(KURIR TV) ORLOVI BEZ IČEGA: Litvanci nam uzeli Rio, a Francuzi bronzanu medalju

Dva bolna poraza

EP Košarka -
Srbija je u meču za treće mesto pred oko 25.000 gledalaca poražena od domaće selekcije 68:81
1 / 8 Foto: Kurirsport

LIL - Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Lilu. Srbija je u meču za treće mesto pred oko 25.000 gledalaca poražena od selekcije Francuske 68:81 .

Zlato je osvojila Španija, koja je pobedila Litvaniju 80:63.

Srbija je Evrobasket završila na četvrtom mestu. "Orlovi" su na EP odigrali devet utakmica, dobili sedam, a poraženi su na dve.Srbija je pobedila Španiju (80:70), Nemačku (68:66), Island (93:64), Tursku (91:72), Italiju (101:82). Naša selekcija je potom u Lilu u osmini finala savladala Finsku (94:81), a potom Češku (89:75) u četvrtfinalu. Srbija je u polufinalu izgubila od Litvanije (64:67), a onda i u borbi za bronzu od domaćina Francuske (81:68).

Naša reprezentacija nije obezbedila direktan plasman na OI naredne godine u Rio, a moraće da igra u dodatnim kvalifikacijama koje su na programu u julu naredne godine.

40. minut - Rutinska igra Francuza na kraju - 68:78

Nije bilo snage za preokret, domaćin je rutinski završio posao

37. minut - Sve manje nade za povratak 59:72

Francuzi ne daju da se vratimo u meč, mnogo problema nam prave kada igramo odbranu,

34. minut - Nikako da spustimo na manje od devet razlike 53:62

Rezultat se dugo ne menja, a potom Francuzi na četiri i po minuta pre kraja trojkom Furnijea odlaze na plus 12 - 55:67

32. minut - Srbiji treba odbrana da se vrati u meč 51:60

Naša selekcija je poslednji kvartal počela agresivnije, rešena da pokuša da se odbranom vrati u utakmicu.

29. minut - Trojka Bogdanovića, vraća je Furnije 42:58

Francuzi potpuno kontrolišu sve što se dešava na terenu, Srbija nema napad, a i odbrana je nekako poustila, kao da je poraz od Litvanije potpuno demoralisao tim

26. minut - Sale traži minut odmora - 39:52

Selektor Đorđević je zatražio minut odmora, traga za postavom, koja će doneti preokret i malo duži period bolje igre. Nema poena Teodisića iz igre

24. minut - Teodosić upisao prve poene - 39:46

Kapiten Srbije je fauliran u šutu za tri poena, pa je sa penala upisao prve poene na meču. Teško igramo, ali držimo korak sa domaćinom

22. minut - Francuzi opet beže - 32:40

Na startu drugog pšoluvremena naša odbrana nema rešenje za napad domaćina, pa Francuska beži na 40:32

15:01 - Počinje treća četvrtina

14:52 - Na tribinama 25.000 navijača

Francuska ima veliku podršku navijača u Lilu. Prisutno je 25.000 gledalaca

20. minut - Na poluvremenu - 5 - 32:37

Naš tim jhe odigrao jedan tečan napad, ali je vreme isteklo pre šuta Raduljice. U nastavku ighre, Erceg je pogodio trojku i smanjio zaostatak - 31:37. Do poluvremena samo je Kalinić ubacio jedno bacanje.

19. minut - Francuzi beže - 28:37

Igra Srbije deluje stijhijski, nema napada, a i odbrana je bez koncentracije pa Francuzi imaju do sada maksimalnih plus 9 - 37:28

18. minut - Napad ne ide - 28:31

Igra našeg tima u napadu, se svodi na šut za tri poena, što ne daje rezultat, a uz to u zaostatku smo i kada su skokovi u pitanju

16. minut - Drže nas trojke Markovića 26:27

Plej našeg tima je pogodio dve trojke i tako sprečio Francuze da se odlepe

13. minut - Francuzi vraćaju prednost - 20:23

Serijom 7:0 domaćin je prešao u vođstvo. Igra je malo stala, pa je selektor Đorđević tražio predah od minuta

12. minut - prvo vođstvo Srbije - 20:16

Sa 4 poena, po dva Nedovića i Bogdanovića, naš tim je prvi put poveo

10. minut - 5 poena Bogdanovića 16:16

Posle pet vezanih poena Bogdanovića prva četvrtina okončana je nertešeno 16:16

9. minut - Igra se koš za koš 11:17

Igra se koš za koš, a domaća ekipa je uspela da sa dva vezana napada u kojima je poentirala preko Želabala i Lovernja, stekne do sada najvećih plus 5 - 16:11

6. minut - Tehnička Đorđeviću - 5:10

Zbog prigovora selektor Srbije je dobio tehničku grešku

5. minut - Simonović pogađa trojku - 5:7

Posle tri promašaja u šutu za tri poena, Simonović je pogodio i smanjio zaostatak našeg tima za Francuzima. Napad opet ide teško.

3. minut - Francuzi bolje počeli - 2:5

Francuzi su bolje počeli meč i na startu vode 5:2. Opet nas neće šut.

13:35 - Košarkaši su na terenu, navijači Srbije veruju u pobedu

Iako se igra protiv domaćina, navijači Srbije, koji su uspeli da dođu do ulaznica za meč, veruju da će selektor i košarkaši uspeti da se oporave i savladaju Francusku. Inače, selektor je juče u razgovoru sa novinarima, sam istakao da nam rtermin u kom se igra, odgovara, aludirajući na činjenicu da smo sve popodnevne mečeve pobedili

13:08 - OVAKO JE GOVORIO SALE ĐORĐEVIĆ: Moje vreme tek dolazi, samo da porastem još neki santimetar!Idem u Desetu gimnaziju, treći razred, smer fizika. Vrlodobar sam đak, pre podne trening, pa trči u školu, pa uveče opet trening. Više pročitajte OVDE

12:15 - SRBIJA, IPAK U FINALU: Belošević sudi meč za zlato na EvrobasketuUz Beloševića, za arbitre u duelu Litvanaca i Španaca su još određeni i Italijan Luiđi la Monika i Ukrajinac Boris Rižik. Opširnije pročitajte OVDE.

11:32 - ŠAMPION PISAO KOŠARKAŠIMA: Evo šta je Teu i drugovima poručio Andrija Prlainović

Glavni cilj ove generacije treba da bude prvo plasman na OIimpijske igre u Riju, a onda i dobar nastup na samim Igrama, ističe kapiten naših vaterpolista. Opširnije pročitajte OVDE.

10:41 - (VIDEO) POBEĐIVALI SMO IH ZA BRONZU: Evo bilansa košarkaša u duelima sa Francuskom

Od 25 duela koliko je ukupno igrano, Srbija je slavila 19 puta, a od 19 duela na Evrobasketu dobili smo 16. Opširnije pročitajte OVDE 10:11 - SLAVNIĆ I GRBOVIĆ PORUČILI KOŠARKAŠIMA: Morate da uzmete bronzu

Goran Grbović veruje da su igrači dali više od mogućeg da bi izborili finale, a čuveni Zoran Slavnić misli da je protiv Litvanije zakazao stručni štab. Opširnije pročitajte OVDE

09:58 - (FOTO) SVI SE PITAJU KO JE: Devojka srpskog košarkaša zapalila internet tokom meča sa Litvanijom

Lepa brineta je na kratko bila u kadru tokom prenosa, ali je to bilo dovoljno za bujicu komentara. Opširnije pročitajte OVDE

09: 45 - Dijao: Medaljom da se odužimo navijačima

Boris Dijao rekao je da francuski košarkaši žele da se bronzom oduže navijačima koji su ih bodrili u poslednje dve nedelje. “Mislim da smo se oporavili od meča sa Španijom, šta je tu je, pokušaćemo da osvojimo i ovu bronzanu medalju i da se bar na taj način odužimo na ljudima koji su dolazili da nas bodre, pred 27.000 naših navijača”, rekao je Dijao.

09:30 - Đorđević: Idemo na pobedu

Srpskim košarkašima teško je pao poraz u polufinalu, ali je selektor Đorđević rekao da ekipa mora fizički i mentalno da se vrati ukoliko želi da osvoji medalju.

“Idemo na pobedu kao i što smo išli na svakoj utakmici do sada. Moramo fizički i mentalno da se vratimo. Ako je neko povređen, to su Francuzi i svakako će izaći na teren i sa osvetničkom željom. Želimo da izbegnemo ono što se desilo na primer u Turskoj 2010. Daj Bože da u narednih deset godina igramo u polufinalima, pa makar gubili utakmice na jednu loptu”, rekao je Đorđević.