PARTIZAN UNIŠTIO ŽALGIRIS U KAUNASU: Crno-beli na pogon Kevina Pantera jure ka vrhu Evrolige VIDEO

14. kolo

Košarkaši Partizana zabeležili su osmu pobedu u Evroligi.

Crno-beli su u meču 14. kola u Kaunasu savladali Žalgiris rezultatom 93:85 (29:21, 29:23, 18:20, 21:17).

Panter je postigao 22 poena, od toga 16 u prvom poluvremenu. Doužer je ubacio 16, Naneli 14, Ledej 13, a Kaboklo 12.

Kod domaćina, Evans je pogodio 33 poena, a Šmits 18.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda crno-belih, koja ih drži u vrhu Evrolige.

Tim Željka Obradovića je maestralno odigrao prvo poluvreme i postigao 58 poena, što mu je utabalo stazu ka pobedi u "Zelenoj šumi".

Crno-beli su stekli dvocifrenu prednost koja je početkom treće četvrtine narasla do 17 poena.

Domaći tim je tada zaigrao mnogo bolje, a sa tri vezane trojke stigao na šest poena minusa.

U bitnim trenucima je Ledej preuzeo lidersku ulogu, pogodio trojku uz zvuk sirene i poveo svoj tima kao novoj dvocifrenoj prednosti.

Bio je ovo prvi u nizu od tri gostovanja Partizana. Crno-beli narednog utorka gostuju Valensiji, a dva dana kasnije Realu u Madridu. Žalgiris, koji je ostao na pet pobeda, će u gostu Fenerbahčeu.

Kurir sport / ID

ŽALGIRIS - PARTIZAN 85:93 (21:29, 23:29, 20:18, 21:17)

4. ČETVRTINA

40. minut - Evans je pogodio trojku - 84:93.

39. minut - Naneli trojkom stavlja tačku na I - 79:93. Dimša smanjuje na 81:93.

38. minut - Evans je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je sva tri za 79:90.

37. minut - Kaboklo između trojice pogađa - 76:90.

36. minut - Doužer probija i pogađa za dva pod faulom - 71:85. Pogodio je dodatno za 71:86. Šmits postiže trojku - 74:86. Kaboklo je precizan sa linije penala - 74:88. Njegovih 10 poena. Evans smanjuje na 76:88. Njegovih 27 poena.

34. minut - Naneli uspeva da pogodi preko Šmitsa - 69:83. Tajm-aut za Maskvitisa. Šmits smanjuje svojim 15. poenom na 71:83.

33. minut - Tehnička greška klupi Žalgirisa. Panter je pretvorio bacanje u poen - 67:79. Ponjitka se otvorio i pogodio prve poene - 67:81. Evans je fauliran u prodoru, pogodio je prvo, odmah i drugo bacanje. Njegovih 25 poena - 69:81.

32. minut - Naneli iz teške pozicije pogađa za dva - 64:78. Evans postiže trojku, i to otvorenu - 67:78.

3. ČETVRTINA

30. minut - Lavrinovičijus posle ofanzivnog skoka je poentirao za 64:76.

29. minut - Ledej dodaje nova dva poena - 62:76.

28. minut - Alej-up Smailagića na dodavanje Nanelija - 58:72. Partizan je u nizu 8:0. Hejs prekida seriju crno-belih - 60:72. Čudna odluka sudija, dosudili su faul u korist domaće ekipe u trenutku kada je Hejs pogodio za dva. Samer je precizan sa penala - 62:72. Ledej pogađa za 62:74.

27. minut - Doužer je polovičan sa penala - 58:67. Ledej uz zvuk sirene pogađa za tri poena - 58:70.

26. minut - Ledej sa linije bacanja pogađa dva poena - 58:66.

25. minut - Evans je polovičan sa penala - 56:64. Šmits pogađa za dva u kontri - 58:64.

24. minut - Smailagić je fauliran pri šutu. Prekinuo je seriju domaće ekipe, pogodio je prvo, a promašio drugo - 52:62. Šmits vezuje treću trojku za domaći tim - 55:62. Panter pogađa svoj 21. poen - 55:64.

23. minut - Dimša pogađa za tri poena - 49:61. Bio je i fauliran. Evans pogađa trojku - 52:61. Domaćin je u naletu 8:0.

21. minut - Faul nad Panterom, odmah i tehnička greška za trenera Kazisa Maksvitisa. Panter pogađa bacanje za tehničku grešku - 44:59. Pogodio i dodatna dva za faul - 44:61. Partizan na najvećih plus 17. Evans smanjuje na 46:61. Njegovih 16 poena.

2. ČETVRTINA

Kevin Panter je postigao 16 poena (4/5 za 3), a PJ Doužer 12.

Crno-beli su pogodili šest trojki iz 11 pokušaja, imaju 15 skokova, od toga pet u napadu. Gosti su upisali osam asistencija i jednu izgubljenu loptu.

Evans je kod domaćina jedini raspoložen sa 14 poena.

Žalgiris je pogodio šest trojki, ali iz 13 pokušaja. Ima 13 skokova, od toga pet u napadu. Domaćin je upisao osam asistencija i četiri izgubljene lopte.

20. minut - Naneli kažnjava lošu odbranu Žalgirisa i postiže svoju drugu trojku - 42:58. Evans je fauliran. Pogodio je za 44:58.

19. minut - Evans pogađa trojku - 42:53. Partizan je u 19. minutu izgubio prvu loptu na utakmici. Kaboklo postiže nove poene - 42:55.

18. minut - Giedraitis je pogodio trojku - 38:51. Šmits je fauliran pri šutu. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 39:51. Doužer je fauliran za dva bacanja, oba je pretvorio u poene, njegovih 12 poena - 39:53.

17. minut - Kaboklo pogađa posle ofanzivnog skoka - 35:50. Pogađa za 35:51.

16. minut - Holins pogađa trojku iz ugla - 35:44. Tajm-aut za Obradovića. Panter pogađa svoj 16. poen - 35:46. Doužer pogađa sa penala - 35:48. Njegovih deset poena.

15. minut - Evans je na liniji penala, precizan je samo prvi put za svojih devet poena - 32:44.

14. minut - Šmits beleži svoju drugu trojku - 29:42. Vukčević posle ofanzivnog skoka pogađa - 29:44. Hejs smanjuje na 31:44.

13. minut - Panter ubija, četvrta njegova trojka - 24:40! Ukupno 14 poena. Panter je prešao granicu od 1.500 poena u Evroligi. Posle ove trojke je na brojci od 1.505 poena. Hejs smanjuje na 26:40. Doužer pogađa daleko dvojku - 26:42.

12. minut - Šmits je pogodio jedno od dva bacanja - 24:34. Trojka Pantera, treća od početka - 24:37.

11. minut - Koprivica zakucava pod faulom - 21:31. Pogodio je i dodatno bacanje za 21:32. Birutis pogađa za dva - 23:32. Doužer postiže svoj šesti poen - 23:34.

1. ČETVRTINA

10. minut - Doužer ispravlja promašaj - 19:24. Panter pogađa za tri - 19:27. Fauliran je Vukčević kod šuta Pantera, pa će imati dva slobodna bacanja. Pogađa oba za 19:29. Evans uspeva iz teške situacije da pogodi svoj osmi poen - 21:29.

9. minut - Kaboklo zakucava na asistenciju Pantera - 17:22. Lavrinovičijus sa penala smanjuje na 19:22.

8. minut - Naneli pogađa trojku pod faulom - 12:19. Pogodio je za 12:20. Evans smanjuje na 14:20. Dimša pogađa trojku posle ofanzivnog skoka - 17:20.

7. minut - Šmits trojkom smanjuje na 10:16. Dimša ide do kraja i produžava seriju Žalgirisa na 7:0 - 12:16.

6. minut - Trojka Pantera - 5:16. Tajm-aut za Željka Obradovića. Evans pogađa za dva - 7:16.

5. minut - Smailagić pogađa za dva, Partizan je na dvocifrenoj prednosti - 3:13. Tajm-aut za domaće. Evans smanjuje na 5:13. Njegovi prvi poeni.

4. minut - Panter probija i polaže za dva - 3:11.

3. minut - Smailagić posle ofanzivngo skoka pogađa za dva - 2:9. Birutis je fauliran, pogodio je prvo, ne i drugo - 3:9.

2. minut - Kaboklo pogađa za dva pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje - 2:5. Giedraitis postiže prve poene za domaći tim - 2:5. Doužer se upisao u strelce - 2:7.

1. minut - Ledej otvorio meč dvojkom - 0:2.

Partizan počinje sa petorkom Doužer, Panter, Ledej, Smailagić i Kaboklo. Domaćin u petorci Giedraitis, Evans, Uljanovas, Smits, Hejs.

ŽALGIRIS - PARTIZAN

Žalgirio Arena

Sudije: Saša Pukl, Emilio Perez, Nik Van Den Brek

ŽALGIRIS: Evans, Hejs, Giedraitis, Šmits, Birutis, Holins, Sumner, Butka, Dimša, Lavrinovičijus, Uljanovas. Trener: Kazis Maksvitis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana od 19 časova u Kaunasu gostuju Žalgirisu u utakmici 14. kola Evrolige.

Put Kaunasa su krenuli Zek Ledej, Džejms Naneli i Ognjen Jaramaz, dok su u Beogradu ostali od ranije provređeni Uroš Trifunović, Aleksa Avramović i Frenk Kaminski.

Partizan je trenutno šesti sa učinkom 7-6, dok je Žalgiris 14. sa pet pobeda i osam poraza.

Trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Svako naredno gostovanje će biti najteže. Žalgiris je tim koji igra izvanredno, imaju jasnu ideju kako i gde da napadaju i imaju ogromnu energiju, kako napadački tako i defanzivno. Sigurno je da nas očekuje veoma teška utakmica. Znamo da je tamo arena uvek ispunjena do poslednjeg mesta. Imaju veliku podršku i to je fenomenalan ambijent za igranje košarke", naglasio je Obradović.

Pi-Džej Doužer je pred duel sa Žalgirisom rekao:

"To je sledeća utakmica koju treba da pobedimo. Sledeća utakmica je uvek najvažnija. Moramo da se pripremimo i pobrinemo da posao bude obavljen na najbolji način. Svaki put je teško kada se tim nosi sa nekim povredama, ali nama su potrebne pobede i na to smo fokusirani. Radujemo se kada nam se saigrači vrate, ali do tada svi moramo da odradimo svoj deo posla", istakao je Doužer.