Klivlend iznenadio Oklahomu

NBA liga

Neočekivani epilog ovog susreta usledio je posle sjajnog napadačkog učinka gostiju u poslednjoj deonici. U prve tri četvrtine košarkaši Klivlenda ubacili su 72 poena, a u poslednjoj 42!

NJUJORK - Iznenađenje večeri u nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) napravio je Klivlend koji je kao gost savladao lidera Zapadne konferencije, Oklahomu sa 114:104.

Predvodio ih je učesnik Ol star vikenda Kajri Irving sa 31 košem, od čega je 14 postigao u poslednjih 12 minuta. Irving je, usput, imao devet asistencija, pet uhvaćenih i četiri ukradene lopte pa nije bilo nikakve dileme ko će biti proglašen najkorisnijim akterom utakmice (MVP).

Pored Irvinga veliki doprinos pobedi gostiju dali su Džeret Džek sa 21 i Spenser Hejvs sa 19 poena.

Na suprotnoj strani, po običaju, najistaknutiji pojedinac bio je Kevin Durent sa 28 koševa, deset skokova i devet asistencija. Učinak drugog aduta Oklahome Rasela Vestbruka iznosio je 24 poena i devet asistencija, dok je Serž Ibaka utakmicu završio sa 16 koševa i 13 skokova.