(VIDEO) DRAMA U PEKINGU: Bolt zamalo pao i ostao bez finala trke na 100 metara

Getlin opet brži

Jamajčanin se izvukao iz neprijatne situacije i stigao do prvog mesta u polufinalnoj grupi

Jamajčanski sprinter Jusein Bolt plasirao se u finale trke na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu pošto je u svojoj polufinalnoj grupi zauzeo prvo mesto.

Međutim, svetski i olimpijski rekoreder u sprinterskim disciplinama je imao dosta problema tokom trke. Naime, Bolt je posle 30-ak metara izgubio korak i umalo pao. Našao se na šestoj poziciji, ali je uspeo da uhvati ritam i trku "za prsa" ispred rivala završi kao prvoplasirani. Naravno, rezultat mu nije bio za ponos - 9,96.

Boltov najveći konkurent Amerikanac Džastin Getlin pobedio je u drugoj polufinalnoj grupi imao je znatno bolje vreme - 9,77.

Juče je Getlin bio brži od Bolta u četvrtfinalnoj trci.

Finale trke na 100 metara zakazanao je za danas u 15.15, a trčaće Džastin Getlin, Majk Rodžers, Jusein Bolt, Andre de Gras, Tajson Gej, Asafa Pauel, Džimi Viko, Trejvon Bromvel, Bingtijan Su. Svi finalisti imali su vreme u polufinalu ispod deset sekundi.