CRVENA ZVEZDA JE PRVI FINALISTA ABA LIGE: Crveno-beli ZGAZILI Megu! Za TITULU protiv Partizana ili Budućnosti!

ABA LIGA

1 / 5 Foto: Star sport/ Dušan Milenković

Košarkaši Crvene zvezde su prvi finalista ABA lige, nakon što su savladali Megu i u drugom meču polufinalne serije rezultatom 94:69.

Protivnik crveno-belima u borbi za titulu će biti pobednik duela Partizan-Budućnost, a tamo će majstorica u Beogradu odlučivati o drugom finalisti.

Odlično je počela Mega duel u hali Ranko Žeravica, izašli su bez respekta prema favorizovanom rivalu, pogađali su iz svih pozicija, a na kraju prve deonice su imali +7.

Ovo je međutim bilo sve što smo videli od ekipe koja je bila najprijatnije iznenađenje sezone. Zvezda je ubacila u viši stepen, razigrali su se svi igrači gostujuće ekipe, a do poluvremena je prednost narasla na +10.

Drugi deo igre je doneo još veću dominaciju. Fredi Gilespi je sjajno preuzeo ulogu Džoela Bolomboja koji nije igrao večeras.

Centar Zvezde je bio svuda prisutan na terenu, a može se reći da mu je ovo jedna od najboljih partija u crveno-belom dresu.

Zvezda je otišla na ogromnih +23 sredinom treće deonice, a ovu prednost su lako održali do kraja.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Rokas Gedraitis koji je postoigao 20 poena, a pratio ga je Gilespi sa 16. Jago je bio odličan sa 13 poena, dok je 10 dodao Luka Mitrović.

U redovima poraženih 13 poena Markovića koliko je imao i Milijašević.

Zvezda je potpuno zasluženo slavila u dvomeču, a imaće više vremena za odmor pred borbu za titulu.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Zakucavanje Jovića na drugoj strani. 68:94

39. minut - Novi poeni Gilespija. 66:92 Zakucavanje Gilespija u kontri. 66:94

38. minut - Trojka Bogoljuba Markovića. 66:87. Odogovara Davidovac. 66:90

37. minut - Poeni Jovića. 60:84. Trojka Jaga. 60:87 Odgovara Iljasolu istom merom. 63:87

35. minut - Period loše igre na obe strane, bez poena. Pogađa Jago trojku. 58:81. Nova trojka Gedraitisa, tajm-aut Barać. 58:84

32. minut - Fauliran je Lazić koji je bio precizan sa penala. 57:78

31. minut - Igra se otvoreno na obe strane, Lazić je poentirao, odgovorio Jović. 57:76

Treća četvrtina:

30. minut - Zvezda lako održava prednost. 53:76 Kraj treće četvrtine

29. minut - Poeni Nedovića iz kontre, tajm-aut Barać. 50:74

28. minut - Fauliran je Kovačević koji ide na liniju penala. Pogađa oba. 49:69. Trojka Teodosića. 49:72

27. minut - Gilespi zakucava, a Gedraitis pogađa trojku. 46:69 Tajm-aut Barać. Nesportska lična Gilespija. Marković polovičan sa linije penala. 47:69

26. minut - Gilespi pogađa na asistenciju Teodosića. 46:61. Pogađa Tompkins za tri. 46:64

25. minut - Faul Tompkinsa, Mušicki ide na liniju penala. Promašuje prvo, pogađa drugo. 46:59

24. minut - Trojka Nedovića, Zvezda rešeta u drugom poluvremenu. 45:59

23. minut - Novi faul Markovića, Mega je već u bonusu. Gedraitis pogađa trojku iz ugla. Već 14 poena za Litvanca. Odgovara Marković uz faul. Promašuje dodatno bacanje. 45:57

22. minut - Fauliran je Jago koji ide na liniju penala, a precizan je oba puta. 39:54. Đurišić odgovara iz polukontre. 41:54

21. minut - Kako je završeno prvo poluvreme, tako je počelo i drugo. Zvezdinih pet brzih poena, za najveću prednost na meču. 39:52

Druga četvrtina:

