POMRAČENJE ORLOVA! Imali smo ogromnu prednost, i na kraju IZGUBILI - Italijani brutalno kaznili neshvatljive GREŠKE Srbije!

mundobasket

Mundobasket -

Na startu druge faze Mundobasketa, reprezentacija Srbije izgubila je od Italije rezultatom 76:78.

Znali su košarkaši Srbije da bi im pobeda na današnjem meču donela plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva, a pored toga, naši reprezentativci su imali i dodatni motiv, s obzirom da je na drugoj strani ekipa koja nas je pobedila u dva veoma bitna meča u prethodne dve godine, pa je samim tim došlo vreme za "naplatu dugova". Ipak, to se danas nije dogodilo.

Nisu izabranici Svetislava Pešića otvorili utakmicu na način na koji su želeli, prisutna je bila nervzoza u taboru Orlova na početku susreta, našim košarkašima se "stegla ruka" dok su rivali bili veoma raspoloženi i pogađali gotovo iz svih pozicija.

Lako su Italijani stekli osetljivu prednost u prvoj deonici, dok je u drugoj viđena potpuno drugačija situacija na parketu.

Uspeli su Orlovi da se konsoliduju, i konačno zaigraju onako kako umeju. Uspeli smo trojkama da se vratimu u meč, a potom i povedemo. Naša prednost nije dugo trajala, usledila je rezultatska klackalica na semaforu da bi u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Bogdan Bogdanović pogodio trojku i omogućio svom timu da u na poluvreme ode sa prednošću - 42:40!

U trećoj deonici usledila je rapsodija košarkaša Srbije, proradila su sva "šuterska oružja" i vrlo brzo smo imali +16 poena prednosti, da bi na neshvatljiv način, izabranici Svetislava Pešića dozvolili rivalu da se kroz svega nekoliko minuta u potpunosti vrati u meč.

1 / 12 Foto: Dado Đilas

Ponovo je usledio pad u igri naše reprezentacije u poslednjoj četvrtini, dok su Italijani zablistali a do pobede ih je predvodio sjajni Fontekio, koji je meč završio sa 30 poena.

Uspeo je Bogdanović na 28 sekundi do kraja da pogodi oba slobodna bacanja i smanji rezultatski zaostatak na -2. U sledećem napadu su Italijani promašili šut, Orlovi su imali napad za pobedu od 8 sekundi, ali Jović tom prilikom nije bio precizan.

Na ovaj način smo značajno zakomplikovali plasman u četvrtfinale Mundobasketa, s obzirom da je za to Orlovima potrebna pobeda protiv Dominikanske republike u poslednjem kolu, a taj meč je na programu u nedelju od 14 sati.

Najboilji akter meča bio je SImone Fontekio sa 30 poena, osim njega, u taboru Italijana istakao se Marko Spisu sa 14, i Điđi Datome sa 10 poena.

U reprezentaciji Srbije prednjačio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena, Ognjen Dobrić je dodao 15, a Nikola Milutinov 14 poena.

Podsetimo, Svetislava Pešića i reprezentaciju Srbije sačekala je loša vest usred Svetskog prvenstva. Naime, Boriša Simanić je hitno operisan nakon utakmice protiv Južnog Sudana tokom koje je dobio jak udarac u bubreg, što je svakako ogroman hendikep za naš tim!

Uživo, Srbija - Italija: 76:78

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Gudurić postiže trojku 74:76 Fonteki na drugoj strani pogađa za dva poena

38. minut - Bogdan Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja 71:74

37. minut - Tonut pogađa trojku, ovo nikako ne valja 67:72 Sada i Fonteki pogađa za tri, Azuri vode +5

Mundobasket, reprezentacija, Manila, Srbija, Srbija-Italija

36. minut - Nikola Milutinov je pogodio prvo a promašio drugo slobodno bacanje 65:67

35. minut - Neverovatno šta nam se dešava! Srbija je ispustila ogromnu prednost, Azuri nakon trojke Fontekija vode 64:67

33. minut - Dobrić konačno poentira u tranziciji, Srbija vodi rezultatom 64:61

31. minut - Datome pogađa iz veoma teške pozicije 62:61

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Vratili su se Italijani u meč, nakon nove trojke Azura rezultat je 62:59

29. minut - Ponovo Fontekio pogađa trojku, on je sa 20 poena ubedljivo najefikasniji u timu Italije 60:49

28. minut - Fontekio je sada pogodio trojku na drugoj strani 60:46

27. minut - Trojkaaaaaa! Srbija vodi +16 nakon nove trojke Nikole Jovića

26. minut - Fontekio sada prekida sjajnu seriju Orlova 55:44

25. minut - Odlepila se Srbija na +10 nakon zakucavanja Dobrića u kontri 52:42 Milutinov potom siguran sa penala 54:42

