BEZ MNOGO MUKE: Đoković savladao Fonjinija za četvrtfinale AO

Put ka petoj tituli

Srpski teniser za svega 90 minuta stigao do pobede nad Italijanom

MELBURN - Aktuelni branilac titule u Melburnu, Novak Đoković u meču 4. kola Australijan opena savladao je Italijijana Fabija Fonjinija sa 3:0 (6:3, 6:0, 6:2). Meč na "Rod Lejver" areni trajao je svega 90 minuta.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Stanislasa Vavrinke ili Tonija Robreda.

Italijan ni u jednom trenutku nije bio dostojan rival. Đoković je mogao i ubedljivije do trijumfa, ali od 22 brejk šanse nije iskoristio čak 16.

Od starta je bila vidna želja Đokovića da što pre završi meč, ali u početku mu nije polazilo za rukome da koristi brejk šanse. Prve tri je propustio u prvom gemu koji je servirao Italijan, ali je zato u narednom uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1. U nastavku seta nije bilo brejka, iako je Đoković imao dve nove prilike, pa je prvi set pripao srpskom asu sa 6:3.

Drugi set trajao je svega 28 minuta. Đoković je demorilario malodušnog Fonjinija sa 6:0.

Na startu trećeg gema Italijan je dao znake života, osvojio prva dva gema na svoj servis, ali je Đoković kod rezultata 2:2 napravio brejk i time potpuno slomio otpor rivala. Na kraju ubedljivih 6:2.