Frka na derbiju

SKANDAL NA BANJICI: Meč rukometaša Partizana i Železničara dugo bio u prekidu! Domaćini jurili sudije KURIR TV

Rukometaši Železničara 1949 iz Niša savladali su kao gosti Partizan u derbiju 18. kola prvenstva Srbije rezultatom 26:21.

Duel drugoplasirane i trećeplasirane ekipe doneo je pregršt uzbuđenja u hali na Banjici, a viđen je i višeminutni prekid.

Nezadovoljni odlukama sudijskog para Kovač - Milosavljević, članovi domaće ekipe su izazvali šestominutni prekid sredinom drugog poluvremena.

U prvih 30 minuta viđena je ravnopravna borba, da bi Nišlije početkom drugog poluvremena stekle prednost. Napori Partizana da se vrati u meč nisu urodili plodom, a niz sudijskih čudnih odluka sredinom ovog dela utakmice iritirali su domaćine, ali i goste.

Vrhunac se desio kada je sudijski par naknadno usaglašavao odluku, što je izazvalo haos.

Partizan je zaradio četiri isključenja, a pokazan je i plavi karton.

Posve svega strasti su se smirile, pa je utakmica privedena kraju.

Železničar je trenutno drugi sa 26 bodova i praktično je osigurao mesto koje vodi u plej-of. Partizan je treći sa 21 bodom, i u finišu regularnog dela prvenstva će voditi žestoku borbu za mesto koje vodi u plej-of. Novi Pazar i Dubočica imaju po 20 bodova, a Rudar 18 i to su ekipe koje će konkurisati za jedno od četiri mesta koje vode u borbu za titulu.