(VIDEO) MAGIČAN PREOKRET ZVEZDE ZA TOP 8: Rafalna paljba Simonovića za trijumf u Malagi!

Crveno-beli od -18 do velike pobede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Malagi ekipu Unikahe rezultatom 78:72 (12:20, 15:23, 26:17, 25:12), u 11. kolu Top 16 faze Evrolige i tako gotovo ozbezbedili plasman među osam najboljih ekipa u najelitnijem evropskom takmičenju.

Iako su početkom drugog poluvremena imali 18 poena zaostatka, izabranici Dejana Radonjića uspeli su da naprave veliki preokret i zabeleže trijumf.

Crveno-beli su preuzeli drugo mesto E grupe sa skorom 7-4, koji imaju Panatinaikos i Lokomotiva, ali uz slabiji međusobni skor u odnosu na Zvezdu.

Zvezdu samo jedna pobeda deli od istorijskog plasmana u četvrtfinale Evrolige, a preostali su dueli sa Lokomotivom u Krasnodaru, Darušafakom u Beogradu i Cedevitom u Zagrebu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Jović sa 16 poena i sedam asistencija. Marko Gudurić je sjajno pokrenuo crveno-bele u drugom poluvremenu. Mladi igrač Zvezde je meč završio sa 12 poena. Možda i najzaslužniji za pobedu u Malagi bio je neverovatni Marko Simonović, koji je sa četiri trojke doneo crveno-belima veliki preokret.

U poraženom timu najzapaženiji je bio srpski reprezentativac Nemanja Nedović, koji je meč završio sa 22 postignuta poena. Nedović je bio nerešiva enigma za odbranu Zvezde u prvom poluvremenu, kada je postigao 16 poena (3 trojke).

Košarkaši Crvene zvezde u narednom kolu Evrolige igraju u gostima protiv Lokomotive Kubanj sledećeg četvrtka.

Tok meča:

&feature=youtu.be

Kraj utakmice! Velika pobeda Crvene zvezde!

40. minut - 72:78 - Trojka Džeksona.

40. minut - 67:78 - Džekson promašuje trojku, a Jović sjajno pronalazi Cirbesa!

39. minut - 69:76 - I četvrta trojka Simonovića!

38. minut - 67:73 - Treća trojka Marka Simonovića!

37. minut - 65:70 - Cirbes donosi Zvezdi +5

36. minut - 65:67 - Jović izjednačuje, pogađa jedno slobodno bacanje, pa asistira Dangubiću za zakucavanje!

34. minut - 63:63 - Trojka Džeksona, ali na drugoj strani pogađa Jović iz sjajne pozicije!

33. minut - 60:61 - Prvo vođstvo Zvezde na meču! Trojka Marka Simonovića! Neverovatan povratak crveno-belih!

32. minut - 60:58 - Trojka Simonovića!

32. minut - 60:55 - Sjajan prodor Jovića!

Kraj treće četvrtine. Zvezda je dobila ovu deonicu rezultatom 26:17.

30. minut - 60:53 - Zvezda u poslednjoj sekundi prima trojku!

30. minut - 57:53 - Posle poena Štimca, Micić sjajno blokira Tomasa!

28. minut - 55:49 - Micić pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje!

26. minut - 55:46 - Miler i Gudurić smanjuju zaostatak, Zvezda se vraća u život.

26. minut 53:41 - Nedović prekida seriju Zvezde.

25. minut - 51:41 - Miler zakucava! Serija Zvezde. Tajm - aut traži Plaza.

24. minut - 51:36 - Gudurić pogađa trojku!

23. minut - 51:33 - Jović pogađa uz faul

21. minut - 45:29 - Problem za Zvezdu već na startu drugog poluvremena. Cirbes je u prvom napadu napravio treću ličnu grešku, a Kuli poentira posle prodora.

Kraj prvog poluvremena. Unikaha ubedljivo vodi 43:27.

20. minut - 43:27 - Kuzminskas pogađa za dva poena.

20. minut - 41:27 - Neverovatna trojka Nemanje Nedovića u zadnjoj sekundi.

18. minut - 38:27 - Cirbes posle skoka u napadu pogađa zicer, Tomas uzvraća na drugoj strani.

17. minut - 34:25 - Kinzi iz teške pozicije pogađa.

16. minut - 32:21 - Diez pogađa uz faul, Radonjić je primoran da zatraži tajm-aut.

15. minut - 28:21 - Nemilosrdan je Nedović na ovom meču! Pogađa novu trojku, njegov 13 poen.

14. minut - 25:21 - Sjajan koš Nedovića, uzvraća Gudurić sa druge strane.

14. minut - 23:19 - Miler sa penala smanjuje prednost domaćina.

13. minut - 23:17 - Nedović vraća trojku.

12. minut - 20:17 - Serija Zvezde, Jović pogađa trojku.

12. minut - 20:14 - Štimac je sjajno sebi izgradio poziciju.

11. minut - Veliki broj izgubljenih lopti imaju crveno-beli.

Kraj prve četvrtine.

10. minut - 20:12 - Kuzminskas kažnjava veliku grešku Micića.

10. minut - 18:10 - Sjajno zakucavanje Nedovića, njegov 4. poen na meču.

9. minut - 16:10 - Kvinsi Miler konačno postiže prve poene za svoj tim.

8. minut - 15:8 - Zveza se muči u napadu.

8. minut - 14:8 - Nedović postiže prve poene na ovom meču.

7. minut - 12:8 - Jović je precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja.

6. minut - 12:6 - Cirbes je na kratko smanjio zaostatak svog tima, na drugoj strani precizan je bio Alberto Diaz.

5. minut - 10:4 - Kuzminskas postiže trojku!

4. minut - 7:4 - Sjajan prodor Stefana Jovića, pogodio je uz faul plej Zvezde, ali nije ubacio dodatno bacanje.

3. minut - 7:2 - Tomas je nagazio liniju za tri poena.

3. minut - 2:5 - Kinzi prekida nalet protivnika. Poentira posle sjajnog naskoka.

Terens Kinsi prelep dribling i kos - prvi poeni... by goal365hd

1. minut - Mini serija domaćina, posle trojke Džeksona Unikaha vodi 5:0

Počela je utakmica

20:44 - Delije nadjačale himnu Evrolige u sred Malage.

20:30 - Crveno-beli nisu sami u MalagiZvezda će u Španiji moći da računa na podršku svojih navijača.

20:15 - Pogledajte najzanimljivije detalje sa duela ovih timova u Pioniru.