(VIDEO) SLAVLJE KOLAROVA: Pepova žestoka osveta Barsi, veliki preokret Arsenala protiv Ludogoreca

Kvartet već u osmini finala

U utorak su odigrane utakmice četvrtog kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Plasman u osminu finala obezbedili su Arsenal, PSŽ, Atletiko Madrid i Bajern, a Mančester siti je sprečio Barselonu to učini savladavši je na "Etihadu" 3:1.

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras Ludogorec u Razgradu sa 3:2, posle velikog preokreta, u trećem kolu Grupe A Lige šampiona.Ludogorec je vodio 2:0 golovima Žonatana Kafua u 12. i Klaudija Kešerua u 15. minutu. Arsenal je do poluvremena izjedančio preko Granita Džake u 20. i Olivijea Žirua u 52. minutu, a pobedu engleskom klubu u 88. je doneo Mesut Ozil.

Pari Sen Žermen pobedio je Bazel u gostima sa 2:1. Francuski klub je vodio 43. minuta golom Bleza Matuidija, a izjednačio je Leon Zufi u 76. Parižani su iskoristili to što su od 84. imali igrača više, posle isključenja Serea Dijea, i golom Tomasa Menijea u 90. zabeležili pobedu.

Arsenal je prvi sa 10 bodova, koliko ima i Pari Sen Žermen i oni su obezbedili prolaz među 16 najboljih. Bazel i Ludogorec imaju po jedan.

U sledećem kolu će se 23. novembra sastati Arsenal i PSŽ u Londonu, odnosno Ludogorec i Bazel u Razgradu.

Benfika je pobedila Dinamo Kijev drugi put zaredom, pošto je večeras na svom terenu bila bolji sa 1:0 u četvrtom kolu Grupe B. Strelac je bio Eduardo Salvio iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Dinamo je mogao da izjednači, ali Žunior Moraes u 69. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Bešiktaš je ranije danas igrao u Istanbulu nerešeno 1:1 s Napolijem. Turski klub je vodio golom Rikarda Kvarežme iz penala u 79, a bod gostima doneo je Marek Hamšik tri minuta kasnije.

Napoli i Benfika vode na tabeli sa po sedam bodova, jednim više od trećeplasiranog Bešiktaša, dok je Dinamo na poslednjem mestu sa bodom. Bešikaš će u sledećem kolu dočekati Benfiku 23. novembra, dok će Napoli igrati na svom stadionu protiv Dinama.

Mančester siti je na svom stadionu pobedio Barselonu sa 3:1, u Grupi C. Barselona je vodila pogotkom Lionela Mesija u 21. minutu, ali je domaćin preokrenuo golovima Ilkaja Gundogana u 39. i 74. i Kevina De Brujnea u 51. Tako se trener Sitija Pep Gvardiola osvetio bivšem klubu za poraz od pre dve nedelje na "Nou Kampu" - 0:4. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za "građane".

Borusija je u Menhengladbahu propustila priliku da savlada Seltik, iako je vodila od 32. minuta golom Larsa Štindla. Bod Seltiku doneo je Musa Dembele iz penala, koji je skrivio Jilijan Korb u 75. minutu, zbog čega je isključen.

Barselona i dalje vodi na tabeli sa devet bodova, dva više od Sitija. Treća je Borusija sa četiri, dva više od poslednje plasiranog Seltika. U sledećem kolu će Borusija 23. novembra u Menhengladbahu dočekati Siti, dok će Seltik i Barselona igrati u Glazgovu.

Atletik je u Madridu sa 2:1 savladao Rostov u Grupi D. Atletiko je vodio od 28. preko Antoana Grizmana, ali je Sardar Azmun dva minuta kasnije doneo Rostovu izjednačenje .Ipak, Grizman je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena postigao svoj drugi pogodak i Atletiku doneo nova tri boda. Atletiko je prvi na tabeli sa 12 bodova, tri više od Bajern Minhena, koji je posle preokreta pobedio PSV sa 2:1 u gostima.PSV je vodio golom Santijaga Arijasa u 14. minutu, ali je Robert Levandovski golovima u 34. i 74. doneo pobedu nemačkom klubu.

Atletiko i Bajern su nedostižni za rivale i igraće u osmini finala.

Bajern će u sledećem kolu gostovati Rostovu 23. novembra, dok će Atletiko u Madridu dočekati PSV.

KRAJ!

90+4. minut - GOOOLLL - ATLETIKO - ROSTOV 2:1 - GRIZMAN!

90. minut - GOOOLLL - BAZEL - PSŽ 1:2 - MUNIJE!

88. minut - GOOOLLLL - LUDOGOREC - ARSENAL 2:3 - OZIL!

84. minut - BAZEL OSTAJE BEZ ISKLJUČENOG DIJEA!

76. minut - GOOOLLL - BAZEL - PSŽ 1:1 - ZUFI!

75. minut - GOOOLLL - BORUSIJA M. - SELTIK 1:1 - DEMBELE iz PENALA! Pritom, domaćin je ostao bez isključenog Korba.

74 minut - GOOOLLL - MANČESTER SITI - BARSELONA 3:1 - GUNDOGAN!

