BANE vs SUAREZ: Lakat, sukob u tunelu, pa ujedanje!

Retrospektiva okršaja

Čuvenom ujedu Luisa Suareza, prethodio je sukob Urugvajca i Ivanovića na poluvremenu u tunelu stadiona

LONDON - Britanski mediji prenose da je do sukoba reprezentativca Srbije Branislava Ivanovića i Luisa Suareza došlo još u prvom poluvremenu utakmice.Naime, prilikom jednog duela u prvom delu meča, Urugvajac je udario laktom defanzivca Čelsija. Na poluvremenu, prilikom odlaska u svlačionicu ova dva fudbalera su imala verbalnu raspravu, prilikom koje je Suarez stavio ruku na Banetovu glavu kako bi prestao da protestvuje.Međutim, Ivanović je ljutito sklonio Suarezovu ruku i usledila je žestoka rasprava. Umešali su se sagrači, koji su odmah razdvojili zaraćene straneSvi znamo šta se desilo u nastavku meča. Britanski mediji veruju da je upravo sukob iz tunela bio povod za sraman potez Suareza u 66. minutu.Ivanović je želeo da se distancira od incidenta, ali uvidevši ozbiljnost situacije odlučio je da razgovara sa Suarezom i prihvatio je izvinjenje Urugvajca.

Podsetimo, fudbaleri Liverpula izborili su nerešen rezultat na ovom meču golom Suareza u sedmom minutu nadoknade (2:2). Međutim, meč je ostao upamćen, ne po golu, već po sramnom potezu Urugvajca koji je u drugom delu meča bukvalno ugrizao za ruku defanzivca Čelsija Branislava Ivanovića.