DELFINIMA DOVOLJNA ČETVRTINA ZA POLUFINALE: Srpski vaterpolisti pregazili Mađarsku! Neka se spreme Hrvati

SLEDEĆE SU KOMŠIJE

Vaterpolo reprezentacija Srbije lako i ubedljivo je pobedila Mađarsku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni - 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2).

"Delfini" će se u polufinalu sastati sa Hrvatskom, koja je savladala Crnu Goru 9:7.

Izabranici selektora Dejana Savića su delovali moćno u bazenu "Monžuika", mnogo moćnije nego što konačni rezultat govori.

Učinili su da "Klasik", kako se nazivaju vaterpolo susreti ovih reprezentacija, bude lišen neizvesnosti.

Naši vaterpolisti su od starta dali gas do daske u oba smera. Odbrana je bila granitna, čak i sa igračem manje, a kada bi lopta nekako i prošla do Mitrovića, srpski golman bio je siguran.

S druge strane, "delfini" su u napadu bili ubojiti, Prlainović, Filipović i dva puta Jakšić doneli su veliku prednost u prvoj deonici.

Kada je u uvodu druge četvrtine debitant na velikim takmičenjima Vico povećao na 5:0, svima je bilo jasno ko ide u polufinale.

"Delfini" su onda malo usporili. Istina, mrežu su čuvali netaknutom do poslednjeg minuta prvog poluvremena!

U nastavku su Savićevi izabranici čuvali snagu za borbe za medalje. Dozvolili su već prežaljenim Mađarima da dođu do daha i zaostatak svedu na samo tri gola, odnosno poraz učine podnošljivijim.

Od "delfina" se očekuje da u polufinalu i kasnije, nadamo se, finalu, na putu osvajanja četvrte uzastopne evropske krune, igraju sve vreme po modelu iz današnje prve četvrtine.

Nikola Jakšić je sa tri gola bio najefikasniji na meču, Filip Filipović je dao dva, a po jedan Andrija Prlainović, Nemanja Vico i Viktor Rašović.

Pred golom je blistao Branislav Mitrović sa 11 odbrana od 16 šuteva.

Kod Mađara je najbolji bio Kristijan Bedo sa dva pogotka, a u strelce su se upisali i Manerc, Zalanki i Batori.

Četvrta četvrtina:

8. minut - 8:5 - Batori u poslednjim trenucima ublažava poraz.

8. minut - 8:4 - Rašović vraća na "plus četiri".

4. minut - 7:4 - Kontra Mađara, Manherc je izašao sam pred Mitrovića i matirao ga.

Treća četvrtina - 7:3:

8. minut - 7:3 - Asitencija Prlainovića i bomba Filipovića!

7. minut - 6:3 - Levoruki Zalanki iz daljine pogađa metu i kažnjava prethodne promašaje srpskih vaterpolista.

3. minut - 6:2 - Šteta! Ponovo je isključen mađarski igrač, Mitrović je brzo reagovao, ali pogodio samo okvir gola.

2. minut - 6:2 - Prlainović je asistirao, a Jakšić pogodio. Njegov treći gol. I ovaj put Nađi je matiran kada su "delfini" imali igrača više.

2. minut - 5:2 - Drugi gol Beda, ovaj put šraubom.

Druga četvrtina - 5:1:

8. minut - 5:1 - Dadoše ga i Mađari. Strelac je bio Bedo, sa igračem više. Ćuk je drugi put isključen.

7. minut - 5:0 - Filipović je pogodio stativu.

7. minut - 5:0 - Ni iz četvrte situacije sa igračem više Mađari nisu dali gol.

6. minut - Savić je tražio tajm-aut, a onda je igračima rekao samo:

"Sve OK! Samo se izduvajte".

5. minut - 5:0 - "Delfini" su imali kontru, Pijetlović je išao sam na golmana, ali je oklevao, pa je velika prilika propala.

