IZ DVOJKE U KECA: Zvezda savladala Partizan

143. večiti derbi

Crvena zvezda savladala Partizan u 143. večitom derbiju posle preokreta
1 / 10

BEOGRAD - Crvena zvezda je u odličnom 143. večitom derbiju posle preokreta savladala Partizan sa 3:2 (1:2) i prišla lideru na pet bodova zaostatka. Bio je ovo prvi derbi u kome je tim koji je vodio na poluvremenu izgubio.

Strelci su bili Kasalica u 14, Milivojević u 49. i Milijaš u 74. za Crvenu zvezdu, a Mitrović u 10. i Jovanović (autogol) u 16. minutu za Partizan.

Imao je branilac titule dva puta vođstvo na večerašnjem derbiju, ali je na kraju Zvezda odnela ceo plen i, čini se zahvaljujući mnogo većoj želji u drugom poluvremenu, stigla do velike pobede.

Junak trijumfa crveno-belih bio je kapiten i povratnik u Zvezdu, Nenad Milijaš, koji je u 74. minutu udarcem glavom savladao nesigurnog golmana Nikolu Petrovića.

Crno-beli su bolje počeli meč i u 10. minutu Aleksandar Mitrović iskoristio je lošu reakciju Milana Jovanovića i rutinski savladao Bobana Bajkovića.

Radost gostiju trajala je samo pet minuta, pošto je Kasalica sjajnim volej udarcem zatresao mrežu.

Već u sledećem napadu Partizan je došao do nove prednosti zahvaljujući Jovanoviću, koji je 16. minutu nespretno pogodio mrežu Bajkovića.

Da Jovanović ipak ne bude tragičar utakmice potrudio se Luka Milivojević odličnim udarcem u 49. minutu pod prečku i poravnao rezultat, a potom je usledio sjajan potez Milijaša za pobedu.

Utakmica je počela minutom ćutanja za sve žrtve “Oluje”, a u više navrata na tribinama su mogli da se vide transparenti sa različitim porukama: “Oluja - zločin koji traje” i “U čast svim srpskim generalima”.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 3:2 (1:2)Stadion Crvene zvezde, gledalaca: 44.155Sudija: Miodrag Mažić

STRELCI: Kasalica 14., Milivojević 49., Milijaš 74. - Mitrović 10., Jovanović (autogol) 16.

Žuti kartoni: Mladenović, Milivojević, Mijailović, Kasalica (Crvena zvezda), Smiljanić, L. Marković (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Mikić (Vešović 46’), Spajić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Milijaš, Lazović (Milunović 69’), Kasalica, Mudrinski.

PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Smiljanić, S. Marković, Tomić (Jojić 65’), Ilić, L. Marković, Mitrović.

2. POLUVREME

KRAJ MEČA. CRVENA ZVEZDA JE POBEDILA REZULTATOM 3:2 (1:2)