20. minut - Nedović je imao kontru, promašio je flouter, skočio je Gilespi koji je fauliran i ide na liniju penala. Pogodio je oba. 37:44. Trojka Gedraitisa za kraj prvog poluvremena. 37:47

19. minut - Faul Đurišića, slobodna bacanja za Lazića. Polovičan kapiten Zvezde sa penala. 37:39. Nedović pogađa uz faul. Precizan je i sa linije penala. 37:42

18. minut - Milijašević je fauliran i ide na liniju penala. Pogađa plejmejker Mege oba slobodna bacanja. 37:33. Mitrović poentira uz faul. Precizan centar Zvezde. 37:36. Zakucava Mitrović. Tajm-aut Barać 37:38

17. minut - Trojka Milijaševića. Poeni nakon dugo vremena. 35:30. Odgovara Jago 35:33

15. minut - Marković ponovo poentira iz ofanzivnog skoka. 32:30

14. minut - Gilespi nastavlja svoju odličnu rolu. Prvo poentira, a onda i rampa na drugoj strani. 28:30. Bogoljub Marković vraća egal. 30:30

13. minut - Trojka Rokasa Gedraitisa, nerešeno je 28:28.

12. minut - Gilespi pogađa iz okreta. 26:23. Đurišić se spustio kao furija ka košu Tvezde i snažno zakucao, ali odgovara Tomkins na asistenciju Topića. 28:25

11. minut - Divan okret Tompkinsa i laki poeni na obruču. 26:21.

Crvena zvezda, Mega

Prva četvrtina:

10. minut - Topić krade loptu i pogađa iz kontre, a onda Marković poentira uz faul. Teodosič dobija tehničku grešku. Đurišić pogađa dva od tri penala. Potom nesportska greška Kovačevića. Gedraitis pogađa sa penala, a potom i sjajan prodr Tpića za 26:19 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Trojka Milijaševića za dvocifrenu prednost domaćina, vraća Tompkins za dva 21:13.

8. minut - Mega sa linije slobodnih bacanja održava prednost 18:11.

6. minut - Nedović konačno pogađa nakon serije promašaja 12:8 na startu utakmice.

5. minut - Lazić sa penala smanjuje prednost domaćina 9:6

4. minut - Davidovac postiže trojku i prve poene za Zvezdu na ovom meču 9:3

3 . minut - Sjajan start Mege, serija domaćina na startu, Sferopulos prinuđen da odmah traži tajm - aut. Zvezda bez poena 9:0.

Iljagoslu, Djurišić trojka, pa četiri vezana poena Jelavića za +9 na samom startu utakmice.

1. minut - Utakmica je počela

- Mega će definitivno biti oslabljena na ovom meču, neće moći da računa na povređene Stefana Miljenovića i Uroša Plavšića.

Košarkaši Mege dočekuju Crvenu zvezdu u drugom meču polufinalne serije ABA lige.

Rezultat je 1-0 u korist ekipe sa Malog Kalemegdana, a eventualnom pobedom, obezbedili bi finale regionalnog takmičenja. U slučaju trijumfa domaćih, gledaćemo majstoricu.

Utakmice se igra od 20.00 časova u hali "Ranko Žeravica".

Izabranici Janisa Sferopulosa su bili izuzetno dominantni u prvom meču, pobeda se ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje, a Megi je falio kapiten Uroš Plavšić.

Njegov nastup je i dalje pod znakom pitanja, zbog preloma kostiju lica koji je zaradio u utakmici protiv Cedevita Olimpije u četvrtfinalu. Mega će biti oslabljena i neigranjem Stefana Miljenovića koji je zadobio težu povredu kolena.

Marko Barać ipak veruje u svoj tim:

- Dobrim igrama ove godine došli smo u situaciju da budemo među četiri najbolje ekipe u regionu. I pored svih izostanaka, želimo da opravdamo tu činjenicu i da uživamo boreći se do kraja - rekao je trener Mege.

Janis Sferopulos poziva na oprez:

- Pred nama je druga utakmica polufinalne serije protiv ekipe Mege i očekuje potpuno drugačiji duel u odnosu na onaj koji smo odigrali na našem terenu. Moramo da budemo fokusirani i maksimalno koncentrisani tokom čitave utakmice, da igramo našu igru i ispoštujemo plan - rekao je trener Crvene zvezde.