PARTIZAN POKAZAO PRAVO LICE I RAZBIO STUDENTE: Crno-beli RAFALOM TROJKI uništili rivala i zakazali duel sa Cedevita Olimpijom!

aba liga

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale plej-ofa ABA lige.

Partizan je u majstorici četvrtfinala ubedljivo savladao Studentski centar rezultatom 112:81 i ukupnimj rezultatom 2:1 prošao dalje.

Crno-beli će se u polufinalu sastati sa Cedevita Olimpijom.

Za razlike od prve dve triler utakmice, u trećem ,mestu nije bilo nikkave neizvesnosti.

Partizan je od starta odličnim šutem za tri poena stekao prednost, a utakmicu je prelomio u drugoj deonici, a prednost je na poluvremenu iznosila +19, 47:28.

Već tada je bilo sve jasno i drugo poluvreme je bila samo formalnost.

Gledali smo pravi rafal trojki crno-belih, bilo ih čak 17 na ovom meču iz 30 pokušaja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio Džejms Naneli sa 17 poena, Alen Smailagić je stao na 14, koliko je imao i Zek Ledej. Jedan manje postigao je Matijas Lesor.

Dvocifen je bio i Jam Madar sa 12 koševa, dok je Danilo Anđušić postigao 10.

U timu Studentskog centra najbolje izdanje je imao Danilo Tasić sa 14 poena, a Zvonimir Ivšić susret je završio sa 13 koševa.

U drugim polufinalu Crvena zvezda vodi protiv Budućnosti sa 1:0.

Drugi meč na programu je u Podgorici u utorak uveče.

Igra se na dve dobijene utakmice.

1 / 31 Foto: Nenad Kostić

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj meča, Partizan je u polufinalu

38. minut - Pogađa Drežnjak posle kontre 101:75

36. minut - Trojku je pogodio i Anđušić, 15 na ovom meču crno-belih 99:73

34. minut- Revija trojki Mekgi, pa Trifunović i Smajlagić 91:69

32. minut - I Smajlagić pogađa trojku, 11 na meču Partizana 83:63, potom Madar iz kontre 85:63

KK Partizan, Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Partizan ima +17 pred poslednju deonicu 80:63

28. minut - Čini se da je ovde već sve jasno, atraktivni potezi na obe strane, 75 :57

25. minut - Mini serija gostiju, pa trojka Egzuma 66:47

00:21

Bogdanović u Areni

- Utakmici prisustvuje srpski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana Bogdan Bogdanović.

1 / 5 Foto: Nenad Kostić

23. minut - Partizan nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu, raspoloženi Naneli i Panter nose crno-bele 63:42

21. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 16 Foto: Nenad Kostić

Druga četvrtina:

20. minut - Sjajna akcija Partizana i pogodak Pantera 54:38

19. minut - Naneli fauliran pri šutu za tri poena, pogađa sva tri 52:34

17. minut - Lesor vezuje četiri poena i to iz zakucavanja 45:31

16. minut - I Papapetru je pogodio za tri, 38:26, ali i Drežnjak vraća kod gostiju 38:29

14. minut - I Madar pogađa za tri, 35:24

13. minut - Partizan mnogo bolje šutira na ovom meču, nova trojka, 32:24

12. minut - Tasić lepo poentira iz okreta, 29:24

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Gosti se vraćaju mini serijom 4:0, pa Ledej za dva, 27:21

9. minut - Naneli sjajan, već tri trojke, 25:17. Sada Žakelj traći tajm -aut.

7. minut - Trojka raspoloženog Pantera, pa Pavličević za dva 17:17

6. minut - Mini serija Partizana, Panter, pa Lesor, izjednačenje 11:11

5. minut - Ledej pogađa iz reketa 7:11

4. minut - Ivišić pogađa uz faul 5:11

3. minut - Bolji start gostiju iz Podgorice, 2:8, Obradović prinuđen da zatraži tajm-aut

1. minut - Utakmica je počela

01:12

Atmosfera u Areni

Košarkaši Partizana dočekuju Studentski centar u majstorici četvrtfinala plej ofa ABA lige.

Malo je ko je očekivao da ćemo gledati ovako neizvesnu seriju između apsolutnog favorita Partizana i potpunih autsajdera iz Podgorice.

Ipak četvrtfinale Evrolige i tragičan poraz od Reala 3:2 nakon volšebnog preokreta ostavili su traga na crno-belima koji su loše u ušli u ovaj dvomeč.

Studentski centar je šokantmno slavio u Beogradu u prvom meču rezultatom 84:83, a u revanšu je bio blizu potpune senzacije i eliminacije favorizovanih crno-belih.

Ipak Partizan je na jedvite jade slavio rezultatom 81:79 i izborio majstoricu.

Željko Obradović, Partizan

Trener crno-belih Željko Obradović izuzetno je oprezan pred majstoricu.

"Znamo da je to utakmica koja iziskuje ono što je najbitnije: koncentraciju, motivaciju i ogromnu želju da se prođe u sledeće kolo. Igrali smo cele sezone da bismo igrali ove utakmice u plej-ofu. Znaju se ciljevi, ništa se nije promenilo bez obzira što smo odigrali dve veoma teške utakmice protiv Studentskog centra. Dočekujemo ih sa velikim respektom ali i sa verom u sopstvene mogućnosti da ćemo odigrati bolje nego što je bio slučaj u prethodna dva meča", rekao je Obradović.

Andrej Žakelj

Trener SC Derbija Andrej Žakelj rekao je da će njegovi momci u trećoj utakmici ostaviti srce na terenu.

"Jedva čekamo treću utakmicu u Beogradu, gde očekujem veliki broj navijača u Areni i sigurno će biti odlična atmosfera. Očekujemo od Partizana još veću agresivnost u odnosu na prva dva meča. Za nas je od velike važnosti da održimo fokus, da želja bude na istom nivou i da održimo skakačku prednost kao u prethodnim mečevima. Nema tu mnogo filozofije, plan nam je da ispravimo neke stvari iz druge utakmice gde smo imali probleme i još jednom da se borimo maksimalno i ostavimo srce na terenu", rekao je Andrej Žakelj.

Utakmica se igra u beogradskoj " Areni" sa početkom u 20 časova.

Pobednik ovog duela u polufinalu će se sastati sa Cedevita Olimpijom.