ZVEZDA POKAZALA ZUBE PRVAKU EVROPE: Bukari RASPEVAO DELIJE, pa Mančester siti pokazao zašto je najbolji! VIDEO

Liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester sitija u utakmici 1. kola grupe G Lige šampiona rezultatom 3:1

Golove za trijumf šampiona Evrope na stadionu Etihad postigli su Hulijan Alvares u 47. i 60. minutu i Rodrigo u 73, dok je strelac jedinog pogotka za crveno-bele bio Osman Bukari u 45. minutu.

Imao je Siti potpunu incijativu u prvom poluvremenu, ređale su se prilike pred golom Omrija Glazera, ali je Izraelac svaki put sačuvao svoju mrežu.

Najbolju priliku ekipa Pepa Gvardiole imala je u 25. minutu kada je Erling Haland pogodio prečku posle udarca glavom sa oko pet metara.

Zvezda je prvi put zapretila u 30. minutu, kada je posle kontranapda golman Ederson na petercu presekao dodavanje Hvanga ka Šerifu Endijaeu i tako sprečio crveno-bele da dođu do vođstva.

Šampion Srbije iznenadio je domaćina u 45. minutu kada je Osman Bukari iskoristio dodavanje Mirka Ivanića u prazan prostor, istrčao kontru i u situaciji "jedan na jedan" lako savladao Edersona.

Siti je i u drugom delu apsolutno kontrolisao situaciju i posle manje od 120 sekundi stigao do izjednačenja. Odbrana crveno-belih nije bila dobro postavljena, a Haland je dodavanjem iza leđa defanzivaca crveno-belih uposlio Alvaresa koji je zaobišao Glazera i prosledio loptu u mrežu Zvezde.

Novu dobru priliku šampion Evrope imao je u 57. minutu kada je Glazer uz dosta sreće sačuvao svoj gol. Alvares je šutirao sa oko 20 metara, ali je Izraelac uspeo samo da je odbije do Halanda, koji je potom iz prve samo pogodio Glazera.

Domaćin je u 60. minutu stigao do preokreta. Posle mnogo dobrih intervencija Glazer je prilikom centaršuta Alvaresa iz slobodnog udarca loše procenio let lopte i prilikom pokušaja da je "izboksuje" skrenuo loptu u svoju mrežu i doneo radost domaćinu.

Zvezda je samo četiri minuta kasnije posle još jednog kontranapada imala dobru priliku da izjednači, ali je Hvang sa oko 15 metara šutirao pravo u Edersona.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno u 73. minutu kada je Rodrigo šutem sa ivice šesnaesterca savladao Glazera koji je pokušao "paradom" da sačuva svoju mrežu, ali u tome nije uspeo.

U prvom meču ove grupe, Lajpcig je ranije danas u gostima pobedio Jang Bojs sa 3:1.

Zvezda će u narednom kolu, 4.oktobra na stadionu Rajko Mitić dočekati Jang Bojs, dok će Siti gostovati Lajpcigu

1 / 18 Foto: Andrew Yates / imago sportfotodienst / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

88. minut - Pokušava Zvezda da smanji rezultat , par opasnih situacija pred golom građana

85. minut - Pokušao je Doku sa distance boksuje Glazer!

82. minut - Umesto Hvanga i Bukarija u igri su Kangva i Degenek

Pep Gvardiola

81. minut - Zvezda se otvorila, Kraso se spetjao

78. minut - U igri je Lučić umesto Mitrovića

77. minut - Siti je u naletu ređaju se šanse pred golom Zvezde

73. minut - GOL, RODRI 3:1! Španac je sjajno prošao, otvorio stopalo i šutirao u dalji ugao nemoćmog Glazera

68. minut- Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Ivanića i Ndiajea u igri su Kraso i Olajinka

67. MINUT -Sjajan prodor Ivanića i šut , brani Ederson

64. minut - Glazer ponovo sjajno brani šut Halanda glavom sa tri metra

61. minut - Odmah je Zvezda mogla do izjednačenja, Ivanić je izbacio Hvanga koji šutira pravo u Edersona

60. minut - GOL, 2:1, ALVAREZ! Velika greška Glazera centrirao je Alvarez Glazerloše procenio let lopte koja završava u mreži Zvezde.

