VOJVODINA U FINALU KUPA SRBIJE: Novosađani u zaustavnom vremenu golom Koraća šokirali Radnički u Kragujevcu VIDEO

Gosti se plasirali u završnicu

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su u Kragujevcu pred oko 10.000 navijača savladali Radnički 1923 sa 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču postigao je Seid Korać u prvom minutu zaustavnog vremena. On je glavom matirao golmana Lekovića sa peterca posle centaršuta Vukana Savićevića.

Vojvodina je na taj način krunisala bolju igru tokom 90 minuta.

Novosađani su ušli u deveto finale Kupa i imaće priliku da se bore za treći trofej.

Za trofej će se boriti protiv pobednika meča Crvena zvezda - Partizan.

Finale je na programu 23. maja u Loznici.

RADNIČKI 1923 - VOJVODINA 0:1 (0:0)

2. POLUVREME

KRAJ UTAKMICE

90+1. minut - GOOOL! Vojvodina vodi

Vojvodina vodi! Seid Korać je pogodio glavom posle centaršuta Vukana Savićevića. Novosađani su na korak od devetog finala Kupa. Do sada su dva puta osvojili nacionalni kup.

77. minut - Izmena kod domaćina

Pecelj menja Dadića. I ponovo zbog povrede domaćeg igrača. Četvrta izmena u Radničkom.

68. minut - Prva izmena u Vojvodini

Andrija Radulović menja Normana Kembela.

61. minut - Dvostruka izmena u Radničkom

U igri je Kilijan Bevis umesto Đurića. Još jedna izmena zbog povrede igrača. Takođe, Zori ulazi umesto Vižđija.

55. minut - Prvi šut u okvir gola Vojvodine

Đurić je sa oko 25 metara oprobao šut, ali preslabo za Carevića. Bio je prvi šut domaće ekipe u okvir gola gostiju.

52. minut - Auh, šta je promašila Vojvodina

Tačnije, Kempbel. Sa svega 2-3 metra je promašio da šutne glavom, lopta ga je pogodila u nogu i otišla tik pored stative.

49. minut - Savićević pokušao

Novi napad Vojvodine, Savićević je šutirao sa oko 20 metara, ali je njegov šut uštopovan, pa je Leković lako uhvatio loptu.

47. minut - Velika prilika za Kempbela

Jamajčanin je ušao između dvojice defanzivaca do šesnaesterca, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla iznad prečke.

1. POLUVREME

43. minut - Domaćin pokušava preko kontri

Vojvodina je imala konkretnije prilike u prvom poluvremenu. Domaćin uglavnom iz kontri polušava, kao sada Aleksić. Međutim, bez većih problema po odbranu Vojvodine.

41. minut - Zukić pokušava glavom

Nova prilika za Vojvodinu, kapiten Zukić je šutirao glavom sa 7-8 metara.

31. minut - Prva izmena u domaćem timu

Umesto Milana Vidosavljevića u igri je Dilan Ortiz. Prinudna izmena zbog povrede veziste Radničkog.

29. minut - Najveća prilika za domaćina

Aleksić je izmakao dvojici čuvara, ušao u šesnaesterac sam ispred Carevića, ali je oklevao sa šutom, pa je Crnomarković uklizao i sprečio gol.

28. minut - Nova prilika za goste

Iznenada se ukazala prilika za Vojvodinu, Kempbel je umesto centaršuta šutirao ka golu, ali je pogodio spoljni deo bliže mreže.

24. minut - Vojvodina propustila neverovatnu šansu

Dva puta je domaći tim sa gol linije izbijao loptu. Lazarević je iznenada ostao sam na desnoj strani, šutirao je ali paralelno sa golom. Na nju je prvi naleteo Ivanović, no njegov udarac sa oko pet metara brani Leković. Potom Seri šutira, a Ćosić loptu zaustavlja na samoj gol liniji.

17. minut - Prva sporna situacija

Domaćin je krenuo u opasan napad po desnoj strani, Gluščević je nadomak kaznenog prostora pao posle duela sa Crnomarkovićem. Domaćin je tražio prekršaj i udarac laktom u vrat, ali je sudija Momčilo Marković dozvolio da se igra nastavi.

10. minut - Prvi ozbiljniji pokušaj

Vojvodina je bila u napadu, Ivanović je šutirao, ali je i izblokiran.

1. minut - Počela je utakmica

Domaćin je u crvenoj opremi, gost u plavoj.

Pun stadion u Kragujevcu, oko 10.000 gledalaca. Pre meča domaći navijači su priredili koreografiju.

Sastavi:

RADNIČKI (4-2-3-1): Leković – Ćosić, Simović, Mitrović, Dadić – Aleksić, Ristić, Vidosavljević, Sahli, Đurić – Gluščević.

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Crnomarković, Korać, Đorđević – Petrović, Zukić – Kembel, Savićević, Seri – Ivanović.

Vreme je za pravi spektakl u Kragujevcu! Radnički i Vojvodina odlučuju o prvom finalisti Kupa Srbije.

Favorita - nema. Šanse su 50/50, a očekuje se i sjajno popunjen "Čika Dača".

- Naša priprema za ovu utakmicu ne odudara previše u odnosu na prethodne. Naravno da smo i te kako smo svesni njene važnost za klub i čitav grad Kragujevac, ali jednostavno ne želimo sebi da stavljamo bilo kakav vid psihološkog tereta.

Feđa Dudić

Idemo kao i do sad, utakmicu po utakmicu, od protivnika do protivnika, bez neke velike presije. Moram priznati da svi u klubu uživamo u onome što radimo i potrudićemo se da nastavimo tako - poručio je Feđa Dudić, trener Radničkog, na konferenciji za medije pred duel sa Novosađanima.

Sa druge strane, šef struke Vojvodine, zna recept za uspeh:

- Očekuje nas veoma značajna utakmica, igrače, stručni štab, klub i čitav grad. Mislim da smo spremni, igramo protiv jednog tima koji sve vreme pokazuje stabilnost i kontinuitet i koji igra dobro i veoma je opasan. Moramo biti hrabri, odlučni i pametni i koncetracijom od početka do kraja. Neće biti lako, ali verujem u ove momke i svi zajedno želimo da ostvarimo cilj, uz dužno poštovanje prema protivniku, koji je čitave sezone na visokom nivou.

Božidar Bandović

Zadovoljan sam igrom, ali ove utakmice su drugačije i moramo da budemo najbolji što možemo jer nema popravnog. Što se tiče igračkog kadra, Guram se vratio, Bjeka će nam se pridružiti posle ove utakmice, Lazar Jovanović oseća bol u leđima posle nastupa za omladince, dok zbog kolena ne može i dalje da igra Uroš Nikolić - izjavio je Božidar Bandović.