(VIDEO) PLAVCI ODOLELI U PARIZU: Ivanović pogodio za remi Čelsija, bez golova u Ukrajini

Prvi mečevi osmine finala LŠ

Revanš mečevi na programu su 11. marta u Londonu i Minhenu
1 / 9 Foto: Reuters

PARIZ, LAVOV - Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija igrali su bez pobednika, 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Gosti su poveli u 36. minutu golom Branislava Ivanovića, dok je PSŽ do izjednačenja stigao u 54. minutu pogotkom Edinsona Kavanija. Revanš će biti odigran 11. marta u Londonu.U drugom večerašnjem meču Šahtjor i Bajern igrali su u Ukrajini bez golova. Revanš je na programu 11. marta u Minhenu.PSŽ je imao više šansi na utakmici, ali je na kraju oslabljeni domaći tim uspeo da izbori remi. Prvu šansu na utakmici imao je PSŽ u 11. minutu preko Mautidija, ali je Kurtoa bio na mestu. Samo minut kasnije nova šansa za domaći tim, a Kurtoa zaustavlja udarac Ibrahimovića. Usledio je period nešto mirnije igre, a PSŽ je ponovo imao priliku u 34. minutu. Ovog puta Kurtoa je zaustavio udarac Kavanija. Dva minuta kasnije vođsto gostiju. Teri je ubacio loptu sa leve strane, Kejhil je produžio do Ivanovića, koji pogađa mrežu domaćeg tima. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. PSŽ je došao do izjednačenja u 54. minutu. Matuidi je ubacio loptu u šesnaesterac Čelsija, a Kavani je matirao Kurtou. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako je PSŽ imao još nekoliko šansi preko Lavecija, Luiza, Kavanija i Ibrahimovića. Za goste su igrali srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić.

U drugom večerašnjem meču koji je zbog rata u Ukrajini igran u Ljvovu umesto u Donjecku nije bilo golova. Bajern je imao više šansi, ali je Šahtjor odoleo. Bajern je imao prvu šansu u drugom minutu preko Švajnštajgera, ali se fudbaler gostiju obrukao. Gosti su nastavili sa inicijativom, a do kraja prvog poluvremena nisu iskoristil šanse preko Milera. U drugih 45 minuta nije bilo previše šansi, ali je viđeno dosta prekršaja. Gosti su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 65. minutu isključen Alonso, koji je večeras igrao stoti meč u Ligi šampiona.

Sutra su na programu utakmice Bazel - Porto i Šalke - Real Madrid, a sledeće nedelje Juventus - Borusija Dortmund, Mančester siti - Barselona, Arsenal - Monako i Bajer Leverkuzen - Atletiko Madrid.22:38 - Kraj utakmica!PSŽ i Čelsi igrali su 1:1, dok u meču Šahtjor - Bajern nije bilo golova.22:30 (85) - Bliži se kraj utakmica.

22:20 (75) - PSŽ - Čelsi 1:1, Šahtjor - Bajern 0:0Na 15 minuta pre kraja utakmica bez promene rezultata. PSŽ i Čelsi igraju 1:1, dok nema golova na meču Šahtjor - Bajern22:10 (65) - Crveni karton za AlonsaBajern ostaje sa igračem manje. Crveni karton za Alonsa koji je večeras igrao stoti meč u LŠ

22:05 (60) - Dve nove šanse za PSŽKurtoa brani udarac Ibrahimovića, a lopta se odbija do Lavecija. Međutim, kada su svi videli loptu u mreži na gol liniji se našao Azpilikueta i loptu je izbacio u polje

22:00 (55) - Kavani je doneo izjednačenje PSŽ-u

21:50 (46) - Počela su druga poluvremena21:40 - Utakmicu u Partizu prati i Dragan Stojković Piksi

21:32 (45) - Bez golova u Ukrajini, Čelsi vodi 1:0Šahtjor i Bajern posle prvih 45 minuta igraju bez golova. Čelsi posle prvih 45 minuta vodi 1:0

21:21 (36) - Ivanović doveo Čelsi u vođstvoGOLLLL!!!! Čelsi vodi u Parizu. U listu strelaca se upisao kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović

21:15 (30) - Novi promašaj BajernaFudbaleri Bajerna imaju inicijativu protiv Šahtjora. Dobar prodor Riberija, a loptu je potom dodao do Milera, koji je promašio izglednu šansu

21:08 (23) - Bez golova na obe utakmice

21:05 (20) Bekam sa tribina bodri fudbalere PSŽ-a

20:56 (11) - Kakve šanse za PSŽ u istom minutuPSŽ je imao dve velike šanse u 11. minutu. Prvo je Matuidi pokušao da iznenadi Kurtou, ali je golman Čelsija bio na mestu. U nastavku akcije lopta je došla do Ibrahimovića, ali je ponovo siguran golman Čelsija. I Bajern je imao šansu da povede, ali se Miler nije snašao u kaznenom prostoru Šahtjora

20:48 (3) - Švajnštajger propušta šansu za BajernBajern je večeras imao prvu šansu. Roben je ubacio loptu u sredinu do Švajnštajgera koji se ubacio iz drugog plana i uhvatio volej na ivici kaznenog, ali je šutirao pored leve stative. Alonso večeras stoti meč u LŠ!

20:45 (1) - Utakmice su počele

20:30 - Sastavi timova

Snage će večeras odmeriti Pari Sen Žermen i Čelsi, odnosno Šahtjor i Bajern iz Minhena.