KORAK KA PRVOM MESTU: Zvezda i u drugom derbiju bolja od Partizana

ABA liga

Crveno beli ostvarili 17 pobedu, dok je Partizan treći sa sa sedam poraza i boljim međusobnim skorom sa Cibonom, koja ima isti bilans
1 / 4

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (63:57) u derbiju 21. kola ABA lige, i time zadržali prvo mesto sa 17. pobeda, dok je Partizan treći sa sedam poraza i boljim međusobnim skorom sa Cibonom, koja ima isti bilans.

Meč u Pioniru, bio je veoma dinamičan, a Zvezda, koja je bila domaćin je bolje počela i posle deset minuta u kojima su briljirali Jaka Blažič i Demarkus Nelson, koji su postigli 17 od 20 poena, vodila 20:15.

Početak druge četvrtine, takođe je protekao u dominaciji ekipe trenera Dejana Radonjića, koja je iskoristila period igre u kom Partizan više od pet minuta nije postigao koš iz igre (samo dva penala Saše Pavlovića) i povela 30:17.

Posle poena Kinsija, Partizan je ztaigrao čvršće, počeo da pogađa i materijalizuje veliki broj ofanzivnih skokova, te je na poluvremenu imao sasvim podnošljiv zaostatak od 29:33.

Treći kvartal bio je mnogo manje efikasan od prva dva, ali je u njemu Partizan tri puta bio u prilici da povede, pošto je prethodno rezultat jednom bio izjednačen 36:36.

Od tog momenta igralo se poen po poen, a po isteku 30. minuta Zvezda je vodila 45:44.

Zvezda je početkom poslednje deonice bolje krenula, povela sa pet – šest poena razlike, a posle druge uzastopne trojke Dženkinsa sedam minuta pre kraja bilo je 55:47.

Zvezda je polovinom poslednje četvrtine po drugi put imala plus 13 (61:48), što je najveća prednost jedne od ekipa. Partizan je imao nekoliko prilika da se vrati, a minut pre kraja bilo je samo 61:57.Partizan je imao napada za totalni priključak, ali pola minuta pre kraja nije uspeo da šutne na koš, što se ispostavilo kao ključni detalj.

Tekstualni prenos

Na kraju 63:57 za Zvezdu

Partizan je imao napada za totalni priključak, ali pola minuta pre kraja nije uspeo da šutne na koš

Minut pre kraja posle poena Lovernja bilo je 61:57

Partizan je sa četiri vezana poena smanjio 61:52 dva i po minuta pre kraja

Polovinom četvrtine Zvezda je povela 61:48, što je najveća prednost koju je neki timn imao tokom utakmice

Treća četvrtina

Navijači Zvezde vređaju trenera Partizana Duška Vujoševića, povicima "Svi.. debela!"

Na poluvremenu Zvezda vodi 33:29

Gagić dvojkom produžava seriju Partizana 33:29

Partizan serijom 5:0 prilazi 33:27, dva minuta do poluvremena

Druga trojka Dragićevića, tri minuta pre poluvremena 33:22

Sada i Trojka Bogdanovića, posle koje Radonjić traži odmor 30:22 za Zvezdu

Kinsi je pogodio dvojklu i to je prvi koš Partizana iz igre u drugom kvartalu, a prošlo je više od pet minuta 30:19

Blažič igra fantastično u oba pravca 30:17, drugi tajm aut Vujoševića

Dva poena Simonovića 28:17, Partizan još nije pogodio iz igre u drugoj četvrtini

Istekao je treći minut

Devet poena je najviša prednost jedne od ekipa do sada

Zvezda pogađa četvrtu trojku (iz pet pokušaja) i posle poena Dragićevića vodi 26:17

Prvi poeni viđeni su tek u drugom minutu Partizan košern Tepića vodi 2:0

Prva četvrtina Crveno-beli dele prvo mesto sa Cedevitom sa 16 pobeda, ali imaju meč manje, dok su crno-beli četvrti sa 14 trijumfa i utakmicom manje od trećeplasirane Cibone.

U prvom ovosezonskom derbiju Zvezda je slavila 86:83. Obe ekipe u meč ulaze nakon poraza u evropskim takmičenjima. Zvezda je izgubila od Nižnog u Pioniru 78:74 , dok je Partizan u Kombank areni poražen od Galatasaraja 78:70.