STRAŠAN PAD, PA POVLAČENJE: Marija Hefl-Riš završila karijeru

Skijanje

Ona je na Igrama u Sočiju osvojila zlatnu medalju u super kombinaciji, a isto je učinila i 2010. godine u Vankuveru, kao i u slalomu. Nemica je jednom osvojila i Svetski kup, a ima i dva odličja sa Svetskih prvenstava

Trostruka olimpijska šampionka u skijanju Nemica Marija Hefl-Riš saopštila je da se povlači iz profesionalnog sporta. "Prvi osećaj u stomaku koji sam imala posle osvajanja odličja na Olimpijskim igrama u Sočiju bio je da se povučem. Ipak, odlučila sam da na miru razmislim o tome, jer sam osećala da iz skijaške federacije žele da me zadrže još jednu sezonu", rekla je Hefl-Riš, a prenose nemači mediji.

"Na kraju sam razmislila dobro i odlučila da karijeru završim sada", dodala je Hefl-Riš. Ova 29-godišnja nemačka skijašica sezonu je završila osvajanjem Malog kristalnog globusa u spustu, iako je poslednjeg vikenda takmičenja u Svetskom kupu doživela težak pad u švajcarskom Lencerhajdu, tokom trke u toj disciplini.

Igrama u Sočiju Vankuveru Hefl-Riš Svetski kup Svetskih prvenstava.