ZVEZDA ČUVA VRH: Kasalica srušio Radnički, Ninković promašio penal

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca u 19. kolu Superlige Srbije. Gol odluke postigao je Kasalica u 75 minutu.
BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca sa minimalnih 1:0 u 19. kolu Superlige Srbije.Zvezda je pobedom na "Marakani" ponovo stigla do četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, koji u nedelju igra protiv Rada.Trijumf Crvenoj zvezdi doneo je Filip Kasalica u 75.minutu.Zvezda vodi na tabeli sa 44 bodom, dok Partizan trenutno ima 40 bodova. Treći je Čukarički sa 32 osvojena boda. Radnički je 14. na tabeli sa 18. bodova.

TOK MEČA(18.56) 90. +2 - Kraj utakmice.
(18.54) 90. minut - Igraće se još dva minuta. Zvezda čuva prednost.

(18. 45) 81. minut - Fudbaler Radničkog Lazar Rosić ostao je na kratko bez svesti. On je završio na travi pošto ga je lopta pogodila u glavu. Na momenat je izgledalo opasno, ali se Rosić ubrzo pridigao. (18.39) 75. minut - Gooooool! Zvezda vodi sa 1:0Kasalica dovodi Zvezdu u vođstvo. Konačno je slomljen otpor gostiju. Posle korneraLazovića, Kelhar je šutirao, ali je lopta stigla do Kasalice koji je konačno savladao golmana Čančarevića.

(18.37) 73. minut - Nervoza rasete u redovima domaćina. Kovačević je dobio žuti karton zbog prekršaja sa leđa.(18.33) 69. minut - Slobodan udarac za crveno-bele. Šutirao je Mijailović koji je sa 20 metara bio za malo neprecizan. Pritisak Zvezde se nastavlja. (18.24) 60. minut - Radnički propušta lepu prilikuAdamović je šutirao iskosa, ali je Bajković sjajno intervenisao i spasao Zvezdu. (18.20) 56. minut - Ređaju se prilike pred golom Radničkog. Kovačević je pokušao iz daljine, ali nije bio precizan.(18.15) 51. minut - Isti igrač ponovo preti. Centrirao je Pavićević, ali je Mrđa bio neprecizan na drugoj stativi(18.12) 48. minut - Zvezda je nastavila tamo gde je stala na kraju prvog poluvremena. Solo prodor Mrđe najavio je nastavak inicijative crveno-belih.(18.10) 46. minut - Utakmica je nastavljenaDrugo poluvreme

(17.51) 45. minut - Novi neverovatan promašaj domaćih igrača

Ninković je sjajno asistirao Mijailoviću, koji nije bio u ofsajdu, ali je Čančarević još jednom spasao Radnički. Tako se završilo prvo poluvreme.(17.46) 41. minut - Igra se uglavnom na polovini Radničkog, ali nema promene rezultata.(17.43) 38 minut - Dauda šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Čančarević još jednom brani brani i izbija loptu u korner.(17.33) 28. minut - Ninković promašuje penalNinković je prevario golmana Čančarevića, ali je pogodio samo stativu. Usledio je još jedan neverovatan promašaj. Naime lopte se ponovo odbila do Ninkovića koji iz "popravnog" pogađa prečku.
(17.32) 27. minut - Penal za Zvezdu!Mrđa je oboren u kaznenom prostoru.(17.31) 26. minut - Odlična prilika za Zvrezdu. Mrđa je šutirao glavom, ali golman Čančarević brani.(17.25) 20. minut - Stativa za RadničkiSpalević je sa penala šutirao glavom, ali golman Bajković uz pomoć stative izbacuje loptu u korner.

(17.23) 18. minut – Domaći u potpunosti kontrolišu igru, ali fudbaleri Radničkog i dalje odolevaju.(17.14) 9. minut - Zvezda polako, ali sigurno, preuzima inicijativu, međutim i dalje nema ozbilnih šansi na obe strane.(17.09) 4. minut - Gosti su prvi pripretili, ali je Bajković bio siguran.(17.05) Utakmica je počelaPrvo poluvreme

Sastavi:

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Kelhar, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Mailijaš, Ninković, Lazović, Mrđa, Dauda

Radnički 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubanja, Krivokapić. Nedović, Knežević, Adamović, Beljić, Spalević