BOŽE PRAVDE: Drugo zlato za Dalmu Benedek Ružičić

Za Benedek Ružičić ovo je drugo zlato na takmičenju, pošto je juče bila najbolja na dvostruko dužoj stazi.

MONTEMOR O VELJO - Kajakaška reprezentacija Srbije osvojila je rekordne četiri medalje na šampionatu Evrope, koji se ovog vikenda održava u Portugaliji.Dalma Benedek Ružičić okitila se sa dva zlata, prvo juče u trci na 1.000 metara, a potom i danas na dvostrukoj kraćoj stazi.Nekadašnja mađarska reprezentativka ostavila je iza sebe doskorašnju zemljakinju Danute Kozak i ponovila uspeh iz Segedina 2006. godine. Bronzu je osvojila Nemica Katin Augustin.Marko Dragosavljević osvojio je prvo srebro sa Simom Boltićem u trci na 500 metara, da bi potom bio drugi i u sprintu na 200 metara.Srpski tandem stigao je u cilj iza Nemaca Maksa Rendšmita i Markusa Grosa, a ispred Poljaka Pavela Šandraha i Marijusa Kujavskog.Zlato u sprintu pripalo je Šveđaninu Peteru Ostromu, a bronza Nemcu Tomu Liebšeru.Dva peta mesta danas su osvojile sestre Olivera i Nikolina Moldovan, prvo u dvosedu na 500 metara, a potom i u trci na 200 metara.Četverac u trci na 1.000 metara (Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić, Dejan Terzić) osvojio je sedmo mesto, a poslednji na stazu kasnije danas izlazi Ervin Holpert u trci na 5.000 metara.