PRESLIŠALA ŠAMPIONKU INDIJAN VELSA: Ana u osmini finala posle pobede nad Penetom

WTA Majami

Srpska teniserka Ana Ivanović savladala je Italijanku Flaviju Penetu sa 6:4, 6:3 u trećem kolu WTA turnira u Majamiju

MAJAMI - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala masters turnira u Majamiju.Ivanovićeva je u trećem kolu savladala Italijanku Flaviju Penetu sa 6:4, 6:3. Italijanka prošle nedelje osvojila WTA turnir u Indijan Velsu, ali je i u petom susretu sa Anom Ivanović doživela poraz.Ana je do nove pobede stigla posle jednog sata i 18 minuta igre, a u osmini finala će igrati sa boljom iz duela između Hrvatice Done Vekić i Čehinje Petre Kvitova.Ana je odigrala dobar meč protiv Italijanke. Prvi meč je odlučen u veoma uzbudljivom desetom gemu. Ivanovićeva prvo nije iskoristila tri vezane brejk i set lopte. Peneta se odbranila sa tri odlična servisa, ali je Srpkinja ipak bila neumoljiva. Ana je došla do nove set lopte koju koristi za vođstvo od 6:4.Ivanovićeva je na krilima tog brejka zaigrala još bolje u nastavku meča. Odmah je postavila stvari na svoje mesto, pošto je drugi set počela novim brejkom i vođstvom od 3:0. Usledila je rutinska završnica u kojoj je Ivanovićeva bez problema sačuvala rezultatsku prednost.