BAKLJADA, NBA POTEZI I SPEKTAKL O KOM ĆE SE DUGO PRIČATI! Crno-beli PREGAZILI Fuenlabradu na Tašu - vrlo emotivno veče za Grobare!

SPEKTAKL

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na otvorenom košarkaškom terenu SC Tašmajdan Fuenlabradu ubedljivim rezultatom 93:63.

Večerašnji spektakl odigran je pred 7.000 navijača, jer je upravo toliko karata klub prodao svojim simpatizerima.

Crno-beli su takođe predstavili i dresove za novu sezonu. Partizan i Fuenlabrada odigrali su prijateljsku utakmicu, ali meč je imao poseban karakter. Naime, susreti dva kluba postali su tradicija, ponajviše zbog bliskih veza i prijateljstva koje ekipa iz Beograda neguje sa klubom iz predgrađa Madrida iz devdesetih godina prošlog veka.

Podsetimo, tada je Partizan zbog sankcija i rata u bivšoj Jugoslaviji morao da igra utakmice van Srbije.

Imali su navijači Partizana da večeras na delu vide novajlije, koje su ostavile veoma dobar utisak!

1 / 25 Foto: Nenad Kostić

Takođe, 7.000 Grobara priredili su večeras na Tašmajdanu fantastičnu atmosferu, i podsetili zbog čega važe za jedne od najboljih navijača u Evropi.

Što se tiče same utakmice, dileme oko toga ko će pobediti nije bilo niti jedne jedine sekunde. Od prvog minuta izabranici Željka Obradovića "grizli" su na terenu, igrali su veoma motivisani i agresivno, te su vrlo brzo došli do prednosti koja se uvećavala do kraja utakmice.

Pružili su gosti iz Španije otpor koliko su mogli, ali nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi ekipa koja je minule sezona bila na korak od plasmana među četiri najbolje ekipe u Evroligi.

Uživo,

Partizan - Fuenlabrada: 93:59

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Tristan pogađa pod faulom u kontri, imaće i dodatno slobodno bacanje 93:63

39. minut - Duran vraća trojku na drugoj strani 87:57

38. minut - Trifunović pogađa trojku, ovo je šesta trojka za crno-bele na večerašnjem susretu 87:54

Partizan Fuenlabrada, Tašmajdan

36. minut - Opao je tempo utakmice, Željko Obradović daje šansu mladim igračima

35. minut - Danilo Anđušić dolazi do novih poena, ovo je njegov sedmi poen na večerašnjoj utakmici

- Ova fotografija obilazi planetu!

33. minut - Jaramaz je poentirao uz faul, potom je pogodio i dodatno slobodno bacanje 79:43

32. minut - Kaminski je ostao sam na trojci, i pogodio 76:43

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

29. minut - Odličnu odbranu igraju izabranici Željka Obradovića, još lakih poena za crno-bele 71:39

28. minut - Novi poeni za Kaminskog 69:39

27. minut - Aranitović stiže do novih poena, i tom prilikom je bio fauliran 64:39

- Fenomenalna atmosfera na Tašmajdana!

25. minut - Dozijer pogađa sa poludistance 62:34

24. minut - Balša Koprivica brutalno zakucava posle asistencije Pantera, navijači Partizana zaista uživaju u fenomenalnoj utakmici 58:32

23. minut - Kevin Panter pogađa dva slobodna bacanja, crno-beli imaju velikih +24

22. minut - Dozijer krade loptu i potom zakucava u kontri 52:30

21. minut - Gostujući tim dolazi lako do prvih poena u drugom poluvremenu 50:30

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Drezgić promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 50:28

19. minut - Anđušić pogađa trojku 47:27

18. minut - Smailagić pogađa samo jedno slobodno bacanje, crno-beli imaju velikih +23

Fenomenalan gest!

17. minut - Alen Smailagić pogađa trojku nakon odlične saradnje sa Drezgićem 39:18

16. minut - Na terenu je prvi put talentovani Savo Drezgić!

15. minut - Aranitnović pogađa jedno slobodno bacanje 35:14

14. minut - Kaminski poentira nakon sjajne saradnje sa Jaramazom 33:13

13. minut - Ognjen Jaramaz pogađa trojku u poslednjim sekundama napada 29:13

12. minut - Naneli postiže prve poene u drugoj četvrtini 26:13

Prva četvrtina:

Završena je prva četvtina!

10. minut - Jaramaz promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 24:13

8. minut - Kaminski pogađa dva slobodna bacanja 22:13 Potom je Jaramaz imao polovičan učinak sa linije za slobodna bacanja 23:13

7. minut - Uspeo je Trifunović da poentira nakon sjajnog solo prodora, i tom prilikom je bio fauliran 17:10

6. minut - Zegeren pogađa uz faul, potom je promašio dodatno slobodno bacanje 12:8 Zek Ledej cepa mrežicu sa poludistance

5. minut - Kevin Panter pogađa trojku, raste prednost Parnog valjka 12:6

4. minut - Kevin Panter stiže do prvih poena na meču 7:3 Odlična kombinacija Ponitke i Koprivice, crno-beli imaju +3

3. minut - Petar Aranitović je ostao sam na trojci, i pogodio 5:3

2. minut - Uroš Trifunović je ostao sam na protivničkoj polovini, i lako poentirao 5:0

1. minut - Prve poene za Partizan pogađa Kevin Panter 2:0

Uoči meča:

- Na Tašmajdanu je i Aleksa Avramović!

- Košarkaši Partizana izašli na zagrevanje!

1 / 9 Foto: Nenad Kostić
00:16

Partizan na zagrevanju

Ovaj spektakl biće odigran pred 7.000 navijača, jer je upravo toliko karata klub prodao svojim simpatizerima.

Crno-beli će ovim putem predstaviti i dresove za novu sezonu. Partizan i Fuenlabrada odigraće prijateljsku utakmicu, a meč ima poseban karakter. Naime, susreti dva kluba postali su tradicija, ponajviše zbog bliskih veza i prijateljstva koje ekipa iz Beograda neguje sa klubom iz predgrađa Madrida iz devdesetih godina prošlog veka.

Tada je Partizan zbog sankcija i rata u bivšoj Jugoslaviji morao da igra utakmice van Srbije.

Crno-beli su u sezoni 1991/1992 sve utakmice u Kupu šampiona igrali kao domaćini u Španiji, u gradiću Fuenlabrada. Odatle su i stigli do fajnal-fora, a onda i finala u Istanbulu, gde su 16. aprila trojkom Aleksandra Đorđevića pobedili španski Huventus rezultatom 71:70 i okitili se titulom klupskog prvaka Evrope.

Specijalni gosti na utakmici trebalo bi da budu i bivši asovi crno-belih iz tog perioda poput Predraga Danilovića, Zorana Stevanovića, Vlade Dragutinovića, Slaviše Koprivice, Mlađana Šilobada...