Srbija, Srbija-Italija

24. minut - Posle sjajne asistencije Stefana Jovića, Nikola Milutinović uspeva da poentira uz faul. Snažni centar je potom pogodio i dodatno slobodno bacanje 50:42

23. minut - Nove poene za našu reprezentaciju postiže Nikola Milutinov, Srbija vodi +5

21. minut - Ognjen Dobrić je pogodio jedno slobodno bacanje 43:40

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Nikola Milutinov je pogodio oba slobodna bacanja 39:40 Trojkaaaa!!! Bogdan Bogdanović je pogodio u poslednjoj sekundi druge deonice! 42:40

19. minut - Sjajan solo prodor Gudurića 35:38

18. minut - Lopta je uz dosta sreće do Melija koji nije imao većih problema 33:38

17. minut - Bogdan se prošetao kroz protivnički reket i lako položio loptu u protivnički koš 33:35

16. minut - Pajola postiže trojku za novo vođstvo Azura 31:35

15. minut - Ponovo Aleksa Avramović poentira u kontri! Mnogo bolja igra Orlova u drugoj deonici 31:26

- Pogledajte kako se selektor Svetislav Pešić iznervirao na tajm-autu!

13. minut - Veoma bitnu trojku za Orlove postigao je Aleksa Avramović, Srbija konačno vodi 26:25 Ušla je još jedna!!! Ovog puta, Marinković je precizan 29:25

12. minut - Treću trojku za našu selekciju na današnjem meču postiže Dejan Davidovac 21:25 Odlična igra u tranziciji našeg tima, Avramović postiže nove poene za Orlove, Azuri u ovom momentu imaju +2

11. minut - Pajola je siguran sa linije za slobodna bacanja 18:25

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Ognjen Dobrić je pogodio dva slobodna bacanja 17:23

9. minut - Marko Gudurić je pogodio trojku, ali onda Spisu na drugoj strani uzvraća istom merom 15:23

8. minut - Još jedna trojka za Italijane... Meli je ovog puta bio precizan van linije 6,75 Sjajno šutiraju Italijani danas, sada je Spisu pogodio i tom prilikom ga je faulirao Stefan Jović. Imaće Spisu priliku za 3+1

7. minut - Ognjen Dobrić je pogodio veoma važnu trojku za Srbiju, i to pod faulom! Potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 10:16

6. minut - Snažni Milutinov se sjajno snašao u protivničkom reketu i lako poentirao 6:13

5. minut - Spisu je ostao sam na trojci, i pogodio 4:10

4. minut - Polonara je pogodio na jednoj, a potom i Bogdan Bogdan Bogdanović na drugoj strani 4:7

3. minut - Meli je sada pogodio iz veoma teške pozicije 2:3

2. minut - Meli je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 0:1 Prve poene za našu reprezentaciju postiže Bogdan Bogdanović 2:1

Uoči utakmice:

- Košarkaši Italije izašli na zagrevanje!

- Košarkaši Srbije izašli na zagrevanje!

- Sjajna atmosfera u Manili pred početak meča!

- Evo ko će suditi današnju utakmicu Srbije i Italije!

- Na kladionicama, Srbija je apsolutni favorit u današnjoj utakmici!

- Ovaj gest košarkaške reprezentacije Srbije oduševio je celu planetu!

Došlo je vreme za naplatu dugova! Srbija u jutarnjem terminu igra prvi meč u drugoj fazi Mundobasketa, a rival nam je stari dužnik - Italija.

"Orlovi" su u prvoj fazi bili ubedljivi u mečevima s Kinom, Portorikom i Južnim Sudanom. Sada sledi najteži ispit, koji nosi i veliko psihološko opterećenje, jer je na drugoj strani ekipa koja nas je pobedila u dva veoma bitna meča u prethodne dve godine.

- Što se tiče utakmice sa Italijom, to je naša četvrta utakmica s veoma jakim protivnikom kog mi jako dobro poznajemo. A i oni nas! Mi njih bolje jer oni već tri godine igraju na svim takmičenjima u praktično nepromenjenom sastavu. Uigrana ekipa, znaju se veoma dobro, ništa nisu promenili u načinu igre. Napredovali su kao i svaka ekipa ovde. Naša je situacija drugačija, mi smo nova ekipa i njihova prednost je izuzetna uigranost. Naše su velika želja i motivacija - kaže selektor Svetislav Pešić.

Mundobasket, Reprezentacija Srbije

Naravno, bitno je ostati na zemlji.

- Ne bi bilo dobro da se palimo previše, da se ta motivacija i velika želja da se odigra najbolje ne vrati kao bumerang. Moramo da ostanemo mirni, da se držimo plana igre kako treba protiv njih igrati i da ćemo onda pobediti u toj utakmici. U to uopšte ne sumnjam jer smo spremni za jedan takav izazov. Eto, to je to!