REAL NA PENALE IZBACIO MANČESTER SITI! Evropa traži novog šampiona: Kovačić i Silva tragičari! Lunin heroj

Revanš četvrtfinala

Fudbaleri Reala plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Madriđani su posle penala izbacili aktuelnog šampiona Mančester siti. U prvoj utakmici je bilo 3:3. Posle 90 minuta bilo je 1:1, takođe i posle dva produžetka.

U penal seriji je domaćin bolje otvorio seriju, pošto je Luka Modrić promašio penal.

Usledio je međutim promašaj Bernarda Silve, potom i Matea Kovačića, što su igrači Reala umeli da iskoriste i preciznim udarcima donesu plasman u polufinale.

Real će u polufinalu igrati protiv Bajerna, koji je izbacio Arsenal.

U drugom polufinalu se sastaju Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund.

MANČESTER SITI - REAL (prva utakmica 3:3) 1:1 (0:1)

(De Brujne 76 - Rodrigo 12)

BAJERN - ARSENAL (prva utakmica 2:2) 1:0 (0:0)

(Kimih 63)

TOK MEČEVA

PENALI

3:4 - Antonio Ridiger je doneo Realu plasman u polufinale Lige šampiona.

3:3 - Golman Sitija Ederson je precizan.

2:3 - Načo je siguran.

2:2 - Fil Foden je siguran na početku četvrte serije.

1:2 - Lukas Vaskez je precizan.

- - Kovačić nije precizan, Lunin brani!

1:1 - Belingem je siguran.

- - Bernardo Silva je promašio penal. Lunin je odbranio. Suviše ležerno po sredini je pokušao Silva.

- - Modrić promašio penal. Tačnije, Ederson brani!

1:0 - Alvarez je precizan.

Mančester siti, Real, Liga šampiona

2. PRODUŽETAK

120. minut - Alvarez pokušava

Pokušao je napadač Sitija, ali je slab bio pokušaj.

115. minut - Siti plete mrežu, ali bez ozbiljnog pokušaja

Igraju fudbaleri Sitija ispred kaznenog prostora Reala, međutim svaki njihov pokušaj se završava neuspešno.

112. minut - Dvostruka izmena u Sitiju

Mateo Kovačić i Džon Stons menjaju Kevina de Brujnea i Manuela Akandžija.

112. minut - Pokušaj Reala

110. minut - Izmena u Realu

Eder Militao menja Danija Karvahala. Predugo traje prekid, gostima kao da ponestaje daha.

109. minut - Prekid

Karvahal je pao na teren, u pitanju su grčevi. Verovatno sledi izmena.

1. PRODUŽETAK

105+1. minut - Prvi korner za Real

Siti je do sada izveo 17 kornera. Ridiger je imao sjajnu priliku ali sa tri metra je šutirao pored stative. Velika šansa za goste.

102. minut - Izmena u Realu, zvižduci za Vinisijusa

Izlazi Vinisijus Žunior, ulazi Lukas Vaskez.

95. minut - Neverovatan podatak

Siti je izveo do sada 16 kornera, Real nijedan.

91. minut - Haland izlazi iz igre

Pep Gvardiola menja u špicu napada. Umesto Erlinga Halanda u igri je Hulijan Alvarez.

2. POLUVREME

KRAJ U MANČESTERU: GLEDAĆEMO PRODUŽETKE

Regularnih 90 minuta utakmice Mančester siti - Real završeno je rezultatom 1:1.

Golove su dali Rodrigo u 12. za Real i Kevin de Brujne u 76. minutu.

U prvoj utakmici u Madridu je bilo 3:3, pa ćemo gledati produžetke.

KRAJ U MINHENU: BAJERN JE U POLUFINALU!

Golom Džošue Kimiha u 63. minutu utakmice protiv Arsenala, fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

U prvoj utakmici u Londonu rezultat je glasio 2:2.

Bajern je treći polufinalista, a drugi iz Nemačke. Pre njega plasman su obezbedili Borusija iz Dortmunda i Pari Sen Žermen.

90+4. minut - Nervoza u finišu u Mančesteru

Mendi je dobio žuti karton.

90+3. minut - Nervoza u finišu u Minhenu

Žuti za Kimiha i Bajerna i žuti za Žezusa u Arsenalu.

90+2. minut - Real bez kornera

Za 90 i kusur minuta Real nije izveo nijedan korner. Siti ih ima 14.

90. minut - Rodri požuteo

Fudbaler Sitija je zaustavio Dijaza s leđa u kontri.

89. minut - Izmena u Bajernu

Tuhel uvodi Upamekana umesto Sanea, dodatno pojačava odbranu trener Bajerna.

88. minut - Haland šutira pored gola

Norvežanin je po ko zna koji put najviši u skoku, međutim šutira pored gola.

