SRBIN U CENTRU PAŽNJE NA ALIJANC ARENI: Grujić šokirao Bajern usred Minhena, a onda napravio glupost zbog koje je Herta ostala bez pobede nad šampionom (VIDEO)

PREMIJERA BUNDESLIGE

Fudbaleri Bajerna i Herte igrali su nerešeno 2:2 (1:2) u prvoj utakmici nove sezone Bundeslige.

Srpski fudbaler Marko Grujić, koji nosi dres kluba iz Berlina, bio je u centru pažnje, prvo je postigao gol, a onda omogućio domaćinu da izjednači i stigne do boda.

Šampion Nemačke je poveo preko Levandovskog u 24. minutu, izjednačio je Ibišević u 36, a samo dva minuta kasnije bilo je 1:2.

Upravo je Ibišević dao odličnu loptu Grujiću, koji je poput vrhunskog napadača izašao preg golmana Nojera i matirao ga.

Međutim, u 59. minutu Grujić je bez potrebe oborio Levandovskog u kaznenom prostoru Herte, pa je sudija Osmers pokazao na belu tačku, a upravo je Poljak svojim drugim golom doneo izjednačenje - 2:2.

Na kraju, osvojenim bodom daleko su zadovoljniji gosti, jer je Bajern važio za apsolutnog favorita.

Inače, srpski vezista je i dalje pod ugovorom sa Liverpulom, ali se Herta izborila da Grujić i ove sezone bude stanovnik Berlina i nosi njen dres kao pozajmljen igrač.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Profimedia)