FRANCUSKA PROTIV DANSKE U FINALU: Trikolori UTIŠALI Švedsku, sledi SPEKTAKL za titulu prvaka sveta!

rukomet

U finalu Svetskog prvenstva u rukometu koje je na programu u nedelju igraće Danska i Francuska.

U drugom polufinalnom susretu Francuska je u Štokholmu savladala domaćina Švedsku rezultatom 31:26

Francuzi su se odlepili sredinom prvog poluvremena i tu prednost sačuvali do samog kraja.

Švedska je nošena podrškom sa tribina pokušavala da stigne razliku, ali najviše što je uspela je da dođe na -2 sredinom drugog poluvremena 22:24

Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Ludovik Fabregas sa šest golova, dok su po pet pogodaka postigli Kentan Mae i Dika Mem.

U domaćoj reprezentaciji bolji od ostalih je bio Erik Johanson sa pet pogodaka, a po četiri su dodali Danijel Peterson i Džonatan Karlsbogard.

Tako će se velikom finalu sastati dvostruki uzastopni svetski prvak Danska i aktuelni olimpijski šampion Francuska.