88. minut - Arsenal propušta priliku

Edegard je bio u šansi i promašio. Ima li vremena za goste?

84. minut - Izmena u Realu

Umesto Rodriga, strelca gola, u igri je Brahim Dijaz. Anćeloti pojačava vezni red.

84. minut - Žuti za Vajta

Fudbaler Arsenala je preoštro faulirao Gereira.

82. minut - Kakav promašaj De Brujnea

Au kakav promašaj De Brujnea. Sa desetak metara neometan šutirao je iznad prečke. Svi u Mančesteru se hvataju za glavu. Promašio je polufinale.

79. minut - Modrić ulazi umesto Krosa

Anćeloti menja veterane iz srednjeg reda, umesto Tonija Krosa u igri je Luka Modrić.

78. minut - De Brujne umalo za preokret

Sjajan šut De Brujnea sa oko 20 metara, lopta tik iznad prečke izlazi van terena.

76. minut - GOOOL! De Brujne izjednačio - 1:1

Neverovatna greška Ridigera omogućila je Sitiju da izjednači. Doku je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji, Ridiger je kratko odbio loptu, ali pravo na nogu De Brujneu koji je sa tri metra iznad glave Luninu poslao loptu u mrežu.

75. minut - Izmena u Bajernu

Prva promena kod Bavaraca. Tuhel je izveo Mazrauija i uveo Kima, pojačava defanzivu.

72. minut - Prva izmena u Sitiju

Umesto Griliša, u igri je Džeremi Doku.

72. minut - Veliki nalet Bajerna

Prošlo su domaći fudbaleri po desnoj strani, pokušao je prvo Sane, potom i Kimih, ali od svega samo korner.

70. minut - Lunin izrasta u junaka Reala

Griliš je ušao u šesnaesterac gostiju, šutirao kroz noge Karvahalu, ali se golman Reala nije dao.

69. minut - Neverovatan podatak, u kornerima 13-0

Siti je izveo 13. korner, Real nema još nijedan. Ali, gosti vode.

68. minut - Arteta menja

Dvostruka izmena u Arsenalu. Umesto Martinelija u igri je Trosar, a umesto Žoržinja Gabrijel Žezus.

66. minut - Sane propustio priliku da nokautira Arsenal

Gosti su u nokdaunu. Bajern je posle gola krenuo još jače, Sane je šutirao, a zamalo bio neprecizan.

63. minut - GOOOL! Bajern vodi - 1:0

Džošua Kimih je zatresao mrežu Arsenala! Sjajna akcija domaćina, lopta je sa desne prebačena na levu stranu, usledio je centaršut Gereira, a Kimih je naleteo i glavom prosto zakucao loptu u mrežu Arsenala.

61. minut - Žuti za Gvardiola

Hrvatski fudbaler je faulirao Belingema u situaciji kada je pretila kontra Reala.

59. minut - Žuti za Griliša

Fudbaler Sitija je preoštro startovao na Karvahalu. U prvom poluvremenu je Karvahal dobio žuti zbog starta na Grilišu.

55. minut - Lajmer dobio žuti karton

Lajmer je zaustavio faulom nad Odegardom napad Arsenala.

52. minut - Načo ispred praznog gola izbacuje loptu

Golman Lunin je ispao, lopta je krenula ka praznog golu, ali je Načo ispred Halanda izbacio u korner.

47. minut - Griliš gađa u Lunina

Krenuo je Siti jako u drugom poluvremenu, Griliš hvata volej sa 16 metara, ali pravo u Lunina.

46. minut - Bajern pogodio okvir gola, i to dva puta

Prvi napad Bajerna u drugom poluvremenu, Kimih je centrirao, a Gorecka glavom šutirao i pogodio prečku. Potom je i Gereiro pogodio stativu.

Interesantno je da ni u jednoj od četiri ekipe nema izmena u poluvremenu.

1. POLUVREME

45. minut - Foden šutira

Foden šutira preko gola sa oko 22-23 metra.

44. minut - Novi korner za Siti, već osmi

Dominacija Sitija u polju, ali bez završnice. Siti je posle centaršuta Fodena dobio osmi korner. De Brujne je izveo korner, lopta je išla u gol, a Lunin je poslao u korner. Deveti korner.

38. minut - Žuti za Karvahala

Oborio je s leđa Griliša koji ga je prošao po levoj strani.

37. minut - Griliš pogađa spoljni deo mreže

Siti napada uglavnom po levoj strani. Haland je gurnuo loptu do Griliša, on je zahvatio ali samo spoljni deo mreže pogodio.

32. minut - Nojer spasava Bajern

Dve velike prilike za Arsenal, prvo je Haverc zakasnio, a zatim je Martineli šutirao, a Nojer odbranio.

