SAMBA U NIŠU: Rukometašice Brazila nadigrale Srbiju!

Prvi poraz "orlica" na SP

Brazil je trijumfom protiv Srbije od 25:23 stigao do treće pobede na Mundijalu u našoj zemlji
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Nišu od selekcije Brazila s 25:23 u meču trećeg kola grupe B na Svetskom prvenstvu.Srbija je doživela prvi neuspeh na SP, ali je i porez poraza još ranije obezbedila plasman u osminu finala. Brazilke su zabeležile i treću pobedu na Mundijalu.Najefikasnija u pobedničkom timu bile su Aleksandra Nascimento i Eduarda Amorim sa po pet golova. U srpskom timu istakla se Katarina Krpež sa pet golova. Jelena Živković, Sanja Damnjanović i Sanja Rajović su postigle po četiri gola.Naša selekcija će u sredu u četvrtom kolu igrati protiv Danske.

TOK UTAKMICEII poluvreme

Brazilke sa igračem manje postižu prvi gol u drugom poluvremenu. Najveće vođstvo Brazilki od 15:11. Srpkinje su dobro igrale u odbrani, ali su u napadu pravile veliki broj grešaka. Naša selekcija nije uspela da postigne gol ni sa dva igrača više. U 36. minutu bilo je 17:14 za Brazil. Srbija je u 41. minutu smanjila prednost Brazila na 18:17, a onda je propustila da u narednom napadu stigne do izjednačenja. Brazilke su to kaznile i u 43. minutu povele s 19:17. Minut kasnije bilo je 20:17 za "karioke". Na golu Brazilki briljirala je Pasoa, koja je čudesnim odbranama zaustavljala udarce naših rukometašica. Srbija u drugom poluvremenu igra u većem delu bez kapitena Andree Lekić, a u 49. minutu selektor Srbije pri vođstvu Brazila od 21:19 morao je da zatraži tajm-aut. Usledila su dva gola našeg tima za izjednačenje 21:21. Srbija je propustila nekoliko prilika da ponovo povede, pošto Brazilke devet minuta nisu postigle gol. Međutim, posle grešaka u napadu našeg tima Brazil je u 54. minutu poveo s 22:21. Jelena Živković je izjednačila na 22:22. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a Brazilke su pogotkom Rodrigez sa sedmerca povele s 23:22. Nascimento je pogodila za 24:22, a Rajovićeva je smanjila na 24:23. Da Silva je na 90 sekundi pre kraja utakmice donela prednost Brazilu od 25:23, a Rajovićeva nije iskoristila zicer. Do kraja utakmice oba tima ni uspela da postignu nijedan gol. Brazil je na kraju slavio s 25:23.

I poluvremeBrazilke su bolje ušle u meč i povele sa 2:0 u 3. minutu. Naša selekcija je promašila nekoliko napada, a Sanja Damnjanović je promašila i sedmerac. Jelena Živković je postigla prvi gol za naš tim. Igralo se potom gol za gol, a Brazilke su održavale prednost od jednog do dva gola. U 10. minutu bilo je 5:3 za gošće. Naša selekcija je napravila seriju od 4:0 i Srbija je u 12. minutu po prvi put povela s 7:5. Naša selekcija je održavala dva gola prednosti od 17. minuta kada je Brazil uspeo da izjednači na 9:9. Usledila su još dva gola gošći za vođstvo od 11:9, a selektor Srbije Saša Bošković morao je da zatraži tajm-aut u 19. minutu. Srbija nije uspela da postigne gol 5 minuta, a Brazilke su kažnjavale sve greške našeg tima. Naša selekcija je u prvih 25 minuta promašila nekoliko zicera i dva sedmerca. Brazilke se uspešno brane i sa igračem manje, a u 25. minutu rezultat je 13:11 za Brazil. Naša selekcija je dosta grešila, a Brazilke su uspele prvih 30 minuta da reše u svoju korist s 14:11.

TOK UTAKMICE

Rezultati:Grupa A:

Južna Koreja - Kongo 34:20Crna Gora - Dominikanska Republika 33:19Holandija - Francuska 19:23

TABELA: Francuska 6, Crna Gora 6, Južna Koreja 4, Holandija 2, Dominikanska Republika 0, Kongo 0.

Grupa B:

Kina - Japan 27:33Brazil - Srbija 25:23Danska - Alžir 38:20

TABELA: Brazil 6, Danska 6, Srbija 4, Japan 2, Kina 0, Alžir 0.

Grupa C:

Poljska - Angola 32:23Španija - Argentina 25:19Norveška - Paragvaj 34:13TABELA: Norveška 6, Angola 4, Poljska 4, Španija 4, Argentina 0, Paragvaj 0.