94. minut - Žuti karton za Mitrovića zbog prigovora.94. minut - Možda i poslednja šansa za Partizan, korner, Smiljanić je vratio loptu u šesnaesterac, ali je Ostojić prebacio gol glavom.92. minut - Velika prilika za Partizan, posle kornera Ivanov je spustio loptu, naleteo na nju Ninković ali je poslao daleko preko gola.90. minut - Sudija Mažić je produžio meč za četiri minuta.88. minut - Žuti karton za Kasalicu.84. minut - Izmena u Partizanu, Ninković menja Lazara Markovića.83. minut - Dimitrijević u Crvenoj zvezdi menja Milijaša, kapitensku traku preuzima Bajković.79. minut - Izmena u Partizanu, umesto Saše Ilića ulazi Stefan Šćepović.77. minut - Koškanja na terenu. Prvo oštar start Spajića nad Mitrovićem, a potom su se pokoškali Lazar Marković i Vešović, Fudbaler Crvene zvezde ostao je na travi. Mladi igrač Partizana dobija žuti karton.74. minut - GOOOOL! Milijaš dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo! Kasalica je prošao po desnoj strani, centrirao a Milijaš glavom matirao Petrovića.70. minut - Milijaš izvodi korner za Crvenu zvezdu, prethodno je Ostojić u poslednjem minutu intervenisao ispred Milunovića.68. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Lazovića u igri je Milunović.66. minut - Izmena u Partizanu, umesto Tomića u igri je Jojić.65. minut - Posle dužeg vremena opasan napad Partizana. Lazar Marković je centrirao ali je ispred Mitrovića odbrana Crvene zvezde otklonila opasnost.63. minut - Žuti karton za Milivojevića posle oštrog starta nad Lazarom Markovićem.61. minut - Veliki kis Ostojića, koji je pokušao da vrati loptu Petroviću, Lazović je presekao loptu ali je otišao suviše u stranu. Ipak je uspeo da centrira ka Milijašu, ovaj dodao do Kasalice, ali napadač Crvene zvezde šutira preko gola. Dosta agresivnija igra Crvene zvezde u drugom poluvremenu.59. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Vešović je centrirao, Kasalica vratio loptu ka Lazoviću, a ovaj šutirao preko gola. Mogli su crveno-beli do vođstva.55. minut - Dubinska lopta ka Mudrinskom, ali je Petrović brži.54. minut - Grobari su razvili transparent "Zar titule naše toliko bole, kad vam je u svakoj pesmi Tole?"51. minut - Prekršaj za Partizan na oko 25 metara od gola Crvene zvezde. Vešović je faulirao Lazara Markovića. Tomić šutira pod prečku, Bajković izbacuje loptu u korner. Posle kornera defanzivci Zvezde otklanjaju opasnost.50. minut - Prvi žuti karton, dobija ga Mladenović posle starta nad Tomićem.49. minut - GOOOL! Luka Milivojević fantastičnim udarcem donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi. Ostavili su defanzivci Partizana Milivojevića samog na oko 25 metara, igrač Zvezde je snažno šutirao, a lopta je očešala prečku i završila u golu Partizana. Zakasnili su Saša Marković i Smiljanić.47. minut - Prva akcija u drugom poluvremenu za Partizan, Saša Marković šutira, ali bez većih opasnosti po gol Bajkovića.46. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, umesto povređenog Mikića u igri je Vešović. Na severnoj tribini zapaljena je zastava EU.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut - Nalet Partizana, Miljković centrira, ali Mikić otklanja opasnost. Nastavak akcije, Tomić centrira, Mladenović otklanja opasnost.45. minut - Nova opasnost pred golom Partizana, Lazović je centrirao sa desne strane, ali je lopta preletela sve igrače. Poigravao se potom Miljković, umalo pogrešio, ali je iznudio prekršaj.44. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu, Mikić je ušao u kazneni prostor, pokušao iskosa sa ivice peterca da ubaci loptu u sredinu, ali je Petrović intervenisao.42. minut - Slobodan udarac za domaćina sa oko 30 metara iskosa sa leve strane. Petrović je siguran posle centaršuta.41. minut - Opasan napad Crvene zvezde, Kasalica je sam sebi napravio poziciju za šut, ali je Petrović krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Otklanjaju opasnost defanzivci Partizana posle centaršuta Milijaša.41. minut - Odlično se Lazevski ubacio na pas Ivanova, ali je Bajković za delić sekunde bio brži i uhvatio loptu.38. minut - Mijailović je prešao dobrih 40 metara, na ivici šesnaesterca uposlio Kasalicu, ovaj centrirao, ali je ispred Mudrinskog intervenisao Ivanov i otklonio opasnost.36. minut - Nova akcija Partizana po desnoj strani, Miljković je centrirao ka Mitroviću, ali je Bajković ovog puta bio siguran i uhvatio loptu.33. minut - Remplovanje Kasalice i Mitrovića na ivici kaznenog prostora Crvene zvezde, sudija Mažić se nije oglasio.32. minut - Nova velika prilika za Partizan. Jovanović je pogrešio na sredini terena, Mitrović uposlio Lazara Markovića, ovaj između trojice ušao u šesnaesterac, ali je loše šutirao. Stopostotna šansa za crno-bele je otišla u nepovrat.30. minut - Partizan je smirio igru, Zvezda uglavnom pokušava dugim loptama ka napadačima.26. minut - Prekršaj u korist Crvene zvezde na oko 30 metara iskosa sa desne strane. Milijaš centrira, Ivanov odbija, Milivojević naleće na loptu ali je šalje daleko od gola crno-belih.25. minut - Novi opasan napad Partizana, crno-beli su pleli mrežu na oko 30 metara od gola Crvene zvezde, Miljković je centrirao, a Mitrović glavom poslao loptu pored gola. Mlaka igra crveno-belih u odbrani, dosta prostora prepuštaju igračima Partizana.19. minut - Zvezda preuzima blagu inicijativu, ali nema šansi za pogodak.16. minut - GOOOL! Kakav početak derbija! Milan Jovanović postiže autogol i Partizan ponovo vodi! Odlično je Lazar Marković prošao po levoj strani pored Mijailovića, centrirao a Jovanović je sa pet metara zakucao loptu u sopstvenu loptu!14. minut - GOOOOL! Kasalica donosi izjednačenje, Mikić je izveo kontru, dodao do Lazovića, ovaj centrirao, a Kasalica sa oko 10 metara matirao Petrovića.14. minut - Kontra Lazara Markovića ali slab šut, Bajković hvata.13. minut - Meč je nastavljen, Mikić je iznudio korner. Petrović hvata loptu posle centaršuta Milijaša.11. minut - Nova opasnost pred golom Zvezde, ali Bajković izbija loptu ispred Mitrovića. Meč je prekinut na kratko zbog gustog dima koji je posledica bakljade na južnoj tribini.10. minut - GOOOOL!!! Mitrović donosi Partizanu prednost 1:0. Bakljada na južnoj tribini. Sjajno je Saša Ilić uposlio Mitrovića, a ovaj pored dvojice igrača Crvene zvezde matirao Bajkovića! Debitant u večitim derbijima postiže prvi gol na 143. derbiju.8. minut - Milijaš je ukrao loptu na sredini terena koji pripada gostima, dodao do Lazovića, ovaj prošao Lazevskog, centrirao, ali je lopta preletela gol.5. minut - Tomić je centrirao sa leve strane, ali je odbrana Crvene zvezde na mestu. Nema većih uzbuđenja.3. minut - Početno ispitivanje snaga, lopte je uglavnom u nogama fudbalera Partizana.1. minut - Vreme je idealno za igru, temperatura 7 stepeni. Minut ćutanja pre početka meča u spomen žrtvama akcije "Oluja". Crno-beli su pokušali prvi da priprete.

Crvena zvezda će u prvom poluvremenu napadati ka južnoj strani, Partizan ka severnoj. Navijači Crvene zvezde su pred početak meča razvili transparent "Znaš kako se postaje šampion? Izađeš na teren i pobediš" i napravili bakljadu. Domaći navijači su razvili i transparent "Oluja - zločin koji traje".