PARTIZAN PORAŽEN U TRILERU OD EFESA: Crno-beli grme na sudije zbog poslednjeg napada

prijateljska utakmica

Košarkaši Partizana poraženi su od Efesa u polufinalu na kupu Pavlos Janakopulos u Atini rezultatom 81:79 (12:23, 28:20, 14:18, 27:18).

U drugoj utakmici igraju Panatinaikos i Bajern.

Crno-beli će u nedelju od 16 sati igrati za treće mesto protiv poraženog iz druge utakmice.

U timu Partizana najefikasniji su bili Anđušić sa 23 poena, Panter sa 17 i Smailagić sa 10 poena.

Partizan je vodio veći deo utakmice, ali je turski tim početkom poslednje četvrtine napravio preokret i poveo. U poslednjih pet minuta viđena je rezultatska klackalica.

Tompson je 14 sekundi pre kraja pogodio posle ofanzivnog skoka, a Partizan u preostalom vremenu nije uspeo da poentira. Crno-beli su tražili faul nad Smailagićem, ali su sudije ostale neme.

Partizan je šutirao 14/27 za 2, 12/28 za 3, 15721 za 1. Imao je 18 asistencija, 36 skokova, četiri osvojene i 15 izgubljenih lopti.

Efes je šutirao 16/31 za 2, 11/31 za 3 i 16/28 za 1 poen. Turski tim je imao 19 asistencija, 34 skoka, 9 osvojenih i 8 izgubljenih lopti.

Partizan Mozzart Bet

Vukčević, Ledej 4, Avramović, Koprivica 3, Panter 17, Smailagić 10, Jaramaz 7, Naneli 8, Trifunović, Anđušić 23, Doužer 3, Kaminski 4

Efes

Larkin 6, Bobua 11, Brajant 15, Gazi, Klajburn 16, Tomson 6, Plais 4, Holac, Osmani 3, Jilmaz 3, Vilis 11, Žižić 6

PARTIZAN - EFES 79:81 (23:12, 20:28, 18:14, 18:27)

TOK UTAKMICE

4. ČETVRTINA

40. minut - Brajant je fauliran 57 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo bacanje za izjednačenje - 79:79. Panter je pokušao dugu trojku i promašio.

Tompson posle ofanzivnog skoka pogađa tačno 14 sekundi pre kraja - 79:81.

Partizan nije uspeo da postigne koš. Ledej je promašio, Smailagić uhvatio loptu u napadu, ali je promašio pod faulom. Tačnije, sudije se nisu oglasile, što je izazvalo veliki bes na klupi Partizana.

39. minut - Vilis izrasta u junaka meča, ukoliko Efes pobedi - 75:78. Anđušić je junak ukoliko Partizan pobedi, njegova 23 poena - 77:78.

Panter je fauliran 1:11 pre kraja. Pogodio je oba bacanja, Partizan opet vodi - 79:78.

38. minut - Vilis pogađa svoju treću trojku, i to uz zvuk sirene za istek napada - 70:76. Anđušić vraća trojku, njegova peta i 21 poen - 73:76. Žižić je promašio dva bacanja. Jaramaz je fauliran na drugoj strani, pogodio je oba - 75:76.

37. minut - Panter za dva - 69:71. Larkin je sa linije penala pogodio oba bacanja - 69:73. Smailagić je fauliran. Pogodio je samo prvo - 70:73.

36. minut - Brajant za nove poene Efesa - 64:71. Panter trojkom prekida nalet turske ekipe - 67:71. Njegovih 13 poena. Crno-beli su izašli iz bonusa odavno, Efes tek dva faula posle šest minuta u poslednjoj četvrtini.

35. minut - Tompson posle ofanzivnog skoka povećava prednost Efesa - 64:69.

34. minut - Partizan je izašao iz bonusa, i četvrti of pet faula je bio pri šutu, pa će Brajant na liniju bacanja. Pogodio je oba za izjednačenje - 64:64. Njegovih 12 poena. Klajburn za veliki preokret Efesa - 64:67. Turci imaju 13:3 u poslednjoj četvrtini. Tajm-aut za Obradovića.

33. minut - Klajburn u kontri postiže nova dva poena - 64:61. Dožuer je dobio petu ličnu grešku, a crno-beli su tri od četiri mala faula napravili pri šutu. Larkin je na liniji bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 64:62. Njegova četiri poena, sva četiri sa linije penala.

32. minut - Klajburn smanjuje sa linije penala - 61:57. Smailagić iz ćoška pogađa za tri - 64:57. Njegovih devet poena, uz sedam skokova. Klajburn je pogodio za dva pod faulom. Dva loša faula Partizana na startu poslednje četvrtine - 64:59. Promašio je slobodno bacanje.

31. minut - Žižić posle ofanzivnog skoka pogađa dvojku pod faulom - 61:56. Nije pogodio dodatno bacanje.