57. minut - Šutirao je Alvarez, Glazer kratko odbija loptu do Halanda koji natrčava ali Izraelac ponovo sjajno interveniše

55. minut - Siti žestoka napada, "građani" žele što pre potpuni preokret.

52. minut - Voker je postigao gol, ali se nalazio u ofsajdu.

47. minut - GOL 1:1, ALVAREZ! Siti je nažalost vrlo brzo izjednačio. Haland je izbacio Alvareza ovaj bio brži od Glazera i ugurao loptu u mrežu

46.minut - Utakmica je nastavljena

1 / 11 Foto: Screenshot

Prvo poluvreme:

- Završeno je prvo poluvreme

45. minut - GOOL! 0:1! BUKARI! Sjajna kontra Zvezde, Ivanić je poslao sjajnu loptu Bukari je istrčao ispred Edersona i matirao ga.

Domaćin je tražio ofsajd, pomoćni sudija Lusijano Maja iz Portugalije je podigao zastavicu, ali je VAR pokazao da se napadač Crvene zvezde nalazio u dozvoljenoj poziciji.

i pogodio mrežu! Nakon VAR provere gol je priznat!

44. minut - Umesto povređenog Bernarda Silve u igri je Žeremi Doku

43. minut - Zvezda pokušava kontrama, ali mnogo grešaka u pasu.

41. minut - Neverovatni Glazer brani šut Fodena sa pet metara

38. minut - Šutira Alvarez sa distance, ponovo sjajno brani Omri Glazer

Mančester siti, Crvena zvezda, Liga šampiona

34. minut - Novi pokušaj Halanda iz šesnaesterca, preko gola

32. minut - Pokušao je Bernando Silva, pravo u Glazera

30. minut - Brza kontra Zvezde, defanzivci Sitija u poslednji čas otklanjaju opasnost

29. minut- Snažan pokušaj Vokera, izblokirao ga je Rodić. Nakon kornera šutira Ake, fantastično brani Glazer

25. minut - Velika sreća za crveno-bele, nakon greške Stamenića, brza akcija Sitija, Haland glavom sa pet metara pogađa prečku

23. minut - Rodri dobija žuti karton zbog neopreznog starta na Bukarijem

21. minut - Zvezda vreba iz kontre i brzonog Bukarija koji je loše prihvatio loptu u obećavujućoj situaciji

20. minut - Srećom po Zvezdu Haland nakon centaršuta nije dobro zahvatio loptu glavom

17. minut - Ponovo sjajan Glazer, nakon brze akcije Sitija i šuta Alvareza

15. minut - Sjajna intervencija Glazera posle šuta Rodrija sa penaltika

Zvezda

13. minut - Ogroman posed domaćina 77 odsto za sada, ipak bez pravih prilika, Zvezda za sada odoleva

9. minut - Već treći korner za Mančester siti, Bernando Silva je uposlio Fodena, koji šutira preko gola

6. minut - Očekivana inicijativa "građana" i veliki posed lopte

3. minut - Prvi pokušaj Sitija, posle kornera probao je Njunez, šutirao je preko gola.

- Stadion u Mančesteru je prepun napunio se vrlo brzo bukvalno pet minuta pred meč

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Mamčester siti je predstavio pehar Lige šampiona i sa navijačima slave titulu prvaka Evrope

Zvezda

- Boks sa Delijama nalazi se odmah iza gola.

Zvezda

Ederson - Walker (C), Dias, Ake, Gomez - Rodrigo,Nunjez, Bernardo Silva, Alvarez, Foden - Haaland

Glazer - Mijailović, Điga, Dragović (C), Rodić - Stamenić, Hvan, Bukari, Ivanić Mitrović - Endiaje

1 / 9 Foto: Kurir Sport/Aleksandar Radonić

- Omladinci Zvezde osetili su snagu vršnjaka iz Mančester sitija.