PRO REKO POTOPIO NOVI BEOGRAD: Srpski klub drugu uzastopnu godinu poražen u finalu Lige šampiona

Finale Lige šampiona

Treći uzastopni put, ukupno 11. u istoriji, vaterpolisti italijanskog Pro Reka su osvojili Ligu šampiona.

Italijani su u finalu odigranom u Beogradu bili ubedljivi protiv Novog Beograda rezultatom 14:11 (4:1, 5:4, 4:4, 1:2).

Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg finala, takođe odigranog u Beogradu, pa je tako Novi Beograd i dalje bez titule šampiona Lige šampiona.

Gosti su od starta stekli prednost, a uspešno su je čuvali tokom utakmice i na kraju stigli do trijumfa.

NOVI BEOGRAD - PRO REKO 11:14 (1:4, 4:5, 4:4, 2:1)

4. ČETVRTINA

11:14 - Prvi gol Jakšića na meču, ali kasno za bilo kakav preokret. Igra se poslednji minut.

10:14 - Kapiten Novog Beograda Angelos Vlahopulos je postigao svoj prvi gol.

9:14 - Gol Bena Haloka već na startu poslednje četvrtine. Sve manje nade da Novi Beograd može nešto da uradi.

3. ČETVRTINA

9:13 - Četvrti gol Zalankija, i ovog puta sa igračem više. Do kraja četvrtine 0:44.

9:12 - Raspoložen je Granados, postiže svoj peti gol. Do kraja četvrtine je 2:48.

8:12 - Novi Beograd je propustio napad sa igračem više, a u nastavku je Zalanki postigao novi gol za Pro Reko. Do kraja ove četvrtine je ostalo 3:19.

8:11 - Gol broj četiri za Granadosa, ovog puta je precizan sa peterca.

7:11 - Novi gol, četvrtin, Frančeska Di Fulvia. Nezaustavljiv je.

7:10 - Di Fulvio postiže svoj treći gol.

7:9 - Duško Pijetlović smanjuje.

6:9 - Granados postiže treći gol na meču.

2. ČETVRTINA

5:9 - Neverovatne golove prima Novi Beograd. Treći gol Aleksandra Ivovića iz trećeg šuta.

5:8 - Frančesko Di Fulvio postiže svoj drugi gol.

5:7 - Granados koristi poslednji sekund napada sa igračem više. Njegov drugi gol. Pro Reko je kompletan posle četiri minuta. Rezultat u tom periodu je 2:2.

4:7 - Treći gol Strahinje Rašovića.

3:7 - Ivović sa velike razdaljine postiže svoj drugi gol. Neverovatno, Novi Beograd je dobio četiri minuta igrača više, a do sada je primio dva gola i nije postigao nijedan.

3:6 - Sudije su isključile dvojicu vaterpolista Novog Beograda, a Aron Janger povećao rezultat.

3:5 - Rašović iz peterca postiže svoj drugi gol na meču.

Utakmica je prekinuta na nekoliko minuta. Sudije su gledale VAR. U prvi mah se nije znalo zašto, a onda je postalo jasno da je vaterpolista Pro Reka Ečenike udario Granadosa iz Novog Beograda. Ečenike je dobio crveni karton, a srpski tim peterac. Ečenike je isključen na četiri minuta, koliko će Pro Reko imati igrača manje.

Alvaro Granados je postigao gol, ali je posle VAR-a poništen.

2:5 - Zalanki je postigao svoj drugi gol na meču. Sjajan šut iz daljine sa igračem više.

2:4 - Alvaro Granados smanjuje rezultat u trenutku kada je Novi Beograd dobio igrača više.

1. ČETVRTINA

1:4 - Pro reko iz peterca preko Zalankija povećava rezultat.

1:3 - Aleksandar Ivović koristi još jednom igrača više.

1:2 - Strahinja Rašović postiže prvi gol za Novi Beograd.

0:2 - Beloto koristi igrača više.

0:1 - Frančesko Di Fulvio je istoristio igrača više i doveo italijanski tim u vođstvo.

Vaterpolo, vaterpolisti, Novi Beograd, Pro Reko

Vaterpolisti Novog Beograda u reprizi prošlogodišnjeg finala, igraju protiv italijanskog Pro Reka za titulu osvajača Lige šampiona.

Pro Reko je slavio prošle godine i stigao do 10. titule, a Novi Beograd želi prvi put da se popne na krov Evrope.

Trener Živko Gocić uoči utakmice je rekao.

"Utisak je za sada pozitivan, u svakom slučaju. Pozitivan zato što smo dobili dve utakmice, malo manje je bitan način akoji smo došli do tih pobeda. Najbitnije je da smo uspeli da odemo u finale i da smo u prilici da se borimo za trofej u Ligi šampiona. Prevashodno se bavimo analizom naše igre, a onda ćemo nastaviit i sa analizom rivala", rekao je Gocić, koji se potom osvrnuo na dobru igru Pro Reka na ovom turniru, pre svega u odbrani.

"To nije iznenađenje, to je nešto što smo očekivali. Pro Reko to radi kroz čitavu sezonu. Naravno, imali su i oni neke periode kada nisu izgeldali dobro. To je ekipa koja i prošle i ove godine dominira u evropskom vaterpolu. Sigurno da su najteži mogući rival za nas u tom smislu. Spremaćamo se, glavni fokus će nam biti to da igramo protiv dominantne ekipe, koja igra jako dobru odbranu. Ne smemo da zaboravimo i njihove napadčke kapacitete, u svakom slučaju težak protivnik", kaže strateg Novog Beograda.

Novi Beograd drugu godinu za redom igraće u finalu Lige šampiona, a do ovogodišnje borbe za trofej došao je pobedom protiv Barselonete u polufinalu posle peteraca sa 12:10, nakon što je posle 32 minuta igre bilo nerešeno 8:8. Sa druge strane, Pro Reko je savladao grčki Vuljagmeni 12:10 i tako sebi obezbedio priliku da brani trofej osvojen prošle godine.