Željko Obradović, Danilo Anđušić

3. ČETVRTINA

30. minut - Smailagić podiže rezultat na 61:52. Žižić postavlja konačnih 61:54 posle 30 minuta igre.

29. minut - Panter je precizan za dva - 59:50. Njegovih 10 poena. Bubua smanjuje sa penala na 59:52.

28. minut - I još jedna trojka Vilisa, njegova druga vezana - 57:50.

27. minut - Jaramaz u tranziciji pogađa za tri - 57:44. Tajm-aut za Efes. Efes smanjuje trojkom na 57:47. Vilis je precizan.

26. minut - Kaminski sa penala donosi Partizanu opet dvocifrenu prednost - 54:44.

25. minut - Flajs smanjuje na 50:44. Razigrani Anđušić pogađa svoju četvrtu trojku i sa 18. poenom povećava na 53:44.

24. minut - Jaramaz probija odbranu Efesa kroz reket - 50:42.

23. minut - Kaminski pogađa svoju prvu trojku - 48:40. Brajant smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 48:42.

21. minut - Naneli sa dva poena otvara treću četvrtinu - 45:40.

Partizan, Efes

2. ČETVRTINA

Partizan je šutirao 10/19 za 2, 6/14 za 3, a 5/8 za 1. Crno-beli su imali devet asistencija, 19 skokova, dve osvojene i pet izgubljenih lopti.

Efes je za dva šutirao 7/15, za tri 7/17, a sa penala 5/8. Turci su imali 10 asistencija, 18 skokova, tri osvojene i pet izgubljenih lopti.

Anđušić je najefikasniji na meču sa 15 poena.

20. minut - Anđušić pogađa trojku, njegov 15. poen - 43:40. Njegova treća trojka iz pet pokušaja. Poslednji napad ne koristi Larkin, Partizan ima plus tri na poluvremenu.

19. minut - Klajburn je polovičan sa penala - 38:35. Klajburn pogađa za dva posle ofanzivnog skoka - 38:37. Anđušić je precizan za dva - 40:37. Njegov 12. poen. Klajburn trojkom donosi izjednačenje - 40:40.

18. minut - Koprivica je fauliran pri šutu, pogodio je prvo, ne i drugo bacanje - 36:31. Partizan ima 4/6, a Efes 6/8 sa linije penala. Flajs pogađa za tri - 36:34. Smailagić je precizan za dva, njegova četiri poena - 38:34.

17. minut - Anđušić iz kornera pogađa za tri - 35:28. Brajant vraća trojku - 35:31. Po pet trojki obe ekipe, Partizan iz 14 pokušaja, Efes iz 12.

16. minut - Doužer pogađa za tri - 29:26. Klajburn precizan za dva - 29:28. Trojka Pantera - 32:28. Tajm-aut za turski tim.

15. minut - Boboa vezuje dve trojke - 26:23. Treća uzastopna trojka Boboe, Efes se potpuno vratio u meč - 26:26.

14. minut - Panter posle tajm-auta Obradovića prekida seriju Efesa sa tri poena - 26:20.

13. minut - Efes dodatno smanjuje rezultat - 23:17. Boboa u kontri pogađa za tri, serija Efesa 8:0 - 23:20. Partian bez koša u tri minuta druge četvrtine.

12. minut - Žižić smanjuje na 23:16.

11. minut - Klajburn smanjuje na 23:14.

Željko Obradović, Partizan

1. ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja 21:11

9. minut - Ledej precizan sa poludistance 19:9

8. minut - Do prvih poena stiže i Alen Smailagić, crno-beli imaju +8 Naneli krade loptu i zakucava u kontri 17:7

7. minut - Ledej pogađa u svom karakterističnom stilu 13:7

6. minut - Larkin pogađa dva slobodna bacanja 11:7

5. minut - Koprivica zakucava posle sjajne asistencije Nanelija 11:5

4. minut - Prva trojka za Efes, a onda raspoloženi Anđušić na drugoj strani uzvraća istom merom

3. minut - Naneli postiže poene sa poludistance 6:2

2. minut - Danilo Anđušić postiže dva slobodna bacanja 4:0

1. minut - Anđušić postiže prve poene za crno-bele na današnjem meču 2:0

Uoči meča:

Košarkaši Partizana će peti put zaredom učestvovati na memorijalnom turniru “Pavlos Janakopulos” koji će biti održan 23. i 24. septembra u Atini.

Prvog dana turira programu su polufinala: Partizan - Efesa, odnosno Panatinaikos - Bajern (20).

Nakon poraza u finalu Superkupa ABA lige, Partizan će se oprobati među evroligaškom konkurencijom na kupu u Atini.

Sa Partizanom nije otputovao novi košarkaš tima Mateuš Ponitka, koji je van stroja od 13 septembra usled povrede ramena na utakmici protiv Fuenlabrade.