SRBIJA RAZBILA ŠAMPIONA AZIJE: Sjajni rukometaši DEKLASIRALI Katar i sa drugog mesta u grupi kreću u bitke za četvrtfinale!

RUKOMET

Rukometaši Srbije savladali su Katar u 3. kolu grupe E Svetskog prvenstva rezultatom 34:24

Srbija je tako zauzela drugo mesto u grupi i sa četiri boda plasirala se u narednu fazu.

Najefikasniji kod Srbije su bili Radivojević sa sedam i Vorkapić sa šest golova. Đorđić i Marsenić su dodali po četiri gola.

Rivali Srbije u novoformiranoj grupi biće, Holandija, Norveška i Argentina. Orlovi že već u četvrtak igrati protiv Norvežana.

Nemačka i Norveška su u drugu fazu prenele 4 boda, Srbija i Holandija po 2, dok su Katar i Argentina bez bodova.

Dve prvoplasirane ekipe izboriće plasman u četvrtfinale.

Srbija

60. minut - Utakmica je završena, ubedlijva pobeda Srbije

58. minut - Sjajan partija Orlova 33:24

55. minut - Sjajan potez Borzaša 31:22

53. minut- Sve je ovde jasno 29:21, Alžir sa dva gola smanjuje ubedljivu prednost Srbije!

50. minut- Još jedan crveni karton za Srbiju, Pešalmbek je isključen

47. minut - Novi projektil Đorđića 27:18

45. minut - Srbija gazi u ovim momentima, Katar nemoćan 25:17

42. minut - Opet sjajni Vorkapić 43:36

36. minut - Sjajan gol Ilića sa levog krila 20:15, pa Đorđić za maksimalnih +6 21:15. Tajm-aut Katar.

34. minut - Srbija održava prednost 19:15

31. minut - Utakmica je nastavljena, Vorkapić postiže prvi gol u nastavku 18:14

Srbija

Prvo poluvreme:

30. minut - Radivojević sa sedmerca postiže konačnih 17:14 na poluvremenu

29. minut . Srbija je sjajno preživela igrača manje. Marsenić je postigao gol za 16:14, a Katar nije znao da kazni igru Orlova bez golmana i dva puta promašio prazan gol

27. minut - Radivojević prekida crne minute Srbije 15:13

26, minut - Šampion Azije se vratio u meč, Srbija bez gola 6. minuta, 24:23. Đerona traži tajm-aut

23. minut - Dva vezana gola Katara, 14:11

20. minut - Sjajna akcija i pogodak Ilića , Srbija ima +5, 14:9

18. minut - Kukić pogađa 13:9

17. minut - Nikolić je zbog neopreznog udarca laktom u glavu dobio direktan crveni karton

15. miniut - Srbija je stegla odbranu i došla do četiri gola prednosti 12:8. Trener Katara čuveni Valerio Rivera, prinuđen da zatraži tajm-aut

11. minut - Borzaš, novo vođstvo Srbije 8:7, ali opet Madadi 8;8

10. minut - Srbija nije dobro iskoristila igrača više i Katar sa sedmerca dolazi do izjednačenja 7:7

7. minut - Borzaš pogađa za 6:4, Srbija prvi ima dva gola prednosti

4. minut - Srbija postiže gol sa igračem manje, Ilić 3:2, Katar odmah uzvraća 3:3

3. minut - Pešmalbek nakon lepe akcije 2:1

2. minut - Radivojević dovodi Srbiju u vođstvo 1:0

1.minut - Utakmica je počela

Rukometaši Srbije igraju protiv Katara u utakmici 3. kola grupe Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

Nakon dva kola obe ekipe imaju polovičan skor 1-1, pobedu protiv Alžira i poraz od Nemačke i ove će biti direktan obračun za drugo mesto u grupi i dva boda koja se prenose u narednu fazu takmičenja.

Toni Đerona

Selektor Srbije Toni Đerona imao je prilike da radi u Kataru i poznaje većinu igrača iz te reprezentacije.

"Sa mnogima sam radio u Kataru, napredovali su dosta. Tada su to bili mladi igrači, dok su sada to okosnice njihovog tima. Najveća snaga je timska igra. Pripremaju ovo prvenstvo od avgusta prošle godine, biće jako teško pobediti ih, ali ja verujem u ovu ekipu i pokazali smo da možemo sa svima da se nosimo i svakoga da pobedimo“, istakao je španski stručnjak.

Srbija se u narednoj fazi ukršta sa grupom F, iz koje su se dalje plasirali Norveška, Holandija i Argentina.

Prve dve ekipe iz noformirane grupe izboriće plasman u četvrtfinale.