(VIDEO) HRVAT NIJE MOGAO DA POMOGNE NOLETU: Marej pobedio Čilića i počeo odbranu svetskog trona

Prvo kolo Masters kupa u Londonu

Prvi reket sveta Endi Marej pobedom je startovao na Masters kupu u Londonu.

Britanac je u prvom kolu grupe "Džon Mekinro" za 90 minuta savladao Hrvata Marina Čilića - 6:3, 6:2.

Marej je započeo odbranu prvog mesta na ATP listi osvojivši 200 bodova, koliko donosi pobeda u grupnoj fazi takmičenja.

Čilić je direktno uticao na svrgavanje Novaka Đokovića sa svetskog teniskog trona, jer ga je pobedio u četvrtfinalu Mastersa u Parizu, a sada nije mogao da mu pomogne u povratku na vrh trijumfom nad Marejem. Imao je hrvatski teniser šanse, ali ih nije koristio i na kraju je pretrpeo ubedljiv poraz.

U prvom setu viđena su tri brejka, od čega je Britanac napravio dva, pa je taj deo igre dobio rezultatom 6:3, iako su teniseri, statistički gledano, bili gotovo izjednačeni. Ipak, Čilić je bio nesiguran u presudinim momentima, pa je platio ceh.

U drugom setu Marej je napravio brejk za 3:2 i to je bio početak Čilićevog kraja, jer se u tom trenutku njegova igra u potpunosti raspala. Endi je u nastavku još jednom oduzeo servis rivalu, odnosno od 2:2 je vezao četiri gema i stavio tačku na prvu pobedu u Londonu na oduševljenje domaće publike.

Bio je to njihov 15. duel i 12. slavlje Mareja.

Ranije u ponedeljak u prvom meču u grupi "Džon Mekinro" Japanac Kei Nišikori je pobedio Švajcarca Stena Vavrinku - 6:2, 6:3.

U utorak su na programu mečevi grupe "Ivan Lendl", Monfis - Tim (oko 15.00) i Đoković - Raonić (oko 21.00).

Pogledajte poen kojim je Marej prelomio meč - brejk za 3:2 u drugom setu.