Zvezda sada ima skor 22-3 i sačuvala je nadu za prvo mesto pred plej-of.

Za to će joj uz pobedu nad Cedevita Olimpijom u Ljubljani (ponedeljak) biti neophodan i poraz Partizana u Podgorici protiv Budućnosti (petak)

Sa druge strane Mornar ima skor 8-17, i obezbedio je opstanak u ligi.

Barani poslednji meč igraju u nedelju protiv Igokee na svom terenu.

ZVEZDA

Četvrta četvrtina:

39. minut - Trojka Branka Lazića, 64:82

38. minut - Petrušev trojkom verovatno prelama meč 64:77

36. minut - Mitrović sa penala prekida seriju Mornara 64:72

35. minut - Neverovatni Glas, nova trojka 62:70, Ivanović tajm-aut, potpuno neočekivana drama u Baru.

34. minut - Sjajni Glas, dve vezane trojke njegova peta trojka ukupno 59:70

Treća četvrtina:

30. minut - Kampaco pogađa uz zvuk sirene, 50:66, Mornar je dobio treću četvrtinu.

28. minut - Mornar koristi opuštanje Zvezde i mini serijom smanjuje na 42:59

25. minut - Lep pogodak Ivanovića nakon floutera 34:55

23. minut - Lepa košarka na obe strane 29:51

21. minut - Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme u Baru, Zvezda ubedljiva 25:47

19. minut - Serija Mornara 7:0, 22:42, ali Nedović trojkom prekida 22:45

18. minut- Raspucani crveno-beli, pogađa i Dobrić 15:42

15. minut - Pogađa Mitrović uz faul, 13:36

13. minut - Sjajna igra Zvezde, Ivanović asistira za Ilića koji zakucava 10:32

11. minut - Lazarevič postiže svoj 5 poen, 2+1, 7:26

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Crveno-beli se poigravaju, 7:23 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Sjajni Nedović već 13 poena, siguran sa penala 5:19

7. minut - Treće zakucavanje Filipa Petruševa 5:15

5. minut - Prvi poeni za Mornar i to trojka, Gregor Glas 3:9

4. minut - Petrušev, zakucavanje posle kontre 0:9, Pavićević tajm-aut

3. minut - Dobar start crveno-belih, 0:7, Mornar još uvek bez poena. Nedović blista postigao je svih sedam poena

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Mornaru u zaostaloj utakmici 23. kola ABA lige.

Zvezda nakon 24 odigrane utakmice ima skor 21-3 i u borbi je za prvo mesto na kraju regularnog dela šampionata.

Ipak ne zavisi sve od njih.

Crveno-belima je potrebno da trijumfuju u Baru i u ponedeljak u Ljubljani u drugoj zaostaloj utakmici protiv Cedevita Olimpije, a da u međuvremenu najljući rival Partizan izgubi u takođe zaostalom meču od Budućnosti u Podgorici (petak 19 časova).

Fakundo Kampaco, Duško Ivanović

Trener crvemo-belih Duško Ivanović oprezan je pred ovaj meč.

"Od našeg prethodnog meča promenio se sastav ekipe Mornara, ali je sistem trenera Pavićevića (Mihailo) ostao isti. Brza košarka, sa mnogo tranzicije i šuteva. Neugodna utakmica kojoj pristupamo maksimalno ozbiljno, i u kojoj želimo da dobrom igrom dođemo do pobede” rekao je Ivanović, preneo je klupski sajt.

Aktuelni srpski i regionalni šampion će na ovom meču moći da računa i na kapitena Branka Lazića.

Crvena zvezda je u prvom meču ove sezone u Beogradu slavila rezultatom 93:77.

Mihailo Pavićević

Sa druge strane Mornar ima skor 8-16, i obezbedio je opstanak u ligi.

Mornar takođe ima dve zaostale utakmice, uz ovajmeč očekuje ga u nedelju duel sa Igokeom takođe na svom terenu.

Utakmica se igra u Baru sa početkom u 19 časova.