(VIDEO) ZVEZDA ŠAMPION: Crveno-beli dobili Partizan i odbranili titulu

Slaviće se na Kališu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (70:65) i sa 3:1 u pobedama, 17. put u istoriji postali šampioni države.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Tarens Kinzi, Marko Simonović i Maik Cirbes sa po 15 poena. Luka Mitrović postigao je 10 poena.

Partizan je predvodio Novica Veličković sa 19 poena. Džamar Vilson postigao je 13, a Kevin Džons 10 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 70:65 - Dangubić je pogodio poslednja bacanja za titulu

40. minut 65:68 - Cirbes je pogodio dva penala, 18 sekundi do kraja

40. minut 65:67 - Koš Džonsa

40. minut 63:67 - Cirbes je poggodio dva penala, 25 sekundi do kraja

40. minut 63:65 - Murić je pogodio dva penala, 39 sekundi do kraja

38. minut 61:65 - Trojka Vilsona

37. minut 58:65 - Koškanje ali se sve završilo nesportskim greškama za Vilsona i Micića

35. minut 58:65 - Partizan se ne predaje, Grobari prave buku

35. minut 54:65 - Čini se da Zvezda rutinski ide ka tituli

33.minut 52:60 - Partizan nema poene iz igre, ali se ne predaje

32. minut 50:59 - Džons pogađa

31. minut 48:59 - Trojka Simonovića

30. minut 48:56 - Zvezda je bila na plus 10 pred poslednji kvartal Vilson pogađa koš

28. minut 46:54 - Posle skoro 6 minuta Partizan poenima Vitkovca sa penala postiže poene

28. minut 44:53 - Nesportski faul Vrabca posle greške, Zvezda povećava prednost u periodu kada praktično nema igre i većina poena je sa penala

25. minut 44:48 - Malo poena u trećem kvartalu, Zvezda propušta priliku da kazni slabiju igru Partizana, u dvorani je užasno vruće

23. minut 44:45 - Na stratu drugog poluvremena, povređen je Jović, koji je otišao u svlačionicu

Treća četvrtina

20. minut 39:41 - Kinsi za kraj poluvremena

20. minut 39:39 - Igralo se poen po poen, a Zvezda je povela trojkom Jovića, ali je Vitkovac odmah izjednačio

19. minut 37:36 - Kinzi drži Zvezdu u igri

17. minut 34:32 - Zvezdina prednost trajala je kratko posle trojke Veličkovića

16. minut 31:32 - Kinzi sa deset poena drži Zvezdu u igri

16. minut 31:27 - Veličković ne da Zvezdi da izjednači

15. minut 27:29 - Zvezda se vraća

14. minut 29:25 - Kinzi je prekinuo seriju Partizana od 7 poena

13. minut - 27:23 - Nesportski faul Micića, posle kojeg Partizan vraća vođstvo na svoju stranu. Nedugo zatim i Lazić je dobio tehničku grešku, drugu za Zvezdu, pošto se isto desilo i treneru Radonjiću

11. minut 22:23 - Zvezda je početkom druge četvrtine prvi put povela, pošto je imala mini seriju od 5:0

Druga četvrtina

10. minut 22:18 - Partizan opet deluje kao ekipa sa više želje, ali je promašio pet slobodnih bacanja, Zvezda sa druge strane ima dosta problema u igri pet na pet, iako je mnog poena dala sa zicera

8. minut 19:13 - Partizan i dalje ne da vođstvo, po 8 poena Džonsa i Vilsona

7. minut 14:13 - Simonović pogađa uz faul Murića. Treći faul Murića

6. minut 14:11 - Kinzi sa pet poena vraća Zvezdu

6. minut 14:9 - Partizan je mnogo sigurniji na startu meča, Džons i Vilson prave razliku

3. minut 7:4 - Posle drugog faula Kvinsija Milera Radonjić je dobio tehničku grešku jer je prigovorio

1. minut 2:2 - Vilijams ubacuje prve poene na meču, a uzvraća Miler

Prva četvrtina

20:43 - Uz teren i Maja i Dača

Kapiten srpskih odbojkašica Maja Ognjenović, došla je na utakmicu u pratnji bivšeg vaterpolo reprezentativca Danila Ikodinovića, koji je igrao za Partizan

20:30 - Dvorana se puni, policija sve kontroliše

Navijači Partizana polako pune dvoranu, a prema informacijama sa lica mesta, iako su i pristalice Crvene zvezde pred dvoranom zbog prisustva velikog broja policajaca nema mnogo prilike za incidente.

20:22 - Džikićeva majka bodri Partizan, uz teren

Majka trenera Partizana Alekdsandra Džikića Milka, već je u dvorani. Seedi uz teren,a koa i mnogo puta do sada

Partizanu, koji će imati prednost domaceg terena i veći broj navijača u dvorani bi pobeda donela majstoricu i nastavak sna o 22. tituli šampiona,dok bi Crvena zvezda u slučaju trijumfa, ABA ligi i sjajnoj sezoni u Evroligi (plej-of), dodala 17. trofej najbolje ekipe u zemlji.

Crno-beli su nakon ubedljivog poraza (84:53), a zatim i bolnog poraza trojkom u poslednjoj sekundi (87:86) uspeli da se podignu i brejkom unesu novu neizvesnot (75:72), što potvrđuju i reči trenera Dejana Radonjića, koji kaže da će biti teško slaviti pred protivničkom publikom.

"Znamo šta nas čeka, pokušaćemo da odgovorimo i dobijemo Partizan u sledećem meču. Daćemo sve od sebe da slavimo još jednom, iako smo svesni činjenice da nas čeka težak posao. Kreira se ambijent da je Partizan mnogo slabiji od nas, ali sam i prethodna tri puta najavljivao težak meč, ne zbog pro forme, već jer smatram tako", rekao je Radonjić.

Trener Partizana Aleksandar Džikić kaže da brejk dovodi i do promene pritiska i kod jedne i kod druge ekipe.

"Izborili smo se za još jedan meč pred našim navijačima. To će dovesti do promena u obe ekipe, kada je u pitanju opterećenje i imperativ. Očekuje nas agresivan i kvalitetan protivnik, i moramo da budemo spremni za borbu svih 40 minuta", rekao je Džikić.