74. minut - GOOOLLL - PSV - BAJERN 1:2 - LEVANDOVSKI!

68. minut - MORAEŠ iz DINAMA JE PROMAŠIO PENAL! Preciznije, golman Benfike Ederson mu je odbranio šut sa 11 metara.

58. minut - I FEJSA SE POVREDIO! Vezista Benfike jedva je napustio teren u 58. minutu. Ranije danas povredu kolena doživeo je Duško Tošić.

51. minut - GOOOLLL - MANČESTER SITI - BARSELONA 2:1 - DE BRUJNE!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

45+2. minut - GOOOLLL - BENFIKA - DINAMO KIJEV 1:0 - SALVIO iz PENALA!

43. minut - GOOOLLLL - BAZEL - PSŽ 0:1 - MATUIDI!

42. minut - GOOOLLLL - LUDOGOREC - ARSENAL 2:2 - ŽIRU!

39. minut - GOOOLLL - MANČESTER SITI - BARSELONA 1:1 - GUNDOGAN!

34. minut - GOOOLLL - PSV - BAJERN 1:1 - LEVANDOVSKI iz PENALA!

32. minut - GOOOLLL - BORUSIJA M. - SELTIK 1:0 - STINDL!

Lars Stindl Goal HD - Monchengladbach1... by All_sport

30. minut - GOOOLLL - ATLETIKO MADRID - ROSTOV 1:1 - AZMUN!

29. minut - GOOOLLL - ATLETIKO MADRID - ROSTOV 1:0 - GRIZMAN!

21. minut - GOOOLLL - MANČESTER SITI - BARSELONA 0:1 - MESI!

20. minut - GOOOLLLL - LUDOGOREC - ARSENAL 2:1! DŽAKA!

15. minut - GOOOLLLL - LUDOGOREC - ARSENAL 2:0! KESERU!

14. minut - GOOOLLL - PSV - BAJERN 1:0 - ARIJAS!

12. minut - GOOOLLLL - LUDOGOREC - ARSENAL 1:0! KAFU!

1-0 Jonathan Cafu Goal HD - Ludogorets 1-0... by sharmanher

1. minut - Utakmice su počele!

20:42 - Pozdrav Gvardiole i Enrikea

20:33 - Fejsa u prvom timu BenfikePored Tošića (Bešiktaš), Maksimovića (Napoli) i Kolarova (Mančester siti), četvrti Srbin koji večeras počinje meč je Ljubomir Fejsa za Benfiku protiv Dinama iz Kijeva.

20:31 - Gvardiola veruje Kolarovu

20:28 - Evo i postave Arsenala u Razgradu

20:26 - Zavirite u svlačionicu Mančester sitija

82. minut - GOOOLLL - BEŠIKTAŠ - NAPOLI 1:1! HAMŠIK!

20:22 - Sastav PSŽ-a

78. minut - GOOOLLL - BEŠIKTAŠ - NAPOLI 1:0! KVAREŽMA iz penala!

77. minut - PENAL za BEŠIKTAŠ! Lopta je pogodila Maksimovića u ruku!

24. minut - Tošić je izašao iz igre, zamenio ga je Tošun! Srpski fudbaler je povređen i nije mogao da nastavi meč. Stradalo mu je koleno.

18:45 - Utakmica je počela.

18:40 - Tošić starter za Bešiktaš, a Maksimović za Napoli

18:39 - Sve gori na "Vodafon areni"

NAJAVA:

Najveću pažnju od svih mečeva četvrtog kola privlači onaj iz C grupe u Mančesteru gde Siti, predvođen menadžerom Pepom Gvardiolom, želi da se revanšira Barseloni za bolan poraz na "Nou Kampu" pre dve nedelje. Barselona je tada zadala novi težak udarac svom bivšem treneru - 4:0, ali Siti novi meč čeka u znatno boljem raspoloženju jer je trijumfom nad Vest Bromvič Albionom minulog vikenda prekinuo niz od šest utakmica bez pobede. Mančester siti ima i imperativ ostvarenja dobrog rezultata, jer bi u slučaju neuspeha mogao da izgubi drugu poziciju od Borusije iz Menhengladbaha, koji dočekuje Seltik.

Najuzbudljivije je u B grupi, gde sva četiri tima gaje nadu u plasman u osminu finala elitnog takmičenja. Napoli je u najboljem položaju, ali posle poraza od Bešiktaša u Italiji (2:3), putuje u vrući Istanbul na revanš.

Benfika je pred moranjem u Lisabonu protiv Dinama i pobedom bi verovatno izbacila ekipu iz Kijeva iz trke za prolaz dalje.

Što se tiče A grupe tu su praktično poznati učesnici naredne runde, samo je pitanje da li će Pari Sen Žermen ili Arsenal biti prvi, uoči gostovanja Bazelu i Ludogorecu. Slična situacija je u D grupi, s tim što madridski Atletiko ima tri boda više od minhenskog Bajerna, koji gostuje PSV-u u Ajndhovenu. Četa Dijega Simeonea ima lakši zadatak jer se na "Visente Kalderonu" sastaje sa ruskim Rostovom.