FENERBAHČE SLAVIO U MONAKU: Gudurić promašio šut za pobedu u regularnom delu, Turci u nastavku srušili Sašu Obradovića

Plej-of

Košarkaši Fenerbahčea poveli su u četvrtfinalnoj utakmici plej-ofa Evrolige protiv Monaka sa 1:0.

Turski tim je kao gost savladao ekipu Saše Obradovića posle produžetka rezultatom 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10).

Druga utakmica se igra u Monaku u petak.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i stekao dvocifrenu prednost. Fener je u nastavku stigao, a u finišu i prestigao rivala.

Pri nerešenom rezultatu Fenerbahče je imao poslednji napad u regularnom delu meča, ali Marko Gudurić nije pogodio.

U dodatnih pet minuta Fenerbahče je dominirao i na kraju zabeležio trijumf.

Hejs-Dejvis je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Fenerbahčea. Kalates je postigao 17 poena, Sestina 16, Dorsi 13, a Gudurić 11 poena.

Kod domaćina Okobo je postigao 19 poena, Lojd i Džejms po 16, Motiejunas 12, a Dijalo 10.