(VIDEO) GROBARI SLAVE KAPITENA: Saša Ilić doneo pobedu Partizanu u Nišu

Derbi na Čairu pripao crno-belima

Fudbaleri Partizana pobedili su u Nišu ekipu Radničkog 1:0 u meču 25. kola Superlige Srbije.
1 / 5 Foto: Partizan.rs

Jedini gol za crno-bele postigao je kapiten Saša Ilić u 60. minutu. Ovo je bila prva pobeda Partizana u Superligi u nastavku sezone posle dva poraza od OFK Beograda i Crvene zvezde.Partizan je posle ove pobede stigao od četvrtog mesta na tabeli. Crno-beli imaju 39 bodova. Radnički je peti sa 38.Partizan će u narednom kolu dočekati Voždovac, dok će Radnički gostovati Spartaku.Crno-beli su do pobede stigli golom kapitena Ilića. On je postigao gol posle gužve u šesnaestercu Radničkog u 60. minutui to posle akcije koju napravili Bogosavac i Mihajlović.

Radnički je posle toga preuzeo inicijativu, imao je nekoliko dobrih šansi, a najbolju u 84. minutu, kada je Saša Marjanović sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Bojan Šaranov vrhovima prstiju izbacio loptu u gol aut. Ovo je druga pobeda Partizana nad Radničkim ove nedelje, pošto su crno-beli u sredu pobedili sa 2:0 u Kupu Srbije.

TOK UTAKMICE90+5. Kraj utakmicePartizan je pobedio 1:0!90. minut - Igraće se još 4 minuta88. minut - Nova prilika za RadničkiJedan igrač Radničkog uputio je bombu sa oko 25 metara, a lopta je otišla tik iznad prečke

84. minut - Kakva šansa za RadničkiVelika prilika za Radnički. Marjanović šutira, a Šaranov čudesnom odbranom izbacuje loptu u korner
78. minut - Novi slobodni udarac za NišlijeNova prilika za Radnički. Đuričković sa oko 18 metara pogađa živi zid

75. minut - Gužva u šesnaestercu PartizanaVelika gužva u šesnaestercu Partizana. Fudbaleri Radničkog su imali nekoliko prilika, a dobro je intervenisala odbrana Partizana. Na kraju je sviran faul za domaće, a Đuričković je sa oko 18 metara šutirao preko gola

69. minut - Nova prilika za crno-belePartizan ima više od igre, a crno-beli su imali šansu preko Kosovića. Odlična intervencija golmana Radničkog60. minut - GOLLL!!!Partizan vodi 1:0 golom Saša Ilić! On je sa oko 12 metara iz gužve prosledio u mrežu domaćeg tima

46. minut - Počelo je drugo poluvremeRadnički je krenuo agresivnije u drugom poluvremenu, a domaći su prvo penal, a onda i prekršaj. Sudija Vasić je u obe situacije pokazao da se meč nastavi.

II poluvreme

45+1. Kraj prvog poluvremenaPosle prvih 45 minuta nema golova na Čairu
35. minut - Gruba igra domaćih, dva žuta kartona za dva minutaFudbaleri Radničkog igraju oštrije, a Bulatović i Đuričković dobijaju žute kartone

31. minut - Kakva šansa za RadničkiVelika prilika za Radnički. Šaranov je odbranio zicer Apostolovića
20. minut - I dalje bez golovaNa niškom Čairu i dalje bez golova. Domaći imaju lepu priliku preko Marjanovića, ali Šaranov istrčava i hvata loptu6. minut - Šansa za PartizanPrilika za crno-bele. Kosović je izbacio Stevanovića, a posle njegovog udarca lopta se odbija do Brašanca. On šutira, a interveniše odbrana domaćeg tima, Stevanović ponovo šutira i pogađa Lakića Pešića.4. minut - Prva šansa na utakmici za RadničkiDomaći su pripretili Partizanu iz slobodnog udarca, a Marjanović je šutirao preko gola. Verbalna rasprava na terenu između golmana Partizana Šaranova i Alena Stevanovića
1. minut - Utakmica je počela
Utakmica je počela, a sa tribina gde su smešteni navijači Partizana odjekuje: Uprava napolje!

Radnički: Jovanović, Bulatović R, Bulatović D, Petrović, Lakić-Pešić, Bogdanović, Đuričković, Marjanović, Apostolović, Mrkić, Jovanović.Partizan: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Everton, Brašanac, Kosović, Mihajlović, Stevanović, Ilić.