PRVENAC: Partizan bez isključenog Vujoševića bolji od Radničkog

Superliga Srbije

U derbiju timova iz ABA lige Radnički dočekuje Partizan

Košarkaši Partizana počeli su odbranu titule u Superligi pobedom nad Radničkim u Kragujevcu od 76:69 (22:28, 19:16, 16:6, 19:19), u prvom derbiju takmičenja. Partizan je meč prvog kola završio bez trenera Duška Vujošvića, koji je zbog dve tehničke greške isključen u 15. minutu meča. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Pavlović sa 22 poena. Kapiten Žofre Lovernj završio je meč sa 12 poena i devet skokova, a Davis Bertans sa 15 poena. Najefikasniji u Radničkom bio je Stefan Birčević sa 18 poena i 10 skokova, a Sava Lešić i Dušan Mlađan postigli su po 11. Radnički je vodio u prvom poluvremenu, ali je Partizan preokrenuo sredinom drugog, posle čega je domaći tim počeo da ispucava trojke, ali ih je promašio 12 uzastopno. Crno-beli su tada napravili razliku koju su sačuvali do kraja utakmice, uprkos pokušaju Radničkog da u finišu preokrene utakmicu..

Pomoćni trener Partizana Velimir Gašić kao prelomni trenutak utakmice s Radničkim naglasio je odličnu odbranu u trećem periodu duela 1. kola Superlige Srbije.

"Iako je Radnički dugo bio u vođstvu, uspeli smo da preokrenemo rezultat. Presudna je bila treća četvrtina, u kojoj smo odlično zaigrali u odbrani, na evroligaškom nivou. Kada svedete protivnika na samo šest poena, onda je to prelomno za uspeh, a bilo je tako i u ovoj utakmici", rekao je Gašić, koji je od 15. minuta na klupi menjao isključenog Duška Vujoševića. Strateg domaćina Miroslav Nikolić je istakao da je zadovoljan igrom svog tima, uprkos porazu."Bila je ovo lepa košarkaška predstava. Obe ekipe igrale su na očekivanom nivou. Pored dekoncentracije u pojedinim ključnim trenucima važnu ulogu odigrao je loš šut sa linije slobodnih bacanja. To ne sme da vam se dogodi protiv Partizana. Ipak, zadovoljan sam borbenošću i motivacijom mojih igrača, ali bih voleo da takav pristup imaju i u narednoj utakmici, u Kosjeriću", kaže Nikolić.

Tok meča

19:53 (40') Partizan pobedio

Partizan je u poslednjem minutu izdržao pritisak i slavio 76:69

19:46 (39') Partizan na plus sedam

Dva minuta pre kraja meča Partizan ima pet poena prednosti 70:65.. A posle sjajne asistencije Pavlovića i poena Gagića poveo 72:65, ali je neizvesnost trojkom vratio Mlađan

19:42 (36') Mini serija Partizana

Poenima Bertansa i Pavlovića sa penala Partizan se odlepio na 67:62

19:39 (35') Birčević pogodio trojku, Radnički se vratio

Posle 12 vezanih promašaja košarkaši Radničkog su poenima Birčevića pogodili trojku, a potom prekoa Marinovića i dvojku za prilazak na 62:63

19:35 (33') Gosti čuvaju prednost

U pozicionoj igri, košarkaši Partizana čuvaju prednost od šest do osam poena

19:23 (28') Radnički u drugom poluvremenu bez trojke 12:0

Kragujevčani pokušavaju da ubace trojjku, ali u nastavku bez bogotka. Sa druge strane Partizan je uspeo da dođe do igre pogodi neke šuteve i posle 30. minuta ima prednost 57:50

19:09 (23') Partizan prvi put poveo

Gostujući košarkaši bolje su počeli nastavak utakmice i serijom 12:2 poveo 46:53

18:48 (20') Radnički trojkama čuva prednost

rsadniički je bolje odigrao prvih 20. minuta, bolje kažnjavao greške protivnika, pogađao iza linije za tri poena i ima prednost 44:41

18:35 (14') Vujošević isključen

Zbog prigovora trener Partizana je dobio drugu tehničku grešku, što je značilo da je isključen. On je potom, protestovao, žustro se obraćao sudijama, a sa parketa ga je izveo sportski direktor kluba Dragan Todorić.

18:29 (13') Vujošević dobio tehničku, Bogdanović i Bertans imaju tri faula

Zbog prigovora i ulaska u teren trener Partizana, koji je bolje počeo drugu deonicu je dobio tehničku grešku. Crno - beli imaju probleme sa ličnim greškama, jer po tri imaju Bertans i Bogdanović

18:24 (10') - Radnički bolji posle deset minuta

Domaći tim znalački je kažnjavao greške i izgubljene lopte Partizana. pa posle deset minuta vodi 28:22

18:24 - (10') Bogdanović pogodio sa pola

Fantastičan pogodak Bogdana Bogdanovića. Primio je loptu na pola terena i iz mnaskoka pogodio trojku vodi, Bogdabnović pogodio sa pola

18:17 (8') - Birčević ima 10 poena

Potencijalni reprezentativac Srbije nanizao je deset poena za Radnički, koji vodi 24:16

18:11 (5') - Bertans pogodio osam od devet poena gostiju

Davis Bertans je pogodio osam od devet poena Partizana koji je izgubio 3 lopte i ima zaostatak od osam poena 9:17

18:05 (3') - Radnički bolje krenuo

Sa dve trojke Marinovića, Radnički je u trećem minutu poveo 10:4

18:00 - Dve pobede Partizana u ABA ligi

Partizan je oba puta ubedljivo savladao Radnički u ovoj takmičarskoj godini u regionalnom takmičenju, a u Kragujevcu je bilo ubedljivih 92:66.

U prvom kolu očekivane pobede ostvarili su Crvena zvezda, Mega Vizura i FMP.