3. minut - 5:0 - Rašović je uzdrmao prečku. Zatim su naši vaterpolisti imali igrača više, ali ga nisu materijalizovali golom.

2. minut - 5:0 - Pa ovo je divno gledati! Kakve akcije "delfina"! Sada je strelac bio debitant na velikim takmičenjima - Vico.

Prva četvrtina - 4:0:

8. minut - 4:0 - I drugi put sa igračem manje "delfini" su se odbranili.

8. minut - 4:0 - Ponovo Jakšić! Ponovo sa igračem više! Ponovo posle odlično izgrađenog napada! Ovaj put asistenciju je zabeležio Rašović.

7. minut - 3:0 - Jakšić je samo krunisao sjajnu akciju "delfina" sa igračem više.

6. minut - 2:0 - "Moramo da imamo bolju tranziciju, imamo prostora", govorio je selektor Dejan Savić svojim izabranicima tokom tajm-auta.

5. minut - 2:0 - Mađari pogađaju prečku, ali mreža Mitrovića i dalje miruje.

3. minut - 2:0 - "Delfini" od starta igraju snažnu odbranu, čak i sa igračem manje. Mađari nisu bili ni blizu postizanja gola.

3. minut - 2:0 - Projektil Filipovića sa distance! Umalo nije pocepao mrežu!

1. minut - 1:0 - Prlainović s levog krila realizuje igrača više!

1. minut - Utakmica je počela. Mađari imaju prvi napad.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Dejan Savić

MAĐARSKA: Nađi, Onđal, Manherc, Zalanki, Vamoš, Mezei, Jansik, Kovač, Erdelji, Batori, Bedo, Pol, Vogel. Selektor: Tamaš Marc

17:00 - Iz bazena je zagrmelo: Srbija!

16:59 - Pobednik na Hrvate ili Crnogorce

Pobednik ovog meča u polufinalu će igrati sa boljim iz duela Hrvatska - Crna Gora.

16:58 - Danas sva četvrtfinala

Kasnije danas u četvrtfinalu se sastaju i: Hrvatska - Crna Gora (18.30), Italija - Rusija (20.30) i Španija - Grčka (22.00).

16:56 - "Delfini" imaju podršku s tribina

16:54 - Grmi "Bože pravde"

Sudije: Atilio Paoleti (Italija) i Sergej Naumov (Rusija)

- U grupi su bili ispod nivoa. Nemaju u timu najboljeg igrača Deneša Vargu, ne igra prvi centar Haraji. To dosta znači. Međutim, ponašamo se kao da su kompletni, u najboljoj mogućoj formi. Jedino tako mogu da se dobiju. Zna se kako se ulazi u utakmicu, dobra igra, maksimalna koncentracija. Niko ne sme da potceni i ovaj sastav - rekao je Andrija Prlainović i dodao:

- Nađi je sjajan, imaju levoruke šutere, sjajne spoljne igrače. Traže respekt. Mi smo se podigli fizički, sveži smo, imamo atmosferu potrebno za utakmicu sa ovakvim ulogom.

Za Viktora Rašović nema dileme, odbrana je ključ i ove utakmice:

- Iz nje sve polazi i to je naš adut. Nema opuštanja i pored lošeg starta Mađara. Kao rival uvek traže punu koncentraciju, jer su igrači iz vrsnih klubova, najjače lige na svetu. Fizički smo sve bolji i očekujem da eksplodiramo u tom meču.

Dušan Mandić istakao je da atmosferu u timu na nivou uvek održava selektor Dejan Savić i da su se za meč s Mađarima pripremali kao za finale.

- Moramo da uđemo agresivno u odbrani od samog početka i da tako igramo bez obzira na rezultat. Ta će nam odbrana doneti efikasan napad i nebitno je u kojoj ćemo četvrtini rešiti meč. Mi smo trening sa Španijom pripremili kao da je finale takmičenja. Imamo iskustva kada su ovakve pauze, a Savić pravi atmosferu i kada je jedan dan bez utakmica i kada su tri - rekao je Mandić.