(VIDEO) PARTIZAN OSTAO BEZ TROFEJA: Istorijski prvenac Mega Leksa u Kupu Radivoja Koraća

Veliki uspeh za ekipu Dejana Milojevića

Košarkaši Mega Leksa osvojili su Kup Radivoja Koraća.

Ekipa Mega Leksa je večeras u finalu u Nišu pobedila Partizan 85:80 (24:23, 22:25, 20:16, 19:16).

Ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Milojević je po prvi put u istoriji osvojila Kup Radivoja Koraća. Mega Leks je u prethodna dva finala poražen od Crvene zvezde. Partizan je ostao na 13. osvojenih trofeja u nacionalnom Kupu.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 24 poena, koji je proglašen i za MVP finalnog turnira. Danilo Nikolić je dodao 18, a Luvavu 13 poena.U ekipi Partizana najbolji je bio Džamar Vilson sa 17 poena, dok su Edo Murić i Vanja Marinković ubacili po 16.

Partizan je u finiš ušao sa vođstvom od 78:73, ali je Mega preokrenula rezultat i povela 82:78. Ivanović je pri vođstvu Mege od 83:80 promašio dva slobodna bacanja. Partizan je imao skoro 10 sekundi da stigne do izjednačenja, ali je Ivanović izblokirao šut Milutinovića za tri poena, a onda je Kaba pogodio sa slobodnih bacanja za konačnih 85:80.

TOK UTAKMICEIV četvrtina40. minut - Kraj utakmice.Mega je pobedila 85:80 i po prvi put u istoriji osvojila Kup Radivoja Koraća.

39. minut - Mega pred pobedom

37. minut - Partizan ponovo na plus 5, ali Mega ponovo stiže do egalaPartizan vodi 78:73, a Nikolić vraća trojku. Mega stiže do izjednačenja

36. minut - Mega stiže do izjednačenja, 73:73Cvetković je promašio šut za tri poena, a Nikolić trojkom donosi Megi izjednačenje. Džikić traži tajm-aut

35. minut - Partizan - Mega 73:69
33. minut - Partizan na plus 4

31. minut - Partizan otvara poslednju četvrtinu trojkom Cvetkovića

III četvrtina30. minut - Mega u poslednju četvrtinu ulazi s vođstvom 66:64

27. minut - Partizan ponovo na plus 5Partizan je pogocima Vilsona i Marinkovića ponovo došao na plus 5 (60:55), Milojević traži tajm-aut

25. minut - Igra se poen za poen, Mega stiže do izjednačenjaMega je u 25. minutu uspela da izjednači na 55:5522. minut - Nastavlja se rovovska borba dva timaPartizan je trojkom Vilsona otvorio drugu četvrtinu, a onda su usledili poeni Nikolića i Zagorca

21. minut - Igrači Mege napravili su tri prekršaja za manje od minut
II četvrtina

20. minut - Kraj druge četvrtinePartizan vodi posle 20 minuta 48:46

18. minut - Partizan ponovo na plus 7Partizan novom trojkom Murića vodi 43:36

16. minut - Partizan održava vođstvoPartizan održava prednost od tri do pet poena. Crno-beli pogocima Marinkovića u 16. minutu vode 38:33

13. minut - Partizan na plus 7 (34:27)Partizan uvećao prednost. Edo Murić je novom trojkom povisio na 34:27

11. minut - Partizan otvara četvrtinu trojkom MilutinovićaPartizan ponovo vodi. Trojka MilutinovićaI četvrtina

10. minut - Kraj prve četvrtineMega posle prve četvrtine vodi 24:23.9. minut - Mega vodi 21:16Mega igra bolje u finišu prve četvrtine i vodi 21:16.

7. minut - Serija Mege od 14:2
5. minut - Mega smanjuje na 10:9
3. minut - Partizan vodi 8:2 2. minut

20:50 - Himna Srbije uz vojni orkestarUoči početka utakmice intonirana je himna Srbije. Vojni orkestar je intonirao himnu Srbije

20:30 - Dvorana se polako puni

19:50 - Košarkaši Partizana treniraju uoči početka utakmice sa Megom

Partizan je u polufinalu napravio veliko iznenađenje i pobedio favorizovanu Crvenu zvezdu 68:60, dok je Mega bila bolja od Metalca 97:86.Mega nikada u istoriji nije osvojila nacionalni Kup, a treći put uzastopno igraće u finalu ovog takmičenja. Prethodna dva izgubila je od Crvene zvezde. Partizan je 13 puta u istoriji osvajao nacionalni kup, a poslednji put 2012.

Utakmica će biti odigrana od 21.00. čas.