PREKINUTA POBEDNIČKA SERIJA: Lokomotiva udarila Zvezdu

Crveno-beli poklekli u finišu utakmice

Brzi voz: Lokomotiva Kuban tek u poslednjoj četvrtini slomila otpor borbenih Beograđana

Pali u Rusiji.Košarkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz posle četiri trijumfa u nizu. Crveno-beli su izgubili od Lokomotive Kuban sa 79:72 u šestom kolu Evrolige.Teško do Top 16U prilog im ne ide pobeda Loboral Kuće nad Makabijem, čime sad za jednu pobedu zaostaju za španskim predstavnikom. Srpski tim svoju šansu tražiće u preostalih pet mečeva i pokušati da ostvari što više pobeda kako bi ostao u trci za plasman u drugu fazu.Izabranici Dejana Radonjića u većem delu meča bili su izjednačeni s domaćinom, ali u poslednja tri minuta Lokomotiva je pojačala ritam i na kraju zasluženo stigla do petog trijumfa u Evroligi. Crveno-beli nisu razočarali, dali su svoj maksimum, ali iskusnija domaća ekipa uspela je da iskoristi neke greške Zvezde koje su odlučile sinoćnjeg pobednika.Simultanka BraunaKošarkaši Crvene zvezde u prvom poluvremenu igrali su egal s favorizovanom Lokomotivom, čak su u većem delu igre bili u vođstvu. Ipak, u poslednjem minutu došlo je do pada, što su domaći košarkaši na najbolji način iskoristili i na poluvreme otišli sa plus pet (39:35). U tom delu meča sjajnu partiju pružio je Derik Braun sa 12 poena.U nastavku je Zvezda ponovo došla do svoje igre i činilo se da mogu da stignu do bodova u Krasnodaru i time otvore vrata za odlazak u Top 16. Onda je usledio neobjašnjiv pad, pre svih kod Katića i Šilba, koje nisu uspeli da odmene Nelson i Dženkins, pa je poraz bio neminovan.

Greškama u porazTrener Crvene zvezde Dejan Radonjić ponovio je da Zvezda ima male šanse da se domogne Top 16 faze Evrolige.- I pre ovog duela šanse da odemo u drugu fazu nisu nam bile neke, a posle poraza su još manje. U prilog nam ne ide ni pobeda Laboral Kuće, ali nema predaje. Mi ćemo sve uraditi da u preostalim mečevima pobedimo i, ako nam se ukaže neka šansa, prođemo dalje - rekao je Radonjić i prokomentarisao sinoćnji susret:- Mislim da smo imali svoju šansu, ali smo greškama u napadu dozvolili protivniku da stigne do pobede. U većem delu smo bili egal, ali je na kraju slavila iskusnija ekipa.

Četvrta četvrtina

Lokomotiva je dva minuta pre kraja četvrtine povela sa plus pet, ali je treći deo igre završila sa minus dva 56:58

Opet se igra poen po poen, a Lokomotiva je u 27 minutu pogodila desetu trojku iz 13 pokušaja

Druga četvrtina

Do kraja četvrtine igralo se poen po poen, a Zvezda je prvi deo igre dobila 19:18

Vilijams za novo izjednačenje 13:13

Zvezda za sada pokušava da igra brzo i to donosi rezultat 13:8 na polovini prve četvrtine

Trojka Lazića Zvezda serijom 9:0 dolazi do 9:5

Posle dvojke Šilba zvezda prvi put vodi 6:5

Lazić i Nelson za minut smanjuju na 4:5

Derik Braun je pogodio prvih pet poena na meču, Lokomtiva je bolje počela.

Prva četvrtina

Ruski tim posle pet rundi ima skor 4-1, dok je Zvezda posle tri početna poraza vezala dve pobede. Crveno-bele bodri oko dvadesetak navijača, koji se nalaze odmah uz teren.