NEVENA ZA ISTORIJU: Ignjatovićeva osvojila prve bodove u Svetskom kupu za Srbiju u veleslalomu

SVAKA ČAST

Srpska skijašica Nevena Ignjatović ostvarila je još jedan odličan rezultat!

Ona je u Špindlerovom Mlinu u Češkoj stigla do najboljeg rezultata u veleslalomu u istoriji našeg skijanja.

Nevena je osvajanjem 26. mesta upisala prvih pet bodova u Svetskom kupu u veleslalomu za Srbiju, što je veliki rezultat s obzirom na to da se ne radi o njenoj primarnoj disciplini.

Već u prvoj vožnji na stazi Sveti Petar naša skijašica je dala do znanja da može među 30 najboljih. Ona je zauzela 23. poziciju, a posle druge je uspela da zadrži dobar plasman.

Ovo mnogo znači za Ignjatovićevu i što se tiče takmičenja u Svetskom kupu naredne sezone. Ona će moći mnogo opuštenije da se priprema jer će joj FIS zbog pozicije u generalnom plasmanu u veleslalomu omogućiti besplatan smeštaj za pet članova njenog tima. Ako se uzme u obzir cena smeštaja i devet trka, dolazi se do iznosa od preko 16.000 švajcarskih franaka.

Pobedu u Češkoj odnela je Slovakinja Petra Vlhova, druga je bila Nemica Viktorija Rebensburg, a treća Amerikanka Mikaela Šifrin.

(Kurir.rs/Kurir sport, foto: privatna arhiva)