29. minut - Ponovo Haland

Norvežanin je još jednom bio najviši u skoku u šesnaestercu Reala, ali Lunin brani.

27. minut - De Brujne šutira, Lunin brani

Nalet Sitija, De Brujne je šutirao sa 15-tak metara, Lunin odbio loptu u korner.

26. minut - Opasna kontra Reala

Vinisijus je između trojice prosledio loptu do Karvahala, ali ovaj nije napadač. Njegov šut je izblokiran.

25. minut - Još jedna šansa za Bavarce

Musijala šutira s aviše od 25 metara, ali Raja brani.

24. minut - Velika prilika za Bajern

Prošao je Mazraui po levoj strani, šutirao iskosa sa 7-8 metara, ali pored gola.

22. minut - Još jedna prilika za Arsenal

Martineli je nanizao nekoliko igrača Bajerna, ali nije bio precizan na kraju.

21. minut - Arsenal u naletu

Gorecka je izblokirao šut Rajsa u izglednoj prilici.

20. minut - Neverovatan promašaj Sitija

Haland je pogodio prečku posle šuta glavom, a Silva sa 2-3 metra nije pogodio gol! Neverovatna šansa za domaći tim.

17. minut - Haland prvi put pripretio

Tekla je akcija Sitija po levoj strani, Silva je centrirao, Haland nadskočio Nača, ali i šutirao preko gola.

12. minut - GOOOL! Real vodi golom Rodriga - 0:1

U jeku napada domaće ekipe sevnula je kontra Reala po desnoj strani. Odbrana Sitija je pokušala da postavi ofsajd zamku, ali je to učinila na početnički način. Voker je "zaspao" kao poslednji igrač, što je Vinisijus iskoristio i prošao do šesnaesterca po desnoj strani. Uposlio je Rodriga, koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu Sitija.

11. minut - Kamavinga prvi pripretio Sitiju

Šutirao je Kamavinga iz daljine, no šut nije bio dovoljno precizan za Edersona.

8. minut - Prva šansa u Mančesteru

De Brujne je prošao po desnoj strani, pokušao da uposli Halanda, ali je golman Lunin uhvatio loptu i otklonio opasnost.

21:00 - Počele su utakmice u Mančesteru i Minhenu

U timu Bajerna nema Aleksandra Pavlovića u prvih 11. Momak koji je dobio poziv selektora Nemačke Julijana Nagelsmana, ali još uvek nije debitovao, sedi na klupi. Pominjala se mogućnost i da zaigra za Srbiju.

Gvardiola menjao u odbrani

U tim se vratio Kajl Voker i zauzeo mesto desnog beka. Tu je i De Brujne.

Trener Reala Karlo Anćeloti saopštio je tim

Nema većih iznenjađenja u ekipi iz Madrida. Interesantno je da je samo šest od 11 startera igralo prošlo polufinale Lige šampiona u Mančesteru, kada je Siti slavio sa 4:0 na svom terenu.

MANČESTER SITI - REAL

Stadion: Gradski stadion Mančester

Sudija: Danijele Orseto (Italija)

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Ruben Dijaš, Akanđi, Gvardiol - Rodri, De Brujne - Silva, Foden, Griliš - Haland. Trener: Pep Gvardiola.

REAL: Lunin - Karvahal, Načo, Ridiger, Mendi - Valverde, Kamavinga, Kros - Rodrigo, Belingem, Vinisijus. Trener: Karlo Anćeloti.

BAJERN - ARSENAL

Stadion: Arena Minhen

Sudija: Dani Makele (Holandija)

BAJERN: Nojer - Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui - Lajmer, Gorecka - Sane, Musijala, Gereiro - Kejn. Trener: Tomas Tuhel

ARSENAL: Raja - Vajt, Gabrijel, Saliba, Tomijasu - Edegor, Žoržinjo, Rajs - Saka, Haverc, Martineli. Trener: Mikel Arteta

Tri četvrtfinalne večeri u Ligi šampiona donele su spektakularan fudbal i mnogo golova, na radost navijača.

U polufinale su se plasirali Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund, a večeras ćemo dobiti još dva polufinalista.

Svet fudbala ostao je zadivljen prvim utakmicama večerašnjih rivala. Gledali smo spektakl u Londonu, gde su Arsenal i Bajern odigrali nerešeno 2:2, ali je teško opisati ono što smo videli u Madridu gde su Real i Mančester siti odigrali nerešeno 3:3.

Ostaje nada da nas neće izneveriti i večeras, i da ćemo još jednom prisustvovati istinskom spektaklu.

Mančester siti je prošle sezone osvojio titulu u Ligi šampiona, pošto je u finalu savladao Inter 1:0.