PARTIZAN NA BRUTALAN NAČIN PREKINUO CRNI NIZ! Parni valjak se surovo osvetio Igokei! Ubedljiva pobeda i demonstracija sile

aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu rezultatom 98:52 u sklopu 20. kola ABA lige!

Crno-beli su u ovaj meč ušli kao apsolutni favoriti i tu ulogu opravdali su na najbolji mogući način.

Izabranici Željka Obradovića nalazili su se u lošem momentu pre ovog meča, te su danas konačno uspeli da prekinu niz od pet uzastopnih poraza.

Obe ekipe izjednačeno su ušle u današnju utakmicu, Igokea je u prvom poluvremenu pružala adekvatan otpro Parnom valjku, koji nije uspevao da se odlepi i napravi veću razliku u ranoj fazi meča.

Rezultatski egal viđen je do sredine treće četvrtine, kada su košarkaši u crnim dresovima dodali gas, počeli pametnije da igraju i od tog momenta prednost je konstantno rasla.

Domaći igrači nisu imali rešenja za raspoložene košarkaše Partizana, koji su želeli samo jedno, a to je što ubedljivija pobeda. Tim Željka Obradovića je u poslednju četvrtinu ušao sa velikih +26, te je bilo jasno da dramu u Laktašima nećemo gledati.

Crno-beli nisu spuštali ritam u poslednjoj četvrtini, ništa nisu želeli da prepuste slučaju i na kraju su meč rutinski priveli kraju.

Ponitka je bio najefikasniji u Partizanu sa 16 poena, Kaboklo je dodao 14, a Koprivica 13 poena.

Uživo,

Igokea - Partizan: 52:96

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Ponitka brutalno zakucava za +44

38. minut - Sada Dragan Milosavljević postiže trojku uz faul, imaće priliku za 3+1

37. minut - Vukčević pogađa uz faul, potom je uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 49:90

35. minut - Marić postiže lake poene, ali je prednost i dalje ogromna 49:85

34. minut - Ponitka pogađa trojku iz ćoška 47:85

33. minut - Smit je promašio trojku, ali je Kaboklo stigao do ofanzivnog skoka i uspeo da poentira uz faul. Centar Partizana je potom pogodio dodatno slobodno bacanje 47:82

32. minut - Sjajna odbrana Parnog valjka pa laki poeni za Ponitku 43:76

31. minut - Anđušić poenima sa linije za slobodna bacanja otvara poslednju deonicu 43:74

Treća četvrtina:

29. minut - Igra Igokee se potpuno raspala, Partizan se pita za sve na terenu... Novu trojku pogodio je Doužer za velikih +28

28. minut - Doužer cepa mrežicu sa poludistance 41:66

26. minut - Kevin Panter je fauliran prilikom šuta za tri poena, potom je pogodio sva tri slobodna bacanja 41:63

25. minut - Marko Jeremić postiže trojku iz velike udaljenosti 41:60

23. minut - Raste prednost Parnog valjka, novu trojku postigao je Ponitka za +22

22. minut - Panter pogađa prvu trojku na utakmici 36:54

21. minut - Koprivica siguran sa linije za slobodna bacanja 33:51 Jeremić je fauliran pri šutu za tri poena, potom je pogodio 3/3 slobodna bacanja

Druga četvrtina:

20. minut - Koprivica siguran sa linije za slobodna bacanja 33:46

19. minut - Naneli postiže prvu trojku na večerašnjem meču za najveću prednost Partizana 31:42

18. minut - Doužer je promašio polaganje, ali na pravom mestu našao se Koprivica koji je uspeo da poentira posle ofanzivnog skoka

16. minut - Uspeli su domaćini konačno da prekinu seriju Partizana od 10:0

15. minut - Strpljiv napad Partizana Zek Ledej kruniše trojkom, on na svom kontu ima pet poena

14. minut - Sjajno se Doužer prošetao do protivičkog koša i položio za +3 Koprivica je sada odigrao odličnu odbranu, a Naneli je u sledećem napadu poentirao sa linije za slobodna bacanja, crno-beli ponovo na +5

12. minut - Bošković se lepo snašao i upisao svoje prve poene 25:25

11. minut - Koprivica atraktivnim zakucavanjem prekida seriju domaćina 23:25

Prva četvrtina:

10. minut - Sjajno je Panter proigrao Jaramaza koji pogađa trojku iz ćoška, a na drugoj strani Kondić uzvraća istom merom 18:23 Milosavljević pogađa trojku u poslednjoj sekundi

9. minut - Nakić poentira na lep način i smanjuje prednost Parnog valjka 15:20

8. minut - Kaboklo promašuje prvo, zatim pogađa drugo slobodno bacanje za +7

7. minut - Jošilo precizan sa linije za slobodna bacanja 11:15

5. minut - Ponitka je ostao sam na trojci i pogodio, a na drugoj strani Atić stiže do novih poena 9:15

4. minut - Ledej pogađa sa poludistance za +3

3. minut - Jaramaz stiže do prvih poena na današnjem meču 4:8 Jošilo na drugoj strani postiže trojku 7:8

2. minut - Kaboklo se odlično snašao u protivničkom reketu, sjajno je nadmudrio rivala i poentirao 2:6

1. minut - Sjajna kombinacija Pantera i Kabokla 0:2

Partizan se nalazi u crnoj seriji od pet uzastopnih poraza, a trener crno-beli Željko Obradović očekuje da ekipa prekine neprijatan niz.

"Čeka nas duel protiv Igokee u kojem na terenu pre svega moramo da pokažemo poštovanje u svakom mogućem smislu. Da pokažemo poštovanje prema sebi tako što ćemo zadržati nivo agresivnosti i koncentracije na maksimalnom nivou tokom čitave utakmice. Zatim poštovanje prema protivniku koji to svojim kvalitetom itekako zaslužuje. I na kraju, poštovanje prema našim navijačima koji će sutra doći na utakmicu i koji čine da se u Banjaluci i Laktašima osećamo fenomenalno", rekao je trener Partizana Željko Obradović

Igokea pred ovaj okršaj ima učinak od 11 pobeda i osam poraza, dok je Partizan na skoru od 13-6.