ORLOVI IZGUBILI U KOBEU, PRVI PORAZ PIKSIJA: Selekcija Japana slavila nad Srbijom na "Kirin Kupu"

PRIJATELJSKI MEČ

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Japana sa 0:1 u drugoj utakmici na "Kirin Kupu" u Kobeu.

Izabranici Dragana Stojkovića imali su nekoliko prlika u prvih 45 minuta koje nisu uspeli da iskoriste, a već na startu drugog poluvremena Japan je došao do vođstva.

U 48. minutu mrežu Srbije zatresao je Ito, a isti igrač u 63. minutu na drugoj stativi pronašao Ada Onaivua, koji je postigao gol, ali je on zbog ofsajda poništen.

Imao je Japan šanse u nastavku meča, ali je Rajković uspeo da zaustavi pokušaje Takume Asana.

Ovo je prvi poraz Srbije otkako je Stojković postao selektor, a kombinovani tim na turneji u Japanu, prethodno je odigrao nerešeno sa Jamajkom (1:1).

2. poluvreme

90+3 minut - KRAJ MEČA! Srbija - Japan 0:1

86. minut - Takuma Asano opasno zapretio Orlovima! Šutirao je bivši fudbaler Partizana, ali pravo u Rajkovića koji je spremno dočekao udarac

84. minut - Usporila igra na obe strane...

76. minut - Na terenu je i bivši fudbaler Partizana, Takuma Asano. Umesto strelca jedinog gola, Ita.

70. minut - Minamino je šutirao sa 20 metara, a Rajković je odbranio

64. minut - Još jedan gol Japana, ali na sreću - iz ofsajda!

53. minut - Sjajan slobodan udarac Terzića na levoj strani, pronašao je Stefana Mitrovića, ali šut glavom kapitena nije bio preblem za japansku odbranu

48. minut - GOL! Japan vodi golom Ita posle kornera. Bila je to uigrana akcija, Rajković ništa nije mogao da uradi!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - MAKARIĆ PROMAŠIO VELIKU PRILIKU ZA VOĐSTVO ORLOVA! Lopta je završila pored gola domaćina

42. minut - Prva konkretna šansa Srbije, ali bez uspeha. Dejan Joveljić je zapretio sa oko 20 metara, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

34. minut - Prvi šut u okvir gola u 34. minutu! Ito je zapretio, ali Rajković bio siguran

33. minut - I dalje bez šansi

24. minut - Orlovi bez ideje, Japanci pokušavaju da nametnu brz tempo igre

17. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena

8. minut - Za sada bez konkretnih šansi na obe strane

3. minut - Stefan Mitrović zaustavlja napad Japana nakon kojeg je usledila kontra, ali bez konkretne završnice

12.30 - Meč je počeo!

SASTAVI

SRBIJA: Rajković - Spajić, S. Mitrović, Pavlović - N. Jović, Gudelj, Ne. Maksimović, Terzić - Grujić - Joveljić, Makarić

JAPAN: Gonda, Ueda, Muroja, Nagatomo, Taniguči, Morita, Kamada, Minamino, Furuhaši, Hašimoto, Ito.

Meč je na programu od 12.25 po srednjoevropskom vremenu.

U prvoj utakmici "Kirin Kupa" izabranici Dragana Stojkovića Piksija odigrali su nerešeno sa Jamajkom.

Selektor Srbije je u Japan poveo kombinovani sastav, uz nekoliko standardnih prvotimaca.

Priliku će dobiti fudbaleri koji nemaju veliku minutažu u nacionalnom dresu.