KAD JE TEŠKO ŽELJKO: Partizan izgubio od CSKA, ali Fener pobedom u Parizu odveo crno-bele u Top 16

Veliki uspeh kluba iz Humske

Partizan je poražen od CSKA s 73:62, ali su crno-beli izborili Top 16
1 / 5 Foto: Beta

BEOGRAD - Košarkaši Partizana plasirali su se u drugu fazu takmičenja u Evroligi "TOP 16".Košarkaši crno-belih poraženi su večeras u Beogradu od ekipe CSKA rezultatom 73:62 (20:19, 23:17, 16:13, 14:13) u meču poslednjeg, 10. kola grupe A Evrolige. Međutim, Partizan je izborio plasman u TOP 16 pošto je Nanter poražen u Parizu od ekipe Fenerbahčea s 95:76. Partizan i Nanter su takmičenje u prvoj fazi završili sa po tri pobede i sedam poraza, ali su crno-beli zauzeli četvrto mesto jer imaju bolji međusobni skor.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, dok su Žofri Lovernj i Terens Kinsi ubacili po 11. U pobedničkom timu najbolji je bio Saša Kaun sa 12 poena, dok Nenad Krstić, Vitali Fridzon i Soni Vims dodali po 11.Prvo kolo u TOP 16 na programu je 2. januara naredne godine. Partizan će u nastavku takmičenja igrati u grupi F. U ovoj grupi biće još CSKA, Real, Makabi, Bajern, Galatasaraj, Žalgiris i Kuća Laboral ili Panatinaikos.

Partizan - CSKA Moskva 62:73 Hala Pionir Sudije Partizan CSKA Moskva

III četvrtina

Fenerbahče vodi na poluvremenu protiv Nantera, 51:41. Partizan ne koristi prvi napad u drugom poluvremenu, a Micov koristi greške igrača crno-belih za vođstvo od 47:36. Partizan pravi seriju od 5:0 u 23. minutu i smanjuje na 47:41. Partizan je u 26. minutu smanjio na 49:45. Crno-beli su preko Bogdanovića smanjili na 49:47. Krstić je pogodio jedno bacanje, a Musli je smanjio na 50:49. CSKA trojkom Vimsa kažnjava lošu odbranu Partizana u 28. minutu za 53:49. Gosti su u poslednjem minutu poveli s 58:49. Vujošević traži tajm-aut. Crno-beli prave neverovatne greške i dozvoljavaju gostima da u poslednju četvrtinu uđu s vođstvom, 59:49.

II četvrtina

Bogdanović je trojkom doneo vođstvo Partizanu u 12. minutu (22:20). Igralo se potom koš za koš. CSKA je u 13. minutu poveo s 27:24, ali su crno-beli poenima Lovernja izjednačili na 27:27. Gosti su poveli su 29:27, a onda je usledilo nekoliko minuta bez poena kod oba tima. CSKA je potom zaigrao angažovanije i u 19. minutu poveo s 40:34. U ovom delu meča briljirao je Miloš Teodosić. Partizan je preko Muslija smanjio na 40:36. Fridzon je trojkom doneo prednost gostima, 43:36. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvremene. Fenerbahče vodi protiv Nantera plus 10 (38:28).I četvrtinaUtakmica je počela. Kaun izborio slobodna bacanja za CSKA. Gosti idu na akcije preko centra, što im donosi prednost od 3:0. Milutinov postiže prve poene za crno-bele.Kaun je postigao sve poene za goste, a Partizan je preko Musliju uspeo da izjednači na 6:6. Gosti su imali više ofanzivnih skokova što im je donelo u petom minutu 12:8. Crno-beli su napravili veliki broj grešaka u napadu, a igrači ruskog tima su to obilato koristili. Gosti su u 8. minutu poveli s 16:11. CSKA je igrao bolje i poveo na samom kraju prve četvrtine s 18:14. Milosavljević je sa skoro celog terena pogodio trojku u poslednjim sekundama za 20:19. Ovim rezultatom je završena prva četvrtina. Počela je utakmica u Parizu između Nantera i Fenerbahčea.TOK